اینترنت اربعین ۱۴۰۲ | همراه اول | ایرانسل | رایتل

زائران عتبات عالیات در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و… برای کاهش هزینه های ارتباطی خود در ایام اربعین می توانند با خرید اینترنت اربعین ۱۴۰۲ | اینترنت اربعین همراه اول ۱۴۰۲  | اینترنت اربعین ایرانسل ۱۴۰۲  | اینترنت اربعین رایتل ۱۴۰۲ از طریق کدهای دستوری موجود در جداول زیر، اقدام به خرید و فعالسازی بسته های رومینگ ویژه اربعین کنند.

اینترنت اربعین ۱۴۰۲ همراه اول ایرانسل رایتل

جهت مشاوره در زمینه اینترنت اربعین ۱۴۰۲ | همراه اول | ایرانسل | رایتل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بسته های رومینگ اربعین همراه اول ۱۴۰۲

بسته های رومینگ اربعین 1402

بسته های ویژه رومینگ اربعین:

زائران عتبات عالیات در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و… برای کاهش هزینه های ارتباطی خود در ایام اربعین می توانند از طریق کد دستوری *10*40# اقدام به خرید و فعالسازی بسته های رومینگ ویژه اربعین کنند.

001

نوع بسته
هدیه
قیمت (تومان) کد دستوری
1 گیگ اینترنت بین المللی 7 روزه 100.000 *10*40*1#
10 دقیقه مکالمه 7 روزه
100 پیامک 80,000 *10*40*3#
300 مگابایت اینترنت بین المللی 7 روزه
33,000
*10*40*4#
2 گیگ اینترنت بین المللی 7 روزه
20 دقیقه مکالمه + 200 پیامک
250,000
*10*40*2#

بسته های رومینگ با حجم اینترنت و مکالمه بیشتر جهت استفاده مشترکین پر مصرف مطابق با جدول زیر است:

002

بسته های مناسب کاربران پرمصرف
هدیه قیمت (تومان) کد دستوری
اینترنت بین المللی نامحدود 7 روزه (مصرف منصفانه 3 گیگابایت)
15 دقیقه مکالمه
290,000
*10*40*6#
5 گیگ اینترنت بین المللی 14 روزه
360,000 *10*40*6#
180 دقیقه مکالمه 14 روزه
180 پیامک 990,000 *10*40*7#

راهنمای خرید اینترنت اربعین ۱۴۰۲

 • با توجه به محدودیت ظرفیت شبکه اپراتور های عراقی و حضور بیشمار زائرین ایرانی، خارجی و شهروندان عراق در شهر کربلا و نجف، قبل از خرید بسته، مقدار مصرف خود را در نظر بگیرید.
 • شما می‌توانید این بسته‌ها را از ایران، برای مسافرین خود خریداری نمایید.
 • بسته هاى اينترنت داخلى در زمان رومينگ قابل استفاده نيست.
 • برای مدیریت بهینه هزینه‌ها، بهترین زمان خرید بسته، روز خروج از کشور (قبل از گیت خروج) است.
 • می‌توانید به طور همزمان چندین بسته (غیریکسان) خریداری نمایید.
 • بسته‌های رومینگ قابلیت تمدید خودکار ندارند.
 • در صورت اتمام بسته رومینگ، هدیه مکالمه و پیامک قابل استفاده است.
 • همزمان با خرید بسته، سرویس رومینگ مشترک فعال می‌شود. مهلت استفاده از بسته‌ها از زمان خرید بسته به مدت ذکر شده در مشخصات بسته است.
 • می‌توانید با استفاده از هدیه مکالمه با شماره‌های ایران یا شماره های همان کشور تماس بگیرید یا به تماس‌های از مقصد ایران و همان کشور پاسخ دهید.

سوالات متداول اینترنت اربعین ۱۴۰۲

چگونه می‌توانم سرویس رومینگ بین‌الملل خود را برای استفاده در عراق فعال کنم؟
چگونه به صرفه تر از اینترنت در رومینگ استفاده کنم؟
چگونه هزینه های رومینگ در زمان سفر اربعین را مدیریت کنم؟
چگونه اعتبار سیم‌کارت خود را افزایش دهم تا قطع یا یکطرفه نشود؟

پیشنهادهای ویژه رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی

اینترنت اربعین ایرانسل ۱۴۰۲

به نقل از روابط عمومی ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با هدف تسهیل ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زائران اربعین در کشور عراق، ضمن کاهش تعرفه‌های رومینگ بین‌الملل در کشور عراق، پنج بسته اینترنت رومینگ بین‌الملل و سه بسته ترکیبی اینترنت، مکالمه و پیامک را ویژه زائران اربعین در کشور عراق معرفی کرد. این تعرفه‌ها و بسته‌ها که در مقایسه با اپراتورهای عراقی، مقرون به صرفه‌ترند، تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ قابل فعال‌سازی و تا پایان اعتبار بسته، قابل مصرف هستند.

بسته‌های اینترنت با تخفیف استثنایی

بسته‌های اینترنت رومینگ ارائه شده توسط ایرانسل، که با هدف رفاه و آسایش بیشتر و تسهیل در ارتباطات زائران در ایام اربعین سرور و سالار شهیدان، از طریق اپراتورهای Zain و Asiacell در نظر گرفته شده است، شامل بسته ۵۰ مگابایتی یک روزه با قیمت ۶هزار و پانصد تومان، بسته ۱۵۰ مگابایتی هفت روزه با قیمت ۱۸هزار تومان، بسته ۳۰۰ مگابایتی هفت روزه با قیمت ۳۳هزار تومان، بسته یک گیگابایتی هفت روزه با قیمت ۱۰۰هزار تومان و بسته پنج گیگابایتی ۱۴ روزه با قیمت ۳۶۰هزار تومان هستند.

بسته‌های ترکیبی ارائه‌شده توسط ایرانسل نیز، شامل بسته ترکیبی ۱۰ دقیقه مکالمه و ۱۰۰ پیامک با قیمت ۸۰هزار تومان، ۲ گیگابایت اینترنت رومینگ، ۲۰ دقیقه مکالمه و ۲۰۰ پیامک با قیمت ۲۵۰هزار تومان و بسته ترکیبی ۹۰ دقیقه مکالمه و ۹۰ پیامک با قیمت ۴۹۵هزار تومان هستند. مدت اعتبار این سه بسته ترکیبی هفت روز است.

حجم بسته قیمت اعتبار
۵۰ مگابایت ۶٬۵۰۰ تومان ۱ روز
۱۵۰ مگابایت ۱۸٬۰۰۰ تومان ۷ روز
۳۰۰ مگابایت ۳۳٬۰۰۰ تومان ۷ روز
۱۰ دقیقه مکالمه با ایران + ۱۰۰ پیامک ۸۰٬۰۰۰ تومان ۷ روز
۱ گیگابایت ۱۰۰٬۰۰۰ تومان ۷ روز
۲ گیگابایت + ۲۰ دقیقه مکالمه با ایران + ۲۰۰ پیامک ۲۵۰٬۰۰۰ تومان ۷ روز
۵ گیگابایت ۳۶۰,۰۰۰تومان ۱۴ روز
۹۰ دقیقه مکالمه با ایران + ۹۰ پیامک ۴۹۵٬۰۰۰ تومان ۷ روز

بدین ترتیب مشترکان ایرانسل، علاوه بر اینکه نیاز به خرید سیم‌کارت و تغییر شماره ندارند، در هزینه اینترنت مصرفی‌شان‌ در طول سفر صرفه‌جویی می‌شود و در مقایسه با تعرفه اپراتورهای کشور عراق، مبالغ کمتری را می‌پردازند. دسترسی به خدمات بانکی، انجام تراکنش و کارت به کارت و دریافت پیامک‌های بانکی، امکان تماس، ارسال پیامک و استفاده از اینترنت پرسرعت با تعرفه‌های ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه درمقایسه با اپراتورهای عراق، از جمله امکاناتی است که مشترکان با فعال‌سازی خدمات رومینگ و استفاده از بسته‌های در نظر گرفته شده، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

بسته‌های اینترنت رومینگ، ویژه ایام اربعین، از طریق کد دستوری #۴*۱۱۱۱* و نیز سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من، قابل فعال‌سازی هستند.

تعرفه مکالمه ، پیامک و اینترنت بدون بسته

ایرانسل همچنین تعرفه‌های آزاد مکالمه و پیامک برای مشترکانی که در سفر به کشور عراق نیاز به استفاده از مکالمه و پیامک را دارند، اعلام کرده است که شامل هر دقیقه تماس داخل کشور عراق و هر دقیقه تماس با ایران با هزینه ۱۳هزار و ۷۰۰ تومان، هر دقیقه تماس دریافتی از ایران ۱۲هزار و ۷۰۰تومان و ارسال هر پیامک ۳هزار تومان است. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند رایگان است. هزینه مصرف آزاد اینترنت بدون فعال‌سازی بسته رومینگ، ۱۵۰ تومان به ازای هر مگابایت محاسبه می‌شود.

سرویس تعرفه
هر دقیقه تماس صوتی با کشور مقصد ۱۳٬۷۰۰ تومان
هر دقیقه تماس صوتی خروجی (به ایران) ۱۳٬۷۰۰ تومان
هر دقیقه تماس صوتی ورودی (از ایران) ۱۲٬۷۰۰ تومان
ارسال هر پیامک ۳٬۰۰۰ تومان
هر مگابایت اینترنت مصرفی بدون بسته ۱۵۰ تومان

پیشنهادهای ویژه ایرانسل در مناطق مرزی داخلی

امسال نیز مانند گذشته، ایرانسل یک بسته‌ اینترنت یک گیگابایتی را به صورت رایگان ارائه کرده است. این بسته با اعتبار هفت روز، در تمام نقاط کشور قابل فعال‌سازی و در نواحی مرزی مهران، شلمچه، چذابه، خسروی، باشماق و تمرچین و مسیرهای تردد زائران منتهی به این مناطق، قابل استفاده است. فعال‌سازی این بسته با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۴۰* یا با استفاده از سوپر اپلیکیشن ایرانسل‌من امکان‌پذیر است.

علاوه بر این، در مناطق مرزی مذکور، امکان اتصال رایگان به اینترنت ایرانسل به صورت اینترنت وای‌فای، فراهم شده‌ است. برای فعال‌سازی وای‌فای، کاربران لازم است به شبکه وای‌فای متصل شده و طبق توضیحات صفحه‌ مربوطه، عدد یک را به سرشماره ۱۱۵۵ بفرستند تا رمز اتصال به شبکه، برای آنها ارسال شود.

ارتباط آنلاین رایگان در روبیکا

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران که یکی از سهامداران اصلی سوپر اپلیکیشن روبیکا است، برای کاربران این اپلیکیشن پرمخاطب که به کشور عراق سفر می‌کنند، خدمات ارتباطی رایگان از طریق سرویس رومینگ ارائه می‌دهد. بر همین اساس و از ابتدای شهریور ۱۴۰۲، تماس صوتی و تصویری، ارسال پیام متنی، صوت و تصویر در پیام‌رسان روبیکا و استفاده از سرویس روبینو، با بهره‌مندی از رومینگ ایرانسل رایگان است.

لازم است که کاربران برای بهره‌مندی از این خدمت رایگان، قبل از خروج از کشور، آخرین نسخه سوپراپلیکیشن روبیکا را نصب و فعال کرده و رومینگ ایرانسل را نیز فعال کرده باشند.

فعال‌سازی خدمات رومینگ

فعال‌سازی خدمات رومینگ حتما باید قبل از سفر و از طریق شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت ایرانسلی و یا با استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من انجام شود. به این منظور، مشترکان ایرانسل لازم است در سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من، ابتدا به بخش «حساب من» وارد شوند، سپس در قسمت «پروفایل» و پس از آن قسمت «رومینگ»، سرویس رومینگ خط خود را فعال کنند.

مشترکان ایرانسل باید توجه داشته باشند که بسته‌های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران، هنگام حضور در کشور عراق، قابل استفاده نخواهند بود و لازم است که در صورت تمایل، بسته‌های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.

پیشنهاد می‌شود که مشترکان ایرانسل، پیش از ورود به کشور عراق، حداقل ۱۰۰ هزار تومان در سیم‌کارت اعتباری خود شارژ داشته باشند و اگر در طول سفر برای برقراری تماس با مشکلی مواجه شدند، ابتدا از کافی‌بودن میزان اعتبار (شارژ) سیم‌کارت خود مطمئن شوند. پیشنهاد می‌شود که مشترکان دائمی نیز، به میزان مورد نیاز، حد اعتبار سیم‌کارت خود را افزایش دهند.

مشترکان ایرانسل در کشور عراق، می‌توانند علاوه بر استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل من، با شماره‌گیری رایگان کد دستوری #۷* ، سیمکارت خود را شارژ کنند. روشن کردن تلفن‌همراه در زمان رومینگ، هیچ هزینه‌ای ندارد. هزینه تماس ورودی و خروجی، بر مبنای دقیقه و از زمان شروع مکالمه، محاسبه خواهد شد. بنابراین، در صورتی که تماس وارده، پاسخ داده نشود، هزینه‌ای بابت آن در تماس منظور نخواهد شد. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند رایگان است.

مشترکان ایرانسل لازم است توجه داشته باشند که با روشن کردن اینترنت رومینگ، دیتای مورد استفاده در اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه، با هزینه رومینگ محاسبه خواهد شد. بنابراین بهتر است از غیرفعال بودن به‌روزرسانی خودکار و موارد مشابه در اپلیکیشن‌های نصب شده خود اطمینان حاصل کنند. مشترکان ایرانسل باید در نظر داشته باشند که برای تماس با شماره‌های ایرانی از خارج از کشور، لازم است پیش از شماره مشترک مدنظر خود، حتماً کد ۰۰۹۸ را شماره‌گیری کنند (مثال:‌ ۰۰۹۸۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ (تلفن همراه) یا ۰۰۹۸۲۱۸۷۶۵۴۳۲۱ (تلفن ثابت)).

بسته اینترنت اربعین رایتل ۱۴۰۲

طرح ویژه اربعین

رایتل، به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام اربعین، خدمات و محصولات بصرفه و متنوعی را جهت دسترسی زائرین کربلای معلی به سرویس رومینگ بین‌الملل‌ به شرح زیر در نظر گرفته‌ است:

سیم‌کارت اعتباری ویژه اربعین

متقاضیان دریافت سیم‌کارت رایتل جهت استفاده در کشور عراق، می‌توانند سیم‌کارت اعتباری را به همراه بسته آغازین با مشخصات زیر خریداری کنند:

 • 3 گیگابایت اینترنت قابل استفاده در ایران
 • 100 مگابایت اینترنت قابل استفاده در عراق (رومینگ بین الملل)
 • 30 دقیقه مکالمه درون و برون شبکه در ایران
 • 30 عدد پیامک درون و برون شبکه در ایران

تنها با پرداخت 400,000 ریال

* قیمت سیم کارت با احتساب مبلغ مالیات برارزش افزوده است.

* سرویس اینترنت و پیامک بین الملل رایتل در کشور عراق، در شبکۀ اپراتورهای (Zain، Korek) قابل استفاده است.

روش‌های دریافت سیم کارت

 • مراجعه حضوری به فروشگاه های رایتل
 • مراجعه حضوری به یکی از نمایندگان فروش و خدمات

بسته‌های اینترنت ویژه اربعین

این بسته‌های مصرفی ویژه مشترکین رایتل جهت استفاده در کشور عراق است که با اتصال به اپراتورهای (Zain، Korek) درآن کشور قابل استفاده است.

نام بسته قیمت (ریال) *
اینترنت 100 مگابایتی 7 روزه 300,000
اینترنت 250 مگابایتی 7 روزه 550,000
اینترنت 500 مگابایتی 7 روزه 1,000,000

* قیمت بسته‌ها بدون احتساب مبلغ مالیات برارزش افزوده است.

روش‌های خرید بسته های ویژه اربعین

تعرفه‌های تخفیفی رومینگ بین‌الملل رایتل در عراق

همچنین برای زائرین عزیز رایتلی، دسترسی به انواع سرویس‌های رومینگ بین‌الملل در عراق با تعرفه‌های تخفیفی ویژه‌ به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

b94f1a5c 8178 4389 98cf 9533d1f6604e?t=1690290664684‌* قیمت تعرفه‌ها بدون احتساب مبلغ مالیات بر ارزش افزوده است.

حتما قبل از ورود به کشور عراق سرویس رومینگ از فعال بودن آن از یکی از روشهای زیر اطمینان حاصل کنید:

 • شماره گیری کد دستوری
 • منوی رومینگ در اپلیکیشن

اگر فراموش کردید تا سرویس رومینگ خود را پیش از خروج از کشور فعال کنید، با خرید بسته رومینگ توسط دیگری
برای شما حتی در ایران، سرویس رومینگ شما فعال خواهد شد.

توجه داشته باشید که بسته‌های اینترنتی عادی خریداری شده در ایران (هر بسته‌ای غیر از بسته ویژه رومینگ)، در هنگام استفاده از سرویس رومینگ، غیرفعال است. استفاده از اینترنت سیم‌کارت در حالت رومینگ هزینه صورتحساب تلفن را افزایش خواهد داد، بنابر این می‌بایست روی مصرف دیتای خود مدیریت خوبی داشته باشید:

 • گزینه دانلود و بروز رسانی برنامه ها و تنظیمات گوشی را از حالت خودکار (Auto) خارج نمایید.
 • از شبکه های اجتماعی تصویری و ویدئویی در حین رومینگ استفاده نکنید و برای استفاده از آنها از WiFi هتل یا مسیر بهره‌گیری کنید.
 • در صورت استفاده از اینترنت در مکانهای عمومی (هتل و …) و عدم استفاده از اینترنت سیم‌کارت، گزینه Mobile Data و Data Roaming را درتنظیمات گوشی غیر فعال نمایید.
 • قرض دادن گوشی به افراد ناشناس، در اختیار قراردادن به افراد ناآگاه (مثل اطفال) یا قرار دادن گوشی در حالت Hotspot (اشتراک اینترنت با سایرین) ممکن است هزینه های ناخواسته شما را به شدت افزایش دهد

با آگاهی از موارد زیر می‌توانید هزینه های استفاده از سرویس رومینگ خود را مدیریت کنید:

 • روشن کردن گوشی در کشور عراق هزینه ندارد.
 • دریافت پیامک در هنگام رومینگ رایگان است.
 • هزینه تماس از ایران با زائران در عراق معادل تماس داخل شبکه همراه اول است.
 • برقراری تماس بین دو زائر همراه اولی در کشور عراق برای هر دو طرف هزینه دارد.
 • حتما با زدن کلید قطع، از خاتمه تماس اطمینان حاصل کنید.
 • اگر ارتباط کامل برقرار نشده است سریعا مکالمه را پایان دهید و در صورت عدم برقراری تماس از شماره گیری مکرر خودداری نمایید.
 • استفاده از سرویسهای پیامگیر صوتی (VMS) و انتقال مکالمه (Call Forward) شامل هزینه اضافه رومینگ است. در صورت عدم نیاز حتما این سرویس‌ها را غیر فعال کنید.
 • با فعالسازی PIN CODE سیم‌كارت و تعریف رمز گوشی، می‌توانید در صورت سرقت یا مفقودی تلفن همراه، سواستفاده‌های احتمالی را به حداقل رساند.

پیشنهاد می‌شود پیش از سفر، علاوه بر پرداخت بدهی خط دائمی و شارژ سیم‌کارت اعتباری، از روش‌های زیر جهت افزایش اعتبار سیم‌کارت اعتباری یا سیم‌کارت دائمی جهت جلوگیری از قطع ارتباط استفاده نمایید:

همچنین در صورت اتمام شارژ خطوط اعتباری خود میتوانید از سرویسهای اعتبار اضطراری، شارژ خودکار و یا انتقال اعتبار استفاده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اینترنت اربعین ۱۴۰۲ | همراه اول | ایرانسل | رایتل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی