اهمیت پایه دهم در کنکور | چگونه از دهم برای کنکور بخوانیم؟

اهمیت پایه دهم در کنکور

جهت مشاوره در زمینه اهمیت پایه دهم در کنکور | چگونه از دهم برای کنکور بخوانیم؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 اهمیت پایه دهم در کنکور : همیشه در بین دانش آموزانی که به تازگی انتخاب رشته کرده اند این سوال وجود دارد که چرا پایه دهم این‌قدر اهمیت دارد ؟ و دلیل موفقیت دانش آموزانی که از پایه دهم به تست زنی و کنکوری خواندن میپردازند چیست ؟؟


اهمیت پایه دهم در کنکور اهمیت پایه دهم در کنکور : یکی از مقاطع پراهمیت در تحصیل دانش‌آموزان می باشد . تا آن جا که بسیاری از خانواده ها با تعویض مدرسه و کمک گرفتن از سایر دبیران، سعی می کنند در موفقیت دانش‌آموز خود نقش داشته باشند.

اما به راستی چرا پایه دهم این‌قدر اهمیت دارد؟ جواب این سؤال در نوع منابع درسی و انتخاب رشته می باشد. اهمیت پایه دهم در کنکور

چگونه از دهم برای کنکور بخوانیم

اهمیت پایه دهم در کنکور :  زیرا که در این مقطع دانش‌آموز انتخابی برای آینده خود می کند که زندگی‌اش را تغییر می دهد . این انتخاب اولین انتخاب سرنوشت ساز هر دانش آموزی است.

بنابراین خانواده ها سعی می کنند در این امر مهم به او کمک کرده ، تا با توجه به استعداد ها و توانایی‌هایش یکی از رشته های تحصیلی را انتخاب کنند.

از این رو داشتن دانش کافی نسبت به هر یک از آن ها برای دانش‌آموز مهم است.

اهمیت پایه دهم در کنکور :  کمک گرفتن از یک مشاور زبده می تواند دانش‌ آموزان را در این زمینه بهتر یاری دهد . چرا که دانش آموزی که به پایه دهم ورود کرده ، به تازگی هدفمند شده و با درسهای جدید و پیچیده تری نسبت به قبل مواجه است. لذا به تنهایی نمیتواند از پس این همه دشواری بر بیاید و حضور یک راهنما ، کارشناس و مشاور در کنار او ضروری است.

چرا پایه دهم این‌قدر اهمیت دارد و خانواده ها چگونه می توانند به دانش‌آموزان کمک کنند؟

اهمیت پایه دهم در کنکور :  مقطع دهم اولین گام برای کنکور دانش‌آموزان و ورود به دانشگاه است. هر چه دانش‌آموز نسبت به آینده خود دید بازتری داشته باشد و در فضای استرس‌زای کمتری قرار گیرد، بهتر می تواند خود را برای کنکور آماده کند. لذا خانواده ها باید سعی نمایند که با جوی آرام و همراه با پشتیبانی روحی و مالی، فرزند خود را به اهدافش نزدیک کنند.


برنامه ریزی کنکوری سال دوازدهمبا تمام این تفاسیر باز هم برای بسیاری از خانواده ها جای تعجب دارد که چرا پایه دهم این‌قدر اهمیت دارد؟

اهمیت پایه دهم در کنکور :  باید گفت که این سؤال فقط برای قشر خاصی مطرح نمی گردد، بلکه حتی خانواده های تحصیل کرده نیز با این سؤال مواجه هستند.

شاید یکی از دلایل درک نکردن فرزند پایه دهم خود این باشد که گمان می کنند، این مقطع نیز مانند سایر مقاطع بالاخره سپری شده و دانش‌آموز با نمراتی به مقطع بعدی خواهد رفت.

چیزی که در این بین باید به این خانواده ها یادآور شد، اهمیت انتخاب و تلاش فرزندانشان در بازار پر رقابت کنکور است.

اهمیت پایه دهم در کنکور :  پایه دهم بصورت مستقیم در کنکور تست دارد و حدود ۲۸ درصد سولات کنکور از این سال طرح میشود.

بعلاوه اینکه پایه دهم بعنوان پیش نیاز و پایه مقاطع تحصیلی یازدهم و دوازدهم است و اگر دانش آموز در این پایه تحصیلی ضعیف بماند و یا به اندازه کافی تست زنی انجام نداده باشد.

دچار مشکل خواهد شد و چه بسا استرس ناشی از این مشکلات او را از رقابت خارج میکند.

چند درصد کنکور از سال دهم است

اهمیت پایه دهم در کنکور :  چه بسا خانواده ها از رقابت های پنهان دانش‌آموزان در مدرسه و کنکور آگاه نباشند. اما با مراجعه به یک مشاوره تحصیلی و آگاه یافتن از موقعیت فرزندان خود خواهند دید، که این نوجوانان با چه مشکلاتی روبه رو بوده، تا بتوانند به آن ها کمک کنند.

اهمیت پایه دهم در کنکور :  در واقع یکی از دلایلی که موجب می شود، این سؤال “چرا پایه دهم این‌قدر اهمیت دارد؟”


مطرح گردد، بازار کار آینده این دانش‌آموزان است. شغلی که تا سال ها با شخص بوده و اگر از اول و با آگاهی کامل انتخاب نشود، موجب فرسودگی روح و روان آن ها می شود. مشاورین موسسه مشاور گروپ مانند همیشه بصورت تمام وقت و کاملا رایگان آماده خدمت رسانی به دانش آموزان هستند و توصیه بنده به شما این است که حتی برای یکبار هم که شده با یکی از کارشناسان تخصصی پایه دهم موسسه مشاور گروپ صحبت کنید و راهنمایی های لازم برای موفقیت را دریافت نمایید.

 

3.4/5 - (14 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اهمیت پایه دهم در کنکور | چگونه از دهم برای کنکور بخوانیم؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. ماری

    دقیقا

    پاسخ
  2. مسیح

    نظر بنده نه راجع اهمیت کلاس دهم بلکه در مورد شخص نویسنده متن درج شده در بالاست! که اگر رشته تحصیلی ایشان روانشناسی هم نبوده باشد،دست کم با کتابهای روانشناسی آشنایی کامل دارد،بیشتر انتقادم روی جمله «وجود یک مشاور در کنار دانش آموز ضروری است»میباشد!! ونمیدانم چرا آخر این ضرورت ها به «هزینه»کرد گره میخورد؟!

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی