انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد و سایت انتخاب رشته ارشد می پردازیم. همچنین راهنمای کامل و جامعی درباره نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ارائه می کنیم تا بتوانید گام به گام با آن پیش بروید.

با آغاز فرآیند اعلام نتایج اولیه در خرداد ماه، می توانید کارنامه اولیه آزمون ارشد خود را دریافت و مطابق با اطلاعات آن برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد اقدام نمایید. مطابق با دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد انتخاب رشته تنها برای افرادیکه تراز و رتبه لازم برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد را به دست آورده اند امکان پذیر است. با ما همراه باشید.

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهم ترین اقدام بعد از اعلام نتایج کارشناسی ارشد می باشد. آن دسته از داوطلبانی که با مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402 خود را برای حضور در روز و زمان برگزاری کارشناسی ارشد آماده کرده اند، بعد از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد، پا به جلسه کنکور گذاشته اند تا بتوانند در رشته مورد علاقه شان ادامه تحصیل دهند.

با دریافت کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد باید مطابق با اطلاعات مندرج در دفترچه انتخاب رشته، اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد sanjesh.org می باشد و داوطلبان باید بعد از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته و تعیین اولویت های انتخابی شان به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. در بخش های بالاتر راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سایت sanjesh را ارائه کردیم.

به منظور سهولت دسترسی شما عزیزان در فرایند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته، به محض انتشار دفترچه و آغاز زمان انتخاب رشته ارشد لینک مستقیم ورود به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در این بخش از مقاله قرار خواهد گرفت.

برای ورود به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ کلیک نمایید.

(لینک ورود به محض آغاز زمان انتخاب رشته ارشد فعال می گردد)

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در این بخش از مقاله نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را با هم بررسی می کنیم.  همانطور که می دانید انتخاب رشته کارشناسی ارشد منحصرا اینترنتی و از سایت سازمان سنجش انجام می پذیرد. به همین دلیل بعد از دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و مطالعه دقیق آن، اولویت بندی کد رشته هایی که در آن ها مجاز به انتخاب رشته شده اید را تعیین کنید.

راهنمای تصویری انتخاب رشته کارشناسی ارشد

نکته مهم: با توجه به یکسان بودن مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد فقط تاریخ موجود در تصاویر قدیمی بوده اما مراحل انتخاب رشته و محتوای متنی کاملا به روز و مطابق با آخرین تغییرات سایت سازمان سنجش می باشد.

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ابتدا باید به sanjesh.org مراجعه نمایید. از منوی سمت راست روی کارشناسی ارشد بزنید.

نحوه انتخاب رشته ارشد کارشناسی ارشد

به صفحه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد وارد شوید و مطابق تصویر گزینه انتخاب رشته را انتخاب نمایید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در این صفحه روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (کارنامه اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد

حالا در این بخش روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد

با استفاده از دو روش می توانید به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وارد شوید.

  • شماره پرونده + کد ملی + سال تولد
  • شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام

بعد از درج اطلاعات درخواستی در کادرهای مربوطه عبارت امنیتی را نوشته و ورود به سیستم را بزنید.


راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد

وارد بخش «میز کار» شوید و با انتخاب گزینه مشاهده کارنامه اولیه می توانید نتایج اولیه کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایید. لازم به ذکر است اگر در دو رشته اصلی و شناور شرکت کرده باشید، هر دو در یک کارنامه نمایش داده می شوند.

کارنامه اولیه کنکور ارشد انتخاب رشته کارشناسی ارشد

حالا برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجددا به صفحه اصلی سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد برگردید و پس از ورود به صفحه “میزکار”، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک کنید.


راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد

می توانید حداکثر 100 کد رشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود در سیستم انتخاب رشته کارشناسی ارشد وارد نمایید.

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد


در خصوص نحوه و ترتیب انتخاب رشته ارشد برای شانس بیشتر قبولی می توانید از راهنمایی مشاوران در مجموعه مشاور گروپ کمک بگیرید.

تماس با تلفن ثابت از 8 صبح تا 12 شب

9099071613

در این مرحله با فشردن دکمه “تایید و ادامه” انتخاب های خود را ثبت خواهید کرد.

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد


در نهایت با درج کد رشته هایی که مجاز به انتخاب هستید و دریافت کد 16 رقمی رسید ثبت نام/ انتخاب رشته، مراحل انتخاب رشته کارشناسی ارشد به پایان می رسد. حتما این کد را یادداشت کرده و تا زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که تنها در صورت دریافت این کد ، فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد تکمیل می گردد و اگر این کد 16 رقمی را دریافت نکرده باشید انتخاب رشته ارشد صورت نگرفته است.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دریافت کد رسید انتخاب رشته

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

مهم ترین اطلاعات لازم برای انتخاب رشته در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد موجود است و مطالعه دقیق آن پیش از ورود به سامانه انتخاب رشته ارشد ضروری می باشد. به همین منظور ما در این بخش از مقاله امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را فراهم کرده ایم.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ کلیک کنید

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

داوطلبان باید در زمان مقرر به عنوان زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ با دریافت کارنامه و انتخاب کد رشته های مورد علاقه شان اقدام به انتخاب رشته ارشد نمایند.

مطابق با اطلاعات منتشر شده در سایت سازمان سنجش، انتخاب رشته کارشناسی ارشد اواخر خرداد ماه ۱۴۰۲ انجام می شود. زمان دقیق انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 هنوز اعلام نشده و به محض اعلام این مقاله به روز رسانی می گردد.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲
اواخر خرداد ماه ۱۴۰۲

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

داوطلبان فرصت دارند تا پایان مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای تکمیل مراحل انتخاب رشته به سایت سنجش مراجعه نمایند. زمان انتخاب رشته اواخر خرداد 1402 آغاز و پیش بینی می کنیم تا هفته اول تیر 1402 ادامه یابد.

تاریخ دقیق مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد در این مقاله به روز رسانی می گردد و از این طریق به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

تاثیر معدل در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

همانطور که می دانید شرط معدل کنکور کارشناسی ارشد بدین صورت تعریف می گردد که فارغ التحصیلان سال ۸۶ به بعد که متقاضی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ هستند باید معدل بالاتر از ۱۲ داشته باشند وگرنه مجاز به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 نخواهند بود.

بنابراین این معدل موثر در رتبه و تراز شما اثر می گذارد چون پذیرش نهایی داوطلبین بر اساس درصد محاسبه می شود. این درصد شامل 80% نمره آزمون و 20% معدل دوره کارشناسی داوطلبان می باشد. با توجه به شرایط از پیش تعیین شده، این معدل به صورت تراز بر گزینش نهایی داوطلبان تاثیر خواهد گذاشت.

البته معدل معیار درست و دقیقی نیست چرا که نحوه نمره دهی در هر دانشگاه متفاوت است و اگر نتیجه آزمون شما خوب است ولی نمره معدل پایینی دارید نگران نباشید.

دانشجویانی که تا تاریخ برگزاری آزمون فارغ التحصیل نشده اند هم باید میانگین معدل واحد های گذرانده شده تا تاریخ 30 بهمن 1401 را در فرم مخصوص معدل درج و در سایت سازمان سنجش بارگذاری نمایند.

با انتشار دفترچه انتخاب رشته، امکان دریافت فرم مخصوص میانگین واحد های گذرانده دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی در این بخش از مقاله فراهم خواهد شد.


ما در این مقاله از مشاور گروپ درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد و مهم ترین موضوعات مربوط به آن اعم از زمان انتخاب رشته ارشد و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سایت سنجش sanjesh.org پرداختیم. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اگر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سوال دارید می توانید سوالات خود را با بخش پاسخگویی تلفنی ما در مشاور گروپ در میان بگذارید.

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور

همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

9099071613

چنانچه به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت را ندارید می توانید با خرید بسته های تماس مشاور گروپ از خدمات مشاوره بهترین متخصصان ما بهره مند گردید. با ثبت موضوع درخواستی خود، مشاورین مجموعه مشاور گروپ متناسب با موضوع مشاوره تان، همین حالا در اسرع وقت و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

✔️نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

✔️در این مقاله راهنمای تصویری انتخاب رشته کارشناسی ارشد درج شده است. برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته ارشد به مقاله مراجعه نمایید.

✔️انتخاب رشته کارشناسی ارشد چه زمانی آغاز می گردد؟

✔️بعد از انتشار و اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد فرصت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته فراهم می گردد. برای اطلاع از زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد مقاله را بخوانید.

✔️سایت انتخاب رشته ارشد کدام است؟

✔️سایت سازمان سنجش به عنوان متولی برگزاری این آزمون مسئولیت انتخاب رشته داوطلبان ارشد 1402 را برعهده دارد و داوطلبان باید در زمان مقرر به sanjesh.org مراجعه نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی