ورود به سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان ۱۴۰۱

ورود به سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

جهت مشاوره در زمینه ورود به سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سایت رتبه بندی فرهنگیان توسط رییس دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش معرفی شد. سایت رتبه بندی فرهنگیان در واقع بستری برای تعیین صلاحیت و سنجش مهارت، دانش و توانمندی دبیران و فرهنگیان است و با هدف ارتقا سطح آموزش کشور ایجاد شده است.

طرح رتبه‌ بندی معلمان مطابق با سند تحول بنیادین نظام آموزشی و به منظور بهبود سطح معیشتی معلمان و در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ ای آنان اجرایی می گردد. همچنین هدف اصلی این طرح افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان نیست، اما اجرای آن موجب افزایش حقوق نیز می گردد.

بنابراین سامانه رتبه بندی فرهنگیان اهمیت ویژه ای پیدا می کند و ما در این مقاله از مشاور گروپ نحوه ورود به سایت رتبه بندی فرهنگیان را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

ورود به سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان rtb.medu .ir

سایت رتبه بندی فرهنگیان

سایت رتبه بندی فرهنگیان با هدف تضمین بهبود کیفیت آموزشی دانش آموزان، با اجرای طرح رتبه بندی معلمان 1401 آن ها را در پنج دسته رتبه‌ بندی می‌کند.

  1. آموزشیار معلم (از بدو ورود به خدمت)
  2. مربی معلم (۷ سال خدمت)
  3. استادیار معلم (۱۲ سال خدمت)
  4. دانشیار معلم (۱۷ سال خدمت)
  5. استاد معلم (۲۲ سال خدمت)

بدین ترتیب فرهنگیان با ورود به سایت رتبه بندی فرهنگیان در زمان مقرر، مدارک رتبه بندی معلمان را در سامانه بارگذاری می کنند و فرم های خود اظهاری در شایستگی های عمومی، تخصصی و حرفه ای را پر می نمایند تا بر اساس آن، نظام رتبه بندی و شایستگی و صلاحیت آن‌ ها مورد بررسی قرار گیرد.

نکته: مطابق با شیوه نامه رتبه بندی این طرح شامل دانشجو معلمان نمی شود.

رتبه بندی معلمان

ورود به سایت رتبه بندی فرهنگیان

برای ورود به سامانه رتبه بندی فرهنگیان باید به نشانی rtb.medu.ir مراجعه کنید. ما در این بخش با هدف سهولت کار و دسترسی هر چه سریعتر شما عزیزان لینک ورود به سایت رتبه بندی فرهنگیان را در جدول زیر فعال کرده ایم:

پس از ورود به صفحه rtb.medu.ir باید نام کاربری و رمز عبور خود را درج و سپس عبارت امنیتی را در کادر مربوطه وارد نمایید. با کلیک بر روی گزینه ورود به سایت رتبه بندی فرهنگیان وارد می گردید.

نحوه ورود به سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان rtb.medu.ir

نکته: نام کاربری همان کد ملی معلمان می باشد.

نکته: افرادی که رمز عبور ندارند می توانند از بخش بازیابی رمز عبور آن را دریافت نمایند.

بازیابی رمز عبور سایت رتبه بندی فرهنگیان

امکان بازیابی رمز عبور سایت رتبه بندی فرهنگیان برای کسانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند یا اولین بار است که به این سامانه وارد می شوند، فراهم شده است.

در صورت فراموشی رمز عبور سایت رتبه بندی فرهنگیان باید پس از ورود به سامانه rtb.medu.ir، مطابق تصویر زیر روی بازیابی کلمه عبور کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان rtb.medu.ir

در صفحه باز شده، کد پرسنلی کد ملی و شماره تلفن همراه خود را یادداشت نمایید.

فراموشی رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

لازم به ذکر است از دو طریق می توانید بازیابی رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان را انجام دهید. روش اول احراز هویت از طریق دریافت پیامک در پنل و روش دوم احراز هویت با ارسال پیامک از گوشی. بعد از انتخاب روش احراز هویت روی مرحله بعد کلیک کنید.

حالا رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان برای شما ارسال می گردد. با ثبت رمز عبور در سامانه می توانید به آن وارد شوید.

در صورتیکه در مراحل ورود به سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir یا بازیابی رمز عبور سامانه رتبه بندی فرهنگیان دچار مشکل شدید، می توانید همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت 8 صبح تا 12 شب با ما در مشاور گروپ تماس بگیرید.

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

مشاور گروپ

9099071613

 

سامانه رتبه بندی فرهنگیان

لایحه نظام رتبه‌ بندی معلمان به منظور ایجاد ساز و کارهای لازم برای ارتقای شایستگی‌ های حرفه ای، منزلت و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان و افزایش انگیزه در راستای ارتقای فعالیت‌ های آموزشی و پرورشی آنان تهیه شد.

با این نظام، رتبه‌ های حرفه‌ ای برای طبقه بندی معلمان در نظر گرفته می‌شود و بر اساس هر رتبه، ضرایبی در امتیازات شغل و شاغل و در نتیجه حقوق و مزایا برای آنان لحاظ می‌ گردد.

در شیوه‌نامه دولت برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان آمده است:

 

 

معلم فردی که مسئولیت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را در نظام آموزش و پرورش رسمی کشور به‌عهده دارد.

صلاحیت‌های معلمی شامل برآیندی از سه صلاحیت زیر است:

صلاحیت عمومی: مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی فرد شامل باورها، نگرش‌ها، اعتقادات و رفتار مبتنی بر نظام ارزشی، فرهنگی و اخلاقی جامعه که معلمان را در شناخت و تحلیل مسائل و موضوعات مربوط به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان توانا و پایبندی معلمان را به نظام جمهوری اسلامی ایران آشکار می‌سازد.

صلاحیت تخصصی: مجموعه‌ای از دانش و توانمندی‌های آموزشی و پرورشی علاوه بر صلاحیت‌های عمومی که معلمان برای انجام مؤثر وظایف شغلی خود باید از آن برخوردار باشند.

صلاحیت حرفه‌ای: مجموعه‌ای از شایستگی‌ها، توانمندی‌ها و مهارت‌های کسب‌شده و مرتبط با شغل معلمی که معلم را در فرایند تعلیم و تربیت و انجام صحیح وظایف معلمی توانا می‌سازد تا مسئولیت خود را در موقعیت آموزشی ــ پرورشی با استقلال، آزادی عمل و تبحر بیشتری انجام دهد.

سنجش صلاحیت: فرایند گردآوری سازمان‌یافته اطلاعات، شواهد و مستندات مرتبط با دانش عمومی، دانش تخصصی، مهارت‌ها، شایستگی‌ها، توانمندی‌ها و عملکرد معلمان و بررسی آن بر اساس سازوکارها، ملاک‌ها، شاخص‌ها و معیارهای مشخص در هیئت‌های ممیز موضوع ماده (۵) این تصویب‌نامه.

گواهینامه صلاحیت معلمی: مدرکی که براساس نتایج ناشی از سنجش صلاحیت‌های معلمی توسط وزارت آموزش و پرورش صادر می‌شود.

رتبه‌بندی: فرایند تعیین رتبه‌های پنجگانه معلمان بر اساس سنجش نظام‌مند صلاحیت‌ها و عملکرد آنان.

شایستگی‌های تخصصی و حرفه‌ای معلمان چیست

سنجش صلاحیت معلمان بر اساس شاخص‌های زیر انجام می‌شود:

شایستگی‌های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام بر اساس مقررات استخدامی مورد عمل.

شایستگی‌های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی مرتبط با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش‌ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن.

شایستگی‌های حرفه‌ای شامل اخلاق حرفه‌ای، توانایی‌ها و مهارت‌های آموزشی، پرورشی و پژوهشی “کاربردی و مسئله محور” بر اساس آزمون‌های الکترونیکی.

چه افرادی مشمول رتبه‌بندی می‌شوند؟

مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاوره واحد آموزشی، مراقبت سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.

مشمولان فوق در صورت اشتغال تمام‌وقت در واحدهای آموزشی در صورت کسب شایستگی معلمی از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند می‌شوند.

در اجرای مصوبه رتبه‌بندی، کارمندانی که به‌استناد مصوبه شورای انقلاب در مشاغل اداری اشتغال دارند در صورتی می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند شوند که متقاضی بازگشت از تاریخ اول مهر به مدرسه باشند در هر صورت با شروع سال تحصیلی جدید ادامه فعالیت افراد در مشاغل اداری به هیچ وجه مجاز نخواهد بود و افراد مشمول شیوه‌نامه براساس فرم درخواست باید وضعیت خود در ارتباط با استفاده یا عدم بهره‌مندی از رتبه‌بندی این شیوه‌نامه را مشخص کنند.

کارکنانی که از تاریخ ابلاغ شیوه‌نامه از کادر آموزشی به کادر اداری انتقال می‌یابند صرفاً براساس شرایط احراز پست مورد تصدی و براساس طرح طبقه‌بندی مربوط انتصاب قطعی می‌یابند.

آن دسته از مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان موضوع بند یک که طبق قوانین و مقررات مربوط با حفظ سمت به سایر دستگاه‌ها مأمور به خدمت هستند در شمول مفاد بند ۱-۲ شیوه‌نامه قرار می‌گیرند (در اجرای مصوبه رتبه‌بندی، کارمندانی که به‌استناد مصوبه شورای انقلاب در مشاغل اداری اشتغال دارند در صورتی می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند شوند که متقاضی بازگشت از تاریخ اول مهر به مدرسه باشند در هر صورت با شروع سال تحصیلی ادامه فعالیت افراد در مشاغل اداری به هیچ وجه مجاز نخواهد بود و افراد مشمول شیوه‌نامه براساس فرم درخواست باید وضعیت خود در ارتباط با استفاده یا عدم بهره‌مندی از رتبه‌بندی این شیوه‌نامه را مشخص کنند).

 

سوالات متداول

 

✔️آدرس سامانه رتبه بندی فرهنگیان کدام است؟

سایت رتبه بندی فرهنگیان به نشانی rtb.medu.ir در دسترس معلمان و فرهنگیان عزیز قرار گرفته است.

✔️نحوه ورود به سایت رتبه بندی فرهنگیان rtb.medu.ir چگونه است؟

در این مقاله نحوه ورود به سامانه رتبه بندی فرهنگیان را قدم به قدم پیش رفته ایم. برای دریافت راهنمای ورود به rtb.medu.ir مقاله را مطالعه نمایید.

✔️در صورت فراموشی رمز عبور rtb.medu.ir چه کنم؟

در صورت فراموشی رمز عبور میتوانید از امکان بازیابی رمز عبور در سامانه rtb.medu.ir استفاده کنید. راهنمای بازیابی رمز عبور سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir در این مقاله موجود است.

4.3/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ورود به سامانه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی