انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را فقط با یک تماس از کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ بخواهید. از ساعت 8 صبح تا 12 شب همه روزه حتی روزهای جمعه و تعطیلی های رسمی پاسخگوی شما  عزیزان هستیم.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شرایط خاصی  را برای داوطلبان آزمون سراسری که از انتخاب رشته در دانشگاههای سراسری  جامانده اند و یا علاقه به ادامه ی تحصیل حتی در دانشگاههای دولتی اما در شهرهای دیگر ندارند ایجاد می کند. از آنجایی که آزمون های ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند، انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بر اساس رتبه درج شده در کارنامه آزمون سراسری انجام می پذیرد. به این ترتیب که داوطلبان بعد از دریافت نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ نیز شرکت نمایند.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 1402 – 1403 تعداد انتخاب ها بسیار محدود تر از گزینه های انتخابی در دانشگاههای سراسری می باشد و هر داوطلب تنها 20 گزینه برای انتخاب دارد. در گذشته تأثیر چیدمان و ترتیب قرارگیری انتخاب ها در دانشگاه آزاد بسیار زیاد بود اما اکنون انتخاب رشته دانشگاه آزاد به لحاظ تکنیکی بسیار مشابه انتخاب رشته دانشگاه سراسری است با این تفاوت که در انتخاب رشته دانشگاه سراسری هر داوطلب  150 انتخاب دارد  اما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر داوطلب تنها 20 انتخاب پیش روی خواهد داشت.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در نیمه دوم خرداد ماه و در هفته ی ابتدائی تیر ماه خواهد بود. شما عزیزان قبل از انتخاب رشته کارشناسی ارشد دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 را کامل و دقیق مطالعه نموده بعد اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1402 کنند. کارشناسان مجموعه مشاوره تحصیلی مشاور گروپ برای آگاهی داوطلبان در زمینه کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ، کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد آماده اند تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

مشاور گروپ

سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی که در کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کرده اند، می­ توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد azmoon.org می باشد و داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد که مطابق کارنامه صادره توسط سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده ­اند، می توانند با استفاده از کد دسترسی۷ رقمی مندرج در کارنامه سازمان سنجش، کد ملی و تهیه کارت اعتباری انتخاب رشته از سامانه فوق، برای ثبت رشته/محل های انتخابی خود به این سایت مراجعه نمایند.

هر داوطلب می ­تواند متناسب با کد رشته امتحانی خود در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، حداکثر تا ۱۰۰ کد رشته/محل را در فرم انتخاب رشته ثبت کند.

توجه داشته باشید که عدم مراجعه به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد می باشد.

دریافت کارنامه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دریافت کارنامه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اولین قدم برای انتخاب رشته ارشد آزاد است. چون نتایج اولیه وضعیت علمی داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد بر اساس نمره کل و رتبه آنان با توجه به سهمیه و کد رشته امتحانی شان در سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

بنابراین برای انتخاب رشته ابتدا باید به sanjesh.org مراجعه و اقدام به دریافت کارنامه آزمون ارشد خود نمایید. از منوی سمت راست روی کارشناسی ارشد بزنید.

به صفحه سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد وارد شوید و مطابق تصویر گزینه انتخاب رشته را انتخاب نمایید.

در این صفحه روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (کارنامه اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید

حالا در این بخش روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

با استفاده از دو روش می توانید به سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وارد شوید.

  • شماره پرونده + کد ملی + سال تولد
  • شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام

بعد از درج اطلاعات درخواستی در کادرهای مربوطه عبارت امنیتی را نوشته و ورود به سیستم را بزنید.

وارد بخش «میز کار» شوید و با انتخاب گزینه مشاهده کارنامه اولیه می توانید نتایج اولیه کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایید. لازم به ذکر است اگر در دو رشته اصلی و شناور شرکت کرده باشید، هر دو در یک کارنامه نمایش داده می شوند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مطالعه دقیق و کامل دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ بسیار ضروری می باشد. مندرجات دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد شامل شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران کارشناسی ارشد، نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد. همچنین نحوه پذیرش اتباع خارجی و کدرشته ها و شهرهای ممنوعه برای اتباع غیر ایرانی ذکر شده است.

همچنین نام و کدرشته های مقطع کارشناسی ارشد 1402 به همراه نام و کدمحل های دانشگاه آزاد در هر کدرشته انتخابی و ظرفیت پذیرش هر کدرشته در قالب جدول ارائه شده است.

به همین منظور ما در این بخش از مقاله، لینک دانلود pdf دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد را به محض انتشار و آغاز زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قرار خواهیم داد.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ کلیک نمایید.

هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 هنوز اعلام نشده است. سال گذشته این هزینه بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه انتخاب رشته مبلغ ۱۱۶۰۰۰۰ ریال معادل ۱۱۶ هزار تومان تعیین شده بود.

به محض انتشار اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی این مقاله به روز رسانی و مبلغ هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

در این بخش راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ارائه می گردد. همانطور که پیش تر اشاره شد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد باید با استفاده از کد دسترسی۷ رقمی که در کارنامه سازمان سنجش درج شده است، به سایت azmoon.org مراجعه نمایند.

در بخش لیست سامانه ها گزینه «سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی» را انتخاب کنید.

در صفحه جدید با وارد کردن کد ملی و کد دسترسی۷ رقمی مندرج در کارنامه ارشد سازمان سنجش روی گزینه ورود کلیک کنید. اتباع غیر ایرانی نیز لازم است در کادر مربوط به کد ملی، کد پیگیری اتباع خارجی را وارد نمایند.

بعد از پرداخت هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید از طریق این سامانه اقدام به انتخاب رشته نمایید.

برای انتخاب استان و شهر مورد علاقه خود جهت ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد روی منوی استان کلیک کنید. اگر می خواهید تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی واقع در آن شهر و استان را مشاهده کنید منوی واحد را روی حالت همه قرار دهید. با انتخاب رشته مورد نظرتان و کلیک بر گزینه جستجو، تمامی موارد مربوط به آن کد رشته و واحد دانشگاه آزاد اعم از کد رشته، نام رشته، جنسیت، استان، کد واحد دانشگاه آزاد و نام آن واحد نمایش داده می شود.

بدین ترتیب با کلیک بر روی انتخاب اولویت این کدرشته ها به لیست اولویت انتخاب رشته شما وارد می شوند و به ترتیب اولویت در لیست قرار خواهند گرفت. هر داوطلب می ­تواند متناسب با کد رشته امتحانی خود در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، حداکثر تا ۱۰۰ کد رشته/محل را در فرم انتخاب رشته ثبت کند.

همچنین برای انتقال و جابه جایی اولویت ها گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و کد رشته را جا به جا کنید. همچنین با امکان حذف اولویت می توانید آن کد رشته را از لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خود حذف نمایید.

پیشنهاد می کنیم قبل از تایید نهایی یک بار تمامی اولویت های خود را بررسی کنید و از صحت ورود اطلاعات اطمینان حاصل کنید. البته امکان ویرایش کد رشته های دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org فراهم شده است و می توانید در صورت وجود مغایرت در اطلاعات به تصحیح و ویرایش آن ها بپردازید.

با انتخاب گزینه تایید نهایی قادر به پرینت و چاپ لیست رشته های کارشناسی ارشد خود خواهید بود.

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ هنوز اعلام نشده است اما معمولا داوطلبان یک هفته تا ده روز بعد از آغاز زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای تعیین رشته فرصت دارند. لازم به ذکر است پس از اتمام و انقضای مهلت مقرر به هیچ عنوان امکان انتخاب رشته وجود نخواهد داشت.

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، پذیرش نهایی داوطلبان و اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور در سایت sanjesh.org صورت می گیرد. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد متعاقبا در این مقاله به روز رسانی و به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته اتباع خارجی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مراحل انتخاب رشته اتباع خارجی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کمی متفاوت با سایر داوطلبان می باشد. همانطور که می دانید این دسته از داوطلبان باید بند مربوط به اتباع خارجی را در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد علامتگذاری کرده باشند و در غیر اینصورت پذیرش آنان لغو خواهد شد.

کلیه داوطلبان غیرایرانی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته باید کد پیگیری اتباع خارجی را دریافت نمایند.

نحوه دریافت کد پیگیری اتباع خارجی
  • مراجعه به وب‌سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری www.saorg.ir
  • مراجعه به بخش درگاه – امور دانشجویان غیر ایرانی.
  • تکمیل اطلاعات و اخذ کد پیگیری.
  • تماس با اداره کل بین‌الملل دانشـگاه آزاد اسـلامی و اعلام کد پیگیری به نماینده کنسولی واحد مربوطه جهت تایید دانشگاهی
  • پس از 15 روز از تاریخ اخذ کد مربوطه تماس با اداره کنسولی به‌منظور پیگیـری امور و تایید نهایی، یا مراجعه حضوری به معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی

سایر مراحل انتخاب رشته اتباع خارجی برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی مشابه با دیگر داوطلبان می باشد و برای اطلاع از آن به راهنمای انتخاب رشته مندرج در همین مقاله مراجعه نمایید.

تاثیر معدل در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مطابق با شرط معدل کنکور کارشناسی ارشد، فارغ التحصیلان سال ۸۶ به بعد که متقاضی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ هستند باید معدل بالاتر از ۱۲ داشته باشند وگرنه مجاز به ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ نخواهند بود. دانشجویانی که تا تاریخ برگزاری آزمون فارغ التحصیل نشده اند هم باید میانگین معدل واحد های گذرانده شده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ را در فرم مخصوص معدل درج و در سایت سازمان سنجش بارگذاری نمایند.

با انتشار دفترچه انتخاب رشته، امکان دریافت فرم مخصوص میانگین واحد های گذرانده دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی در این بخش از مقاله فراهم خواهد شد.

بنابراین این معدل موثر در رتبه و تراز شما اثر می گذارد چون پذیرش نهایی داوطلبین بر اساس درصد محاسبه می شود. این درصد شامل 80% نمره آزمون و 20% معدل دوره کارشناسی داوطلبان می باشد. با توجه به شرایط از پیش تعیین شده، این معدل به صورت تراز بر گزینش نهایی داوطلبان تاثیر خواهد گذاشت.

البته معدل معیار درست و دقیقی نیست چرا که نحوه نمره دهی در هر دانشگاه متفاوت است و اگر نتیجه آزمون شما خوب است ولی نمره معدل پایینی دارید نگران نباشید. چون تاثیر نمره آزمون 80% می باشد.


در این مقاله مشاور گروپ، پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 – 1403 به توضیح زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد آزاد در سایت پرداختیم.

شماره تماس 9099071613 پل ارتباطی شما و ما در مجموعه مشاور گروپ است 🙂

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره در زمینه انتخاب رشته ارشد آزاد دارید می توانید همین حالا تلفن ثابت را برداشته و با ما تماس بگیرید.

همه روزه حتی در روز های تعطیل هم از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم تا در اسرع وقت جامع ترین پاسخ را به سوالات شما ارائه کنیم.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول

✔️سامانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

✔️داوطلبان برای انجام فرآیند انتخاب رشته ارشد آزاد باید به سامانه azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند.

✔️تاریخ انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چه زمانی است؟

✔️برای اطلاع از زمان انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به متن مقاله مشاور گروپ مراجعه فرمایید.

✔️نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چگونه است؟

✔️راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را در این مقاله مشاور گروپ مشاهده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی