نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱

نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور

جهت مشاوره در زمینه نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱ از سوی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱

به گزارش مشاور گروپ برگرفته از خبرگزاری مهر، دکتر حسن مروتی در مورد مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱ در رشته محل‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱، گفت: امکان ویرایش معدل‌های کل و کتبی داوطلبان طی چهار نوبت هنگام ثبت‌نام، ویرایش، دریافت کارت ورود به جلسه و انتخاب رشته در سال ۱۴۰۱ وجود داشت و همانگونه که پیش از این بارها اعلام شده بود داوطلبان در صورت مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور سراسری ۱۴۰۱ باید نسبت به رفع آن و اعلام معدل نهایی اقدام کنند.

مروتی افزود: تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری علی‌رغم تذکرهای متعدد در اطلاعیه‌ها، دفترچه راهنما و مصاحبه با رسانه‌ها باز هم به اشتباه معدل‌های خود را اعلام کرده‌اند و گزینش نهایی در رشته محل‌های صرفاً با سوابق تحصیلی برای آنها صورت گرفته است.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مقررات پذیرش دانشجو خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ارسالی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در کد رشته محل‌هایی که تعداد پذیرفته‌شدگان آنها از ظرفیت مندرج در دفترچه کمتر بوده است، نیازی به بررسی معدل توسط دانشگاه‌ها وجود ندارد و این کد رشته محل‌ها در اختیار دانشگاه‌ها است و ثبت نام و ادامه تحصیل این داوطلبان با هر معدلی در این کد رشته‌ محل‌ها بلامانع است.

وی افزود: در سایر رشته محل‌ها بر اساس بخشنامه‌های سازمان سنجش، اعلام مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱ صرفاً از طریق دانشگاه یا موسسه قبولی از طریق پرتال ارتباطی صورت می‌پذیرد و سیستم در حال حاضر برای همه مؤسسات فعال است.

مروتی افزود: وضعیت افرادی که با معدل جدید پذیرش آنها بلامانع از طریق این پرتال اعلام می‌شود و ادامه تحصیل آنها در کد رشته محل قبولی منعی ندارد و برای سایرین وضعیت تصمیم‌گیری توسط سازمان سنجش انجام و به دانشگاه مربوطه اعلام می‌شود، همانگونه که بارها اطلاع‌رسانی شده است، در صورت عدم احراز حداقل معدل قبولی توسط برخی از این داوطلبان، نسبت به لغو پذیرش آنها اقدام خواهد شد.

وی تأکید کرد: پذیرفته‌شدگان در صورت هر گونه سؤال در خصوص مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱ لازم است از طریق دانشگاه محل قبولی پاسخ را پیگیری کنند و نیازی به مراجعه یا ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با فرآیند ثبت نام کنکور سراسری 1402 و همچنین کنکور ۱۴۰۲ ، نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱ با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

✔مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور در چه صورتی بررسی نمی شود؟

✔بر اساس دستورالعمل‌های ارسالی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در کد رشته محل‌هایی که تعداد پذیرفته‌شدگان آنها از ظرفیت مندرج در دفترچه کمتر بوده است، نیازی به بررسی معدل توسط دانشگاه‌ها وجود ندارد و این کد رشته محل‌ها در اختیار دانشگاه‌ها است و ثبت نام و ادامه تحصیل این داوطلبان با هر معدلی در این کد رشته‌ محل‌ها بلامانع است.

✔سامانه اعلام مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور کدام است؟

✔اعلام مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱ صرفاً از طریق دانشگاه یا موسسه قبولی از طریق پرتال ارتباطی صورت می‌پذیرد و سیستم در حال حاضر برای همه مؤسسات فعال است.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه نحوه بررسی مغایرت معدل پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی