انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

انتخاب رشته دکتری، تصمیمی سرنوشت‌ساز در مسیر تحصیلی و آینده شغلی شماست. این انتخاب، دریچه‌ای به سوی دنیای جدیدی از دانش، تخصص و فرصت‌های شغلی می‌گشاید. مشاور گروپ در این مقاله، همراه شما خواهد بود تا با آگاهی کامل، گامی هوشمندانه در انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ بردارید.

در این مقاله، به اهمیت انتخاب رشته دکتری و نقش کلیدی آن در آینده شما می‌پردازیم. همچنین مسیری روشن و گام به گام برای انتخابی موفق ترسیم خواهیم کرد.

انتخاب رشته دکتری

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با مطالعه این مقاله، به اطلاعات و دانش ضروری در زمینه انتخاب رشته دکتری دست خواهید یافت. در ادامه، عوامل موثر در این انتخاب را به طور کامل بررسی خواهیم کرد و نکات کلیدی برای انتخابی آگاهانه ارائه خواهیم داد.

هدف ما یاری رساندن به شما در انتخابی درست و متناسب با علایق، توانایی‌ها و شرایطتان است. با ما همراه باشید تا نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org مطلع می گردید. برای دریافت راهنمای تصویری و جامع انتخاب رشته تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله چه چیزهایی خواهید آموخت؟

  • چرا انتخاب رشته دکتری اهمیت دارد؟
  • مراحل و گام‌های کلیدی در انتخاب رشته دکتری کدامند؟
  • چه عواملی در انتخاب رشته دکتری باید مورد توجه قرار گیرند؟
  • چگونه انتخابی آگاهانه و متناسب با شرایط خود داشته باشیم؟
  • از چه منابع و ابزارهایی برای انتخاب رشته دکتری می‌توان استفاده کرد؟

انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ یکی از اصلی ترین اتفاقات در تقویم آزمون دکتری است. داوطلبانی که با سال ها تلاش و مطالعه منابع کنکور دکتری خود را برای حضور در زمان برگزاری آزمون دکتری آماده کرده بودند، با در دست داشتن کارت ورود به جلسه دکتری شانس خود را برای کسب رتبه خوب و دریافت پذیرش دانشگاه و رشته مورد علاقه شان آزموده اند.

حالا بعد از دریافت نتایج کنکور دکتری نوبت به انتخاب رشته رسیده است و کلیه داوطلبانی که مطابق با اطلاعات مندرج در کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته شده اند باید در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی دکتری اقدام نمایند. برای این کار پیش از آغاز زمان انتخاب رشته باید دفترچه انتخاب رشته را دریافت و به دقت مطالعه نمایید.

با تهیه لیست کدرشته محل های مورد علاقه تان، قبل از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته دکتری مراحل تعیین رشته اینترنتی در sanjesh.org به پایان برسانید.

مراحل انتخاب رشته دکتری

زمان انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

زمان انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ از روز شنبه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ آغاز شد و تا روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت.

هر ساله مطابق با جدول زمان بندی آزمون و همچنین مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳  کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در بازه زمانی نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ اقدام به تعیین رشته دکتری نمایند.

زمان دقیق متعاقبا اعلام و از طریق همین مقاله به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

زمان انتخاب رشته دکتری نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

شنبه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ تا
روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ در این بخش از مقاله گرفته است. بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در دهه اول اردیبهشت ماه سایت سنجش sanjesh.org اقدام به انتشار دفترچه انتخاب رشته در قالب فایل pdf می نماید تا داوطلبان مجاز به انتخاب با مطالعه آن بتوانند با آگاهی کامل از جزییات، شرایط و ضوابط انتخاب رشته ، کد رشته محل های مورد نظرشان را تعیین و برای ثبت اینترنتی رشته ها آماده باشند.

در دفترچه انتخاب رشته به موضوعاتی از قبیل شیوه پذیرش، نحوه دریافت کارنامه اولیه، شیوه های آموزشی، تاثیر سهمیه ها، نحوه پذیرش اتباع خارجی، مشاهده کد رشته محل های هریک از گروه های آزمایشی، شرایط و ضوابط اختصاصی برخی از دانشگاه ها و موسسات و … پرداخته می شود.

با هدف سهولت دسترسی شما عزیزان لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته ۱۴۰۳ در جدول زیر قرار دارد.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ کلیک کنید.

(با توجه به اینکه هنوز فرآیند انتخاب رشته آغاز نشده است لینک غیر فعال می باشد. به محض انتشار دفترچه لینک فعال می گردد)

سایت انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

سایت انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ همان سایت ثبت نام دکتری یعنی sanjesh.org می باشد. کلیه داوطلبان برای دریافت کارنامه اولیه و سپس انتخاب رشته باید به سامانه جامع آزمون دکتری سایت سنجش مراجعه نمایند. با آغاز فرآیند انتخاب رشته لینک مستقیم ورود به سامانه انتخاب رشته در این مقاله فعال می گردد.

حهت ورود به سامانه انتخاب رشته دکتری 1403 کلیک کنید.

( با محض آغاز فرآیند انتخاب رشته دکتری در sanjesh.org این لینک فعال و در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت )

نحوه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

در این بخش از مقاله به بررسی نحوه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ می پردازیم. ابتدا به سایت sanjesh.org وارد شوید. برای ورود مستقیم به سامانه انتخاب رشته می توانید از لینک موجود در جدول بالا استفاده نمایید.

در سایت سنجش از منوی رنگی سمت راست گزینه دکترای تخصصی را انتخاب کنید. این امر با مراجعه به ستون دکتری تخصصی در ستون های میانی sanjesh.org هم امکان پذیر خواهد بود.

حالا بر روی لینک انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) ph.D سال 1403 کلیک کنید تا به سامانه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری وارد شوید. بعد از مطالعه اطلاعات مندرج در این صفحه روی گزینه «تایید و ادامه  گام بعدی» بزنید.

توجه داشته باشید که در هیچ یک از مراحل انتخاب رشته دکتری روی دکمه بازگشت back مرورگر خود نزنید، و در صورتیکه روند انتخاب رشته دچار مشکل شد کلیه پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا فرآیند انتخاب رشته را آغاز کنید.

دو روش برای ورود به سیستم انتخاب رشته دکتری توسط سازمان سنجش فراهم شده است. با استفاده از یکی از این دو روش به سامانه وارد شوید:

  • روش اول» شماره پرونده 6 رقمی  و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی خود را به همراه عبارت امنیتی در کادر های مربوطه وارد کنید و گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایید.
  • روش دوم» شماره پرونده 6 رقمی، شماره داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه دکتری و کد ملی را وارد نمایید. بعد از درج کد امنیتی روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.

در حساب کاربری خود با کلیک بر روی گزینه انتخاب رشته می توانید حداکثر 50 کد رشته محل را بر اساس وضعیت مجاز در دوره های مختلف تحصیلی از جمله روزانه، شبانه نوبت دوم، پردیس خودگردان، دوره های مشترک، پیام نور، غیر دولتی و غیر انتفاعی تکمیل نمایید.

با توجه به تعدد دوره های مختلف، در لیست تعیین رشته دوره روزانه به رنگ مشکی، دوره شبانه نوبت دوم به رنگ قرمز، دوره پیام نور به رنگ آبی، دوره غیرانتفاعی به رنگ سبز، دوره پردیس خودگردان به رنگ نارنجی و دوره مشترک به رنگ بنفش نمایش داده می شود تا کمترین میزان خطا و اشتباه در ثبت اطلاعات انتخاب رشته دکتری صورت گیرد.

بعد از ثبت و تایید نهایی لیست رشته ها، از سازمان سنجش یک کد 15 رقمی به عنوان رسید انتخاب رشته دکتری دریافت خواهید کرد که باید آن را یادداشت کرده و تا پایان مراحل آزمون دکتری نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که انتخاب رشته دکتری تنها در صورتی تکمیل و ثبت نهایی می شود که کد 15 رقمی را دریافت کرده باشید در غیر اینصورت مراحل تعیین رشته تکمیل نشده است.

ویرایش اطلاعات انتخاب رشته دکتری

ویرایش اطلاعات انتخاب رشته دکتری قبل از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته در سایت سنجش sanjesh.org مقدور می باشد. اما بعد از این زمان، به هیچ وجه امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت. برای این کار تنها کافیست به سامانه انتخاب رشته دکتری وارد و از منوی سمت راست اقدام نمایید.

تاثیر معدل در انتخاب رشته دکتری

تاثیر معدل در انتخاب رشته دکتری به صورت مستقیم اعمال نمی گردد. در واقع معدل در انتخاب رشته آزمون دکتری اثری ندارد، ولی توجه داشته باشید که در زمان مصاحبه دکتری تخصصی، معدل درج شده داوطلب در فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، در نمره مصاحبه ی او تاثیر خواهد داشت.

تاثیر معدل در انتخاب رشته دکتری moshavergroup.com


مهلت انتخاب رشته دکتری

مهلت انتخاب رشته دکتری آخرین فرصت ویرایش و تعیین رشته است و متقاضیان نهایتا باید در این روز مراحل انتخاب رشته خود را به پایان برسانند. معمولا مهلت انتخاب رشته دکتری تا بازه زمانی سه تا چهار روز بعد از شروع زمان انتخاب رشته تعیین می گردد.

همانطور که می دانید انتخاب رشته در نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ انجام می پذیرد و تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نشده است. به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در این رابطه این مقاله به روز رسانی و آخرین مهلت انتخاب رشته به اطلاع شما مخاطبان گرامی خواهد رسید.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد متفاوت از سایر دوره ها  و دانشگاه ها بوده و به صورت مستقل و جداگانه در سایت azmoon.iau.ir  صورت می پذیرد. پیش از این انتخاب رشته در azmoon.org انجام می شد.

کلیه داوطلبان علاقه مند به تحصیل در مراکز دانشگاه آزاد اسلامی باید پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری و دریافت کد دسترسی مندرج در کارنامه سایت سنجش اقدام به تعیین کد رشته محل های مورد نظر خود در مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ir نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

مشاوره انتخاب رشته دکتری

همانطور که در مقاله به آن اشاره کردیم شما داوطلبان گرامی با اطلاع از زمان انتخاب رشته، می توانید به sanjesh.org مراجعه و کدرشته محل های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعد از تعیین رشته از داوطلبان دعوت به مصاحبه حضوری به عمل می آید. با توجه به شیوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، توجه داشته باشید که بخش قابل توجهی از روند قبولی در آزمون دکتری به مصاحبه اختصاص دارد، پس خود را برای حضور درخشان در روز مصاحبه آماده نمایید.

بعد از اعلام اسامی پذیرفته شدگان در مصاحبه حضوری، قبول شدگان نهایی آزمون دکتری باید با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاهی که موفق به دریافت پذیرش آن شده اند مراجعه نمایند.

شیوه پذیرش آزمون دکتری انتخاب رشته دکتری

نتایج انتخاب رشته دکتری

در پی اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آن دسته از داوطلبانی كه بر اساس كارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دكتری «Ph.D» نیمه‌ متمركز سال 1403 مجاز به انتخاب رشته شدند و كدرشته محل‌ های انتخابی خود را ثبت کردند می‌توانند از تاریخ 25 اردیبهشت ماه كارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را در درگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش sanjesh.org مشاهده کنند.

سپس در صورتی که بر اساس مندرجات کارنامه مذکور در كدرشته محل‌های انتخابی خود نمره علمی لازم را كسب كردند، می‌توانند به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مورد نظر برای انجام مصاحبه مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که برای شركت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با مراجعه به لینك مربوطه در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سایت سازمان سنجش، از 6 خردادماه تا 21 تیر ماه سال جاری فرم بررسی صلاحیت عمومی را تكمیل کرده و كد پیگیری دریافت کنند.

برای ورود به سامانه دریافت کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری 1403 اینجا کلیک نمایید.

حالا بعد از ورود با استفاده از دو روش می توانید نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنید.

  • شماره پرونده + شماره شناسنامه + کد امنیتی
  • شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد + کد امنیتی

نتایج انتخاب رشته دکتری moshavergroup.com

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور و به نقل از مشاور گروپ، دکتر عبدالرسول پورعباس با اعلام خبر بیش از 151 هزار داوطلب در 7 گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان در 113 کد رشته امتحانی در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۳ با هم به رقابت پرداختند که از این تعداد ۴۵ درصد زن و ۵۵ درصد مرد هستند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: گروه آزمایشی علوم انسانی با ۲۹ کدرشته و ۱۰۱ هزار و ۷۸۸ نفر داوطلب بزرگترین گروه حاضر در آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ است و در تهران بیش از 36 هزار داوطلب در آزمون فوق شرکت کردند.
وی با بیان اینکه آزمون دکتری در دو مرحله کتبی و مصاحبه برگزار می‌شود، گفت: نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ به صورت کارنامه در نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ منتشر می‌شود و پس از آن فرآیند انتخاب رشته و معرفی داوطلبان مجاز برای مصاحبه به دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد .
گفتنی است، آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۳ در ۱۵۴ شهر، ۱۸۶ حوزه اصلی و ۵۶۸ حوزه فرعی برگزار شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور دکتر پورعباس در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان برای مشاهده مدارک مورد نیاز، کسب اطلاعات لازم و پیگیری سایر مراحل پذیرش، اطلاعیه اعلام اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت را که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است به دقت مطالعه کرده و مطابق آن اقدام نمایند. متقاضیانی كه مبادرت به انتخاب كدرشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی کرده‌اند نیز به منظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی و سایر مراحل گزینش به درگاه اطلاع‌رسانی آن دانشگاه مراجعه نمایند.


در این مقاله مشاور گروپ به بررسی موضوع انتخاب رشته دکتری 1403 پرداختیم. از زمان انتخاب رشته و نحوه تعیین رشته در sanjesh.org صحبت کردیم و سعی کردیم به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم. چنانچه هنوز سوالی در ذهن شماست که پاسخ آن را در مقاله نیافتید کافیست با ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را از مشاوران و متخصصان آزمون دکتری مجموعه مشاور گروپ دریافت نمایید.

ما همه روزه از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

✔️نحوه انتخاب رشته دکتری 1403 چگونه است؟

✔️در این مقاله راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری درج شده است. برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته دکتری به این مقاله مشاور گروپ مراجعه نمایید.

✔️زمان انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳ چه تاریخی آغاز می گردد؟

✔️بعد از انتشار و اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در دهه اول اردیبهشت 1403 فرصت انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری در نیمه دوم اردیبهشت ماه فراهم می گردد. برای اطلاع از زمان دقیق مقاله را مطالعه کنید.

✔️سایت انتخاب رشته دکتری 1403 چیست؟

✔️سایت سازمان سنجش به عنوان متولی برگزاری این آزمون مسئولیت انتخاب رشته داوطلبان دکتری 1403 را برعهده دارد و کلیه پذیرفته شدگان اولیه که مجاز به تعیین رشته شده اند باید در زمان مقرر به sanjesh.org مراجعه نمایند.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی