افزایش شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

افزایش شهریه دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه افزایش شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

افزایش شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲  : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که افزایش شهریه های دانشگاه آزاد از ۵ درصد شروع می شود و بنا به شرایط منطقه ای و وضعیت رشته ها تا ۳۹ درصد افزایش خواهد یافت.

افزایش شهریه دانشگاه آزاد 98 - 99

افزایش شهریه دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش مشاور گروپ و به نقل از فارس، با توجه به تصویب بودجه دانشگاه برای سال تحصیلی جاری و نیز علی رغم اعلام افزایش شهریه ۲۰ تا ۴۰ درصدی از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری، در دانشگاه آزاد اسلامی با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی جامعه در برخی واحدهای مستقر در شهرهای کم برخوردار حداقل میزان افزایش شهریه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ کمتر از میزان اعلام شده از ۵ درصد شروع می‌شود و بنا به شرایط منطقه‌ای و وضعیت رشته‌ها تا ۳۹ درصد افزایش خواهیم داشت.

میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد افزود: البته در برخی رشته محل‌های خاص ممکن است میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد طبق شرایط خاصی اعمال شود. افزایش شهریه در مقاطع مختلف، متفاوت بوده و در مقاطع کاردانی و کارشناسی یک کف و سقفی دارد و برای مقاطع ارشد و دکتری نیز کف و سقف دیگری مشخص شده است.

معیارهای افزایش شهریه دانشگاه آزاد ؛ از هزینه تمام شده رشته تحصیلی تا میزان تقاضا

امینی با اشاره به اینکه در یک مدل پویا، میزان شهریه دانشگاه آزاد براساس محل تحصیل دانشجو و رشته‌های مختلف تحصیلی متفاوت تعیین شده است، افزود: میزان دریافت شهریه از یک سو به نوع واحد و منطقه‌ای که خدمات ارائه می‌دهد (سطح واحد) و از سوی دیگر به هزینه تمام شده رشته و میزان تقاضای رشته تحصیلی بستگی دارد.

شهریه در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد یکسان نیست

امینی ضمن تاکید بر اینکه در تلاش هستیم که در تعیین شهریه، عدالت آموزشی رعایت شود، تصریح کرد: اینطور نیست که شهریه یک دانشجو در واحد علوم تحقیقات با شهریه دانشجوی دیگری در یک واحد دوردست یکسان باشد.

میزان دریافت شهریه به رتبه واحدها بستگی دارد

این مقام مسئول دانشگاه آزاد ضمن اعلام اینکه کلیه واحدهای دانشگاه آزاد در ۲۶ رتبه و در ۱۳ دسته تقسیم کردیم، گفت: براساس این رتبه بندی، عملکرد واحدهای دانشگاهی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، اقتصادی، فناوری و … ارزیابی می‌شود و میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد براساس این رتبه بندی در واحدها متفاوت است. به طور مثال واحد علوم تحقیقات، واحد تهران مرکز و برخی دیگر از واحدهای تهران و تعدادی از واحدهای مراکز استان‌ها در رتبه یک قرار دارند.

وی افزود: براساس نظام رتبه بندی ۲۶ گانه دانشگاه آزاد اسلامی، عملکرد مالی واحدها و مراکز در سه حوزه درآمد (شامل تعداد دانشجو، فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه و بهره‌وری اقتصاد واحد)، دستیابی به هدف (شامل صرفه جویی در هزینه‌های غیر ضرور و اقدامات درآمد افزایی از محل فناوری و دانش بنیان و…) و برنامه‌ریزی مالی (شامل میزان درصد رشد پیش بینی شده در بودجه و درصد تحقق آن) تقسیم بندی می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه این دانشگاه آزاد نوع رشته تحصیلی و تقاضا را از دیگر معیارهای دریافت شهریه عنوان کرد و گفت: به طور مثال شهریه رشته مدیریت، حسابداری و حقوق با رشته جغرافیا، تاریخ و فلسفه قطعاً متفاوت خواهد بود؛ چرا که نوع هزینه‌ها، اساتید و ارائه خدمات در این رشته‌ها با یکدیگر متفاوت است. یا مثلاً شهریه رشته‌های علوم پایه نسبت به فنی و مهندسی از جمله کامپیوتر، برق و عمران پایین‌تر محاسبه خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال برنامه ریزی هستیم که علی رغم افزایش حقوق و دستمزد قابل توجه سال جاری و بقیه هزینه‌های اجتناب ناپذیر بالاخص بعد از حضوری شدن دانشگاه، با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی منطقه‌ای به ویژه در مناطق کمتر برخوردار بر اساس مدل عدالت محور فوق و موارد جذب بیشتر دانشجو، با یک توزیع منطقی نرخ مؤثر افزایش شهریه دانشگاه آزاد  را با میانگین ۲۵ درصد داشته باشیم تا بتوانیم آن موارد را پوشش دهیم.

امینی ادامه داد: همچنین ۵ تا ۶ درصد هم از روش‌های مؤثر جذب مثل طرح پویش اشتغال که یک قراردادی بین دانشگاه، صنعت و دانشجو است و اشتغال دانشجو را در زمان تحصیل و حتی پس از فارغ التحصیلی تامین می‌کند و یا رشته‌های مهارتی که نیاز جامعه بوده و به شدت به دنبال توسعه آن هستیم، تامین کنیم.

طهرانچی در حاشیه اختتامیه دومین کرسی آزاد اندیشی داشگاه آزاد اسلامی درباره میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید گفت: افزایش شهریه طبیعی است، چون ما یک سازمان هزینه درآمد هستیم و روی دوش دولت‌ها حرکت نمی‌کنیم ولی چون از یک طرف افزایش حقوق داشته ایم باید افزایش شهریه هم داشته باشیم
وی افزود: هنوز میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد در هیئت امنای دانشگاه آزاد  تا ماههای پیش هنوز مشخص نشده بود ، اما به دانشجویان قول این موضوع داده شده بود که افزایش شهریه به اندازه افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد نباشد.
آقای طهرانچی پیش تر در این خصوص اینگونه گفته بود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیش از ۵۴ هزار کارمند و هیئت علمی است که در ۳ سال گذشته حقوق و مزایای آن‌ها تا ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد افزوده بود: آنچه که در افزایش حقوق در دانشگاه آزاد اتفاق افتاد بخشی از آن با افزایش شهریه دانشگاه آزاد تامین می‌شود و بخشی از طریق شرکت‌های دانش بنیان و ارتقای بهره وری بوده است.
آقای طهرانچی درباره اعتراض‌های برخی از کارکنان دانشگاه آزاد هم گفت: احکام حقوقی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صادر شد و افزایش بسیار جدی در این زمینه داشته ایم و اکنون مشکلی نیست.

 

4/5 - (12 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه افزایش شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. Pariya

    سلام ببخشید میشه شهریه کل دانشگاه آزاد رشته حسابداری سال۹۹ برای تهران رو بگید؟؟

    پاسخ
  2. شبنم

    سلام وقت بخیر ببخشید شهریه ی رشته ی دندانپزشکی دانشگاه آزاد سال ۹۸ چقدره؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی