برنامه ریزی کنکور 1400 با یک شروع طوفانی و حرفه ای

برنامه ریزی کنکور ریاضی

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی کنکور 1400 با یک شروع طوفانی و حرفه ای

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برنامه ریزی کنکور 1400 در تمام دروس ( عمومی و اختصاصی ) یکی از مهمترین عوامل موفقیت هر داوطلب رشته ی تجربی و ریاضی و انسانی می باشد .

برنامه ریزی کنکور 1400 با یک شروع طوفانی و حرفه ای

مشاوره برنامه ریزی کنکور 1400 براساس آخرین تغییرات کتب درسی

در  اینجا در مورد نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور 1400 به طور کامل به توضیح خواهیم پرداخت . برنامه ریزی یکی از شروط اصلی درس خواندن هدف دار برای کنکور است بدون برنامه عملا درس خواندن بی نتیجه یا کم نتیجه خواهد بود و همانطور که میدانید امسال سال اخر کنکور نظام قدیم هست و کنکور 1400 با سبک و رویکردی جدید ارایه میشه که البته هنوز در مورد نحوه برگزاری کنکور 1400 سوالات زیادی وجود دارد.

 اگر مصاحبه با رتبه های برتر کنکور رو مطالعه کرده باشید معمولا همه ی اونا از سال سوم یا حتی زودتر خواندن هدف دار و با برنامه برای کنکور را شروع کردند . بنابراین کنکور های عزیز 1400 در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی از همین امسال با برنامه ریزی درست و هدفدار خواندن رو شروع کنید و راه را برای رسیدن اهدافتون هموار کنید .

قدم اول برنامه ریزی کنکور 1400

تعیین هدف :

در برنامه ریزی برای کنکور 1400 داشتن هدف همیشه برای ما انگیزه ایجاد می کند و شور اشتیاق درس خواندن را دو چندان می کند همچین میزان تلاش ما بستگی به هدف ماست هر چقد هدف بزرگتر و ارزشمند تر باشد تلاش ما نیز به طبع ان بیشتر می شود برای مثلا دانش اموزی که می خواهد در کنکور 1400 جزو دو رقمی ها باشد میداند که از الان باید سخت تلاش کند زیرا میداند که هدف او مستلزم تلاش زیاد و هدفدار هست . سعی کنیم اهداف خود را روی کاغذ یادداشت کنیم و هر چند وقت یکبار ان را نگاه کنیم تا بدانیم برای چی تلاش میکنیم .برنامه ریزی کنکور 1400/

قدم دوم برنامه ریزی کنکور 1400

انتخاب منابع مناسب:

گام بعدی برنامه ریزی کنکور 1400 در مورد انتخاب منابع مناسب برای مطالعه کنکور است . انتخاب منابع کمک درسی مناسب و با کیفیت یکی از شروط اصلی برای شروع یک برنامه ریزی هست زیرا منابع کمک درسی تکمیل کننده فرایند مطالعه شما در تمامی دروس هستند بنابراین انتخاب منابع خوب لازم و ضروری هست وبا توجه به تغییراتی که در کتاب های درسی انجام شده انتخاب منابع خوب لزوم دقت و توجه اساسی است . ما طی پست های اخیر منابع خوب را به تفکیک رشته ها با دقت تمام و مطالعه و تجربیات گذشته دانش اموازن و نفرات برتر برای شما در سایت قرار دادیم که می توانید پست بهترین منابع کنکور 1400 را مطالعه نمایید .برنامه ریزی کنکور 1400/

فقط نکته اساسی که نباید هرگز فراموش کنیم این است که منبع اصلی ما کتاب درسی هست و هیچ وقت نباید از خواندن آن غافل شویم.

گام سوم برنامه ریزی کنکور 1400

نحوه مطالعه دروس :

برنامه ریزی کنکور 1400 :  شاید شنیده باشید خیلی از دانش اموزان می گویند که ما به اندازه کافی مطالعه می کنیم ولی نتایج دلخواه مان را در ازمون ها نمیگیریم .مطمئنا مشکل اساسی این دانش اموزان اشنا نبودن با روش های صحیح مطالعه دروس هست و با خواندن درست میتوانند پیشرفت خوبی را در خود مشاهده کنند .در نحوه صحیح مطالعه دروس چند نکته اساسی وجود دارد که دانستن ان ضروری است و برای برنامه ی ریزی کنکور 1400 لازم می باشد .

نکته اول اینکه خواندن تشریحی برای امتحانات مدرسه با خواندن برای ازمون های ازمایشی یا کنکور متفاوت است زیرا در خواندن دروس مدرسه با جزوه معلم و تمرینات کتاب درسی مطمئنا نمره مورد قبول گرفته میشود اما خواندن برای کنکور تلاش برای یک ازمون بلند مدت هست در خواندن برای کنکور همیشه باید تست کافی حل شود تا به بالاترین سطح تسلط در تک تک دروس برسیم یا اینکه درس های کنکور همیشه باید مرور شوند و بدون مرور صحیح و به موقع مطالب سریعتر فراموش می شوند و عملا پیشرفت چندانی نمیکنیم

نکته دوم :

دروس مختلف روش های خواندن مخصوص به خود را دارند شاید در یک درس مرور کردن بر تست زدن زیاد ترجیح داشته باشد و در درس دیگری بالعکس . مثلا در درس دین و زندگی برای تسلط بالا و ثبیت مطالب در ذهن مرور های پیوسته و به موقع شرط اصلی هست در حالی که درس ریاضی برای یادگیری و تسلط همواره و باید تست و سوال حل شود .بنابراین با دانستن روش های مطالعه هر درس به صورت اختصاصی مطمعنا مطالعه ما با کیفیت تر خواهد بود .

همچنین ساعت مطالعه هر درس نیز بسته به اهمیت ان درس باید تعیین شود مثلا در رشته تجربی درس اصلی زیست شناسی است که با توجه اهمیت ویژه ان در کنکور مطمئنا باید ساعت مطالعه ویژه به ان اختصاص داده شود .در حالی که در رشته ریاضی همین اولویت با درس ریاضی هست .

ما سعی میکنیم در پست های بعدی روش های خواندن و تست زنی دروس مختلف را بصورت اختصاصی قرار دهیم .

گام چهارم برنامه ریزی کنکور 1400

انتخاب ازمون آزمایشی :

گام بعدی در برنامه ریزی کنکور 1400 انتخاب یک ازمون ازمایشی می باشد . انتخاب ازمون ازمایشی متناسب با شرایط هر دانش اموز بسیار حایز است زیرا ازمون های ازمایشی با داشتن برنامه راهبردی به مطالعه و برنامه ما بصورت بلند مدت جهت می دهد و ارزیابی کلی از نحوه مطالعه ما در طول چند هفته را به ما می دهد .

معمولا خیلی از دانش اموزان با شرکت در ازمون ها به اشکالات اساسی خود پی می برند مثلا دانش اموز متوجه میشود که سر جلسه وقت کم میاورد یا اینکه زود خسته میشود بنابراین تلاش میکند این مشکل را رفع کند و با مرور زمان و شرکت مداوم در ازمون ها به شرایط ایده ال خود برسد و برای کنکور اماده تر میشود .برنامه ریزی کنکور 1400/

اما اینکه کدام ازمون ازمایشی بهتر هست باز به بسته به شرایط خود دانش اموز هست پیشنهاد ما این است که برنامه ی راهبردی تک تک ازمون های ازمایشی را تهیه کنید و ببنید کدام ازمون با شرایط شما تطبیق بیشتری دارد مثلا دانش اموزی که دوس دارد مداوم ازمون بدهد که برای مطالعه تحت فشار باشد میتوند ازمون گاج یا قلم چی شرکت کند برعکس دانش اموزی که دوس دارد ازمون بلند مدت شرکت کند سنجش گزینه خوبی هست.برنامه ریزی کنکور 1400/

گام پنجم برنامه ریزی کنکور 1400

برنامه ریزی هفتگی :

در زمان آمادگی برای کنکور 1400 داشتن برنامه ریزی هفتگی بسیار مهم هست زیرا شما را از سردرگمی نجات می دهد معمولا توصیه ما برای دانش اموزان این است که جمعه هر هفته برای تمام طول هفته خود با توجه با برنامه ازمون و مدرسه برنامه ریزی کنند تا در طول هفته تکلیف خود را بدانند . برای برنامه ریزی هفتگی به چند نکته اساسی اشاره میکنم که کار شما را برای نوشتن برنامه اسان تر کنند .

نکته اول:در نوشتن برنامه سعی کنید درس های هر روز مدرسه را در همان روز بنویسید که بلافاصله پس از تدریس معلم خوانده شود تا هم یادگیری ان راحت تر شود و هم وقت زیادی را از شما نگیرید.

نکته دوم :سعی کنید در برنامه خود جایگاه ویژه ای به دروسی که نیاز به پایه دارند بدهید و همواره این دروس را کار کنید. برای مثلا درس ریاضی و فیزیک از جمله دروسی هستند که نیاز به پایه دارند اگه از همین امسال در این دروس با حل تست کافی به تسلط برسید سال دیگر کلی جلوتر هستید و همچنین مطالب بعدی را نیز راحت تر یاد می گیرید.

نکته سوم : دانش اموزان رشته تجربی معمولا درس زیست را بصورت روزانه در برنامه خود داشته باشند زیر این درس نیاز به مرور مدوام دارد.

نکته چهارم:در برنامه خود حتما برای دروس عمومی هم تایم کافی اختصاص دهید و از خواندن این دروس غافل نشوید .
از همین امروز درس خواندن هدف دار و با برنامه را برای کنکور 1400 شروع کنید تا شما نیز جزو افراد موفق در این مسیر بزرگ باشید.برنامه ریزی کنکور 1400/

منتظر برنامه های ویژه مشاور گروپ برای کنکور 1400 باشید

رازهای قبولی در کنکور و بهترین رتبه ها

شاید الان که این متن رو میخونی تو دورترین نقطه مرزی ایران باشی یا شاید شمال شهر تهران! فرقی نمیکنه کی هستی و کجا هستی، کنکور معیار سنجش تو برای ورود به دانشگاه و رقم خوردن آینده تحصیلی تو هست. از الان باید دنبال راهکارهایی باشی که به بهترین نحو برای این آزمون بزرگ زندگیت آماده شی.

من می خوام در این مقاله یاد بگیری که چطور یک شروع طوفانی داشته باشی و از شکست هیچ ترسی نداشته باشی، دنبال این نیستم که از بَدیهیات بهت بگم، روش‌های درس خوندن و تست زنی و… رو با یه سرچ کوچیک همه جا حتی تو همین سایت محصل ایرانی میتونی پیدا کنی. من میخوام کمکت کنم که تا آخر این مسیر بدون ذره‌ای وقفه برای رسیدن به آرزوهات بجنگی. پس اگر برای اهدافت ارزش قائل هستی تا آخر این مقاله همراه من باش.

از همون اول جدی باش

یک سال وقت داری که نشون بدی چند مرده حلاجی، این حرف‌ها که اگر از اول زیاد تلاش کنی خسته میشی رو بنداز دور! اگر میخوای موفق بشی باید از اول جدی شروع کنی، محکم و مقتدارنه.

اول و آخر سال نداره، هر بازه زمانی از سال کنکور اهمیت خودش رو داره و نباید زمانی رو به سادگی از دست بدی، حواست باشه رقبای زیادی داری بنابراین خودت رو از چرخه رقابت خارج نکن.

سعی کن امسال که مهم ترین سال زندگی تو تا به این لحظه هست زیاد درگیر آزمون و خطا نشی و از نظرات کسایی که از تو تجربه بیشتری دارن استفاده کنی تا بهترین مسیر رو پیش روی خودت قرار بدی.

خوشبختانه یا متاسفانه سیاهی لشکرهای کنکوری زیاد هستن، کسایی که وسط راه جا میزنن و ادامه نمیدن، کسایی که با یکی دو دفعه تلاش کردن و نتیجه نگرفتن ناامید میشن. پس اگر تو جزو نفراتی باشی که تو مسیرت تداوم داشته باشی و با تمام وجود تلاش کنی اطمینان میدم در آینده خیلی نزدیک رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور نشستی.

احتمالا وقتی که درس خوندن رو برای کنکور شروع کنی میبینی همه چیز طبق برنامه پیش نمیره…

خیلی ها اینجور مواقع ناامید میشن و آرزوهاشون رو رها میکنن

اما دوست دارم تو یکی از اون‌ها نباشی.

این دنیا پر از آدم هایی هست که روزی آرزوهای بزرگی داشتن اما یک جایی کم آوردن یا شایدم زمین خوردن اما دیگه پا نشدن...
گاهی وقت‌ها باید “کر” باشی

یک چیزی که خیلی دلم می خواست بهت بگم اینکه احتمال داره در مسیرت از طرف اطرافیان یا نزدیکانت دلسرد بشی.

بهت بگن که نمیشه یا نمیتونی

اینجور مواقع “کر” باش تا موفق بشی

اما اگر به حرف هاشون گوش بدهی چه اتفاقی میفته؟

آینده‌ات دقیقا مشابه اون‌ها میشه، یک نگاه به چشماشون کن و از خودت بپرس آيا این آينده‌ای هست که همیشه آرزوش رو داشتم؟

پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی شریف و حقوق علامه و باقی رشته‌ها و دانشگاه‌های تاپ سهم کسایی شده که بارها شکست خوردن اما تسلیم نشدن

برات آرزو میکنم که بتونی برای آرزوهای بزرگ بجنگی چون اگر وقتی که نخوای برای رسیدن به آرزوهای بزرگ بجنگی مجبور میشی اون‌ها رو با آرزوهای کوچک و ناچیز جایگزین کنی.

هنری که باید یاد بگیری

کنکور میدون جنگه و جنگیدن هنر میخواد!

هنر یک کنکوری موفق اینه که:

روش مطالعه صحیح هر درس رو بلد باشه

بتونه برای خودش یک برنامه ریزی منسجم روزانه و هفتگی تهیه کنه

با انواع روش‌های تست زنی و حل سوال آشنا باشه

انضباط شخصی و مدیریت زمان رو خوب بلد باشه

از خودش آزمون‌های هفتگی بگیره تا خودش رو ارزیابی کنه و نقاط ضعف رو خودش مشخص کنه

ساعت مطالعه خودش رو ثبت کنه و هر روز کمی به تایم درس خوندن خودش اضافه کنه

با یه سرچ ساده میتونی در همین سایت میتونی این مهارت ها رو یاد بگیری.

انگیزه نیاز نیست، یالا شروع کن

مطمئناً هیچ کار دراز مدتی رو نمیشه بدون انگیزه‌ی کافی و تشدید ‌شونده انجام داد ولی یک واقعیت مهم هم این هست که حداقل برای شروع، هیچ نیازی به انگیزه نیست. میشه، علیرغم آمادگی زیاد و انگیزه کافی کار رو شروع کرد و منتظر اومدن انگیزه موند ولی در هر صورت کار رو انجام داد.

طبق قانون نیوتن دو نوع اینرسی وجود دارده: «اینرسی سکون» که در اون جسم تمایل داره به حالت سکون باقی بمونه و «اینرسی حرکت» که جسم متحرک تمایل داره به حرکتش ادامه بده و جالب اینجاست که این قانون در مورد تنبلی کاملاً صادق هست.

یعنی اگر شما تحت تأثیر اینرسی تنبلی، از انجام کار طفره برید مثل جسم ساکن، دوست دارید در همون وضع بمونید و اون رو تغییر ندید. اگر در حالت فعالیت و تلاش باشید باز هم دوست دارید ادامه بدید. نکته مهم اینجاست که کافیه ما به این واقعیت آگاهی داشته باشیم و با کمی انرژی اولیه، اینرسی خودمون رو از تنبلی و تعلل به اینرسی نظم و فعالیت تبدیل کنیم، اونوقته که تمایل عجیبی به حرکت و فعالیت و درس خوندن داریم.

خب حالا آماده هستید که این باور جدید رو برای کارهایی که دائماً به تاخیر میندازید و دلیل اون رو نداشتن انگیزه میدونید به کار ببندید؟ انگیزه نمیخواد، یالا شروع کن!

رسیدن به جمع دو درصدی‌ها

شاید جالب باشه که بدونی چیزی در حدود ۲ درصد کنکوری‌ها توی تاپ ترین رشته‌های دانشگاهی پذیرفته میشن، این یعنی تو این مسیر اگر برای بهترین شدن میجنگی باید مثل همون دو درصد رفتار کنی. از توصیه‌ها و تجربیات رتبه‌های برتر میتونه مسیر رو برات مشخص تر کنه

بیشتر شرکت کننده‌های کنکور سیاهی لشکر هستن ولی عده ای انگشت شماری از کنکوری‌ها هم وجود دارن که تشنه موفقیت هستن دقیقا مثل خودت، باید بدونی تو با دیگران فرق داری.

به همین خاطر هست که وظیفه سنگین تری روی دوشِت داری.

فکر میکنم دیگه میدونی باید چه کار کنی. سریع دست به کار شو.

خیلی ها منتظرت هستن…

5/5 - (18 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی کنکور 1400 با یک شروع طوفانی و حرفه ای

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی