افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98

ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98

جهت مشاوره در زمینه افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  : معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در گروه علوم پزشکی کاملاً مهندسی شده پیش می‌رود و برای سال ۹۸ به صورت متعادل افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98 , ظرفیت رشته های علوم پزشکی , ظرفیت رشته های پزشکی 98,ظرفیت پذیرش رشته پزشکی دانشگاه آزاد,ظرفیت پزشکی کنکور 98,ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری 98,ظرفیت پزشکی دانشگاه آزاد,

ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98

ظرفیت‌های علوم پزشکی ۹۸ افزایش می یابد

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  : به گزارش مشاور گروپ و به نقل از مهر، دکتر باقر لاریجانی افزود: امسال در رشته پزشکی متناسب با سال های گذشته ظرفیت متعادلی را داشتیم ضمن اینکه غیر از این ظرفیت، موضوع نقل و انتقال دانشجویان هم تأثیر دارد.

وی گفت: ظرفیت های گروه علوم پزشکی نسبت به سال گذشته، افزایش هم پیدا کرده است.

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  : معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره وضعیت ظرفیت گروه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد گفت: البته تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد هنوز در حال بررسی هستند اما میزان ظرفیتی که در حوزه پزشکی خواهد داشت مشابه سال گذشته است.

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  :  وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که ظرفیت های پزشکی کاملاً مهندسی شده پیش می رود و محاسبات نیروی انسانی ما نشان می دهد که چند نفر از پزشکان عمومی در حال ارائه درمان های اعتیاد، زیبایی و سایر بخش ها هستند و چند نفر اصلاً در حوزه پزشکی کار نمی کنند.

لاریجانی یادآور شد: ما در حال حاضر ۵۵ هزار دانشجوی پزشکی داریم که در سال های آینده فارغ التحصیل می شوند از همین رو نقشه خیلی روشنی در این زمینه داریم و نیازهای کشور را بر اساس محاسبات تعیین می کنیم ضمن اینکه در تعیین نیازهای کشور بر اساس منابع مالی و شرایط کشور عمل می شود.

وی گفت: به عنوان مثال در بسیاری از مواقع نیاز به هیئت علمی جدید وجود دارد اما به دلیل نبود منابع مالی به تعویق می افتد.

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  :  معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: ما در محاسبات نیروی انسانی مشخص کرده ایم که چقدر باید پزشک عمومی تربیت کنیم و چقدر باید پزشک متخصص تربیت کنیم. وزارت بهداشت در دو سال اخیر به شدت در زمینه محاسبات نیروی انسانی فعالیت کرده است و برنامه روشنی تا سال ۱۴۰۵ را تدوین کرده ایم.

وی افزود: در این محاسبات غیر از اینکه میزان پذیرش های ملی را محاسبه کرده ایم، منطقه آمایشی آن را هم در نظر گرفته ایم. به این ترتیب مشخص کرده ایم که هر تعداد دانشجوی پزشکی که باید پذیرفته شوند سهم هر یک از مناطق چقدر است.

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  :  لاریجانی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت در محاسبات نیروی انسانی، ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی را متعادل پیش می برد. در یک بخش هایی ظرفیت زیاد می شود و در یک بخش هایی ظرفیت کمتر می شود. در همین تعادل، همانگونه که تاکنون عمل شده است نیازهای کشور نیز در زمینه های مختلف مثل پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی برطرف می شود.

وی افزود: برخی از رشته ها نیاز به افزایش ظرفیت دارد که همچنان باید گسترش یابد و در مقابل برخی از رشته ها با ظرفیت خالی مواجه شده اند که باید گسترش آنها را متوقف کنیم و کاهش ظرفیت را در آنها دنبال کنیم.

افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98  :  معاون وزیر بهداشت گفت: ضمن اینکه وقتی محاسبات نیروی انسانی برای ۸ سال آینده تصویب شد، در شورای گسترش مصوب کردیم که این محاسبات سالانه نیز بررسی شود. برداشت ما این است که دلیل اینکه در حوزه پزشکی گرفتار بیکاری های مضاعف و گسترش های بی رویه نشده ایم این است که وزارت بهداشت معقول حرکت کرده است.


1.8/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه افزایش ظرفیت رشته های علوم پزشکی کنکور سراسری 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. عدالت

    اگه شما یه پزشک بیکار دور وبرتون دیدین سلام مارو بهش برسونین ، تمام این بازیا برای حفظ انحصار بازار درمانه کشوره

    پاسخ
  2. جواب عدالت

    باز چه ادم طفلك باشه كه ارزوي بيكاري بقيه رو بكنه جاي ترحم داره اين حجم حسادت

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی