افزایش حقوق سربازان در سال 1401 + جزئیات بیشتر

افزایش حقوق سربازان در سال 1400

جهت مشاوره در زمینه افزایش حقوق سربازان در سال 1401 + جزئیات بیشتر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

افزایش حقوق سربازان در سال 1401 + جزئیات بیشتر : رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برابر هماهنگی‌های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه، حقوق سربازان از ابتدای سال ۱۴۰۱ به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

حقوق سربازان در سال 1401

افزایش حقوق سربازان در سال 1400

ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از افزایش حقوق سربازان و کارکنان وظیفه در سال جاری خبر داد.

این ستاد در اطلاعیه خود با اشاره به تلاش مجدانه مسئولین امر و همکاری مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور، از افزایش حقوق سربازان قابل ملاحظه حقوق کارکنان وظیفه در سال جاری خبر داد.

افزایش حقوق سربازان 1401

بر اساس این اطلاعیه جزییات این افزایش حقوق سربازان به محورهای زیر اشاره کرده است:

  1. بر این اساس میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۶ به یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال گذشته افزایش یافته و در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی ۱/۰۵۰/۰۰۰ تومان و حداکثر آن چهار میلیون تومان در مناطق عملیاتی می‌باشد.
  2.  به کارکنان وظیفه متاهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل صد درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت می گردد که حداقل آن در مناطق عادی ۲ میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، فوق العاده ها نیز به آن اضافه می‌گردد.
  3. افزایش حقوق سربازان شامل کلیه کارکنان وظیفه شاغل در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه یافته به تناسب، فوق العاده عملیاتی و فوق العاده بدی آب و هوا پرداخت می گردد که در سال جاری مبلغ آن نیز افزایش داشته است.
  4. هزینه سفر کارکنان وظیفه بر مبنای بعد مسافت محل سکونت تا محل خدمت به صورت ماهانه و بر مبنای قانون محاسبه و پرداخت می‌شود.
  5. هم اکنون حقوق پرداختی به کارکنان وظیفه با توجه به اعتبار پیش بینی شده معادل ۷۲٪ حقوق تعیین شده در قانون خدمت وظیفه عمومی بوده که انتظار می رود کسری اعتبار با حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت در سال آینده جبران شود.

میزان افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ تأکید کرد که مصوبه کمیسیون تلفیق درباره افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ منتفی نشده است و در صورت تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان در سال ۱۴۰۱ اجرا می شود.

شهریار حیدری در گفت وگو با ایسنا در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر منتفی شدن افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ گفت: حقوق سربازان از محل تبصره ۷ بودجه تأمین می شود لذا ربطی به موضوع خرید سربازی ندارد که برخی می گویند به دلیل لغو شدن مصوبه قبلی تلفیق برای خرید سربازی به دنبال آن افزایش حقوق سربازان در سال آینده منتفی می شود.

وی تأکید کرد: بر این اساس افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ طبق مصوبه مجلس خواهد بود. این موضوعی است که ستاد کل نیروهای مسلح هم با آن موافق بوده و حتی بر ضرورت آن تأکید داشت.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ درباره نظر ستاد کل نیروهای مسلح درباره کارت معافیت رایگان برای سربازان متأهل با ۳۰ سال سن و دارای دو فرزند گفت: ستاد کل درباره خرید خدمت سربازی مخالفت کرد که دلیل آن سواستفاده از این مصوبه بود. بعد از آن کمیسیون تلفیق تصویب کرد که سربازان مشمول با ۳۰ سال سن و دو فرزند به صورت رایگان کارت معافیت دریافت کنند. در این باره اشکالاتی وجود دارد ولی قرار شد که به مدت یک سال اجرایی شود تا باعث سوءاستفاده نشده و درعین حال هم آیین نامه آن توسط دولت و ستاد کل نوشته شده و در آن چارچوب اجرایی شود.

حیدری یادآور شد که اجرای این موارد یعنی افزایش حقوق سربازان و اعطای کارت معافیت رایگان برای سربازان با ۳۰ سال سن و دارای دو فرزند منوط به تصویب در صحن علنی و تأیید شورای نگهبان است که در این صورت برای سال ۱۴۰۱ اجرا می شود.

به گزارش ایسنا، چندی قبل کمیسیون تلفیق افزایش حقوق سربازان در سال آینده را تصویب کرد که در توضیح این مصوبه محسن دهنوی نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: حداقل حقوق سربازان در سال آتی به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خواهد رسید. حقوق ماهیانه سربازان متاهل نیز ۵ میلیون تومان خواهد شد.به طور میانگین، حقوق سربازان نسبت به امسال ۳ برابر می‌شود تا بخشی از آلام این عزیزان التیام یابد لذا حقوق سربازان مجرد غیرعملیاتی معادل ۶۰ درصد یک پایور، سربازان مجرد عملیاتی معادل ۷۵ درصد یک پایور و سربازان متاهل معادل ۹۰ درصد یک پایور خواهد شد.

‏وی ادامه داد: پارسال، متوسط حقوق سربازان ۳۰۰ هزار تومان بود؛ این رقم امسال به ۱.۵ میلیون تومان رسید و سال بعد بالای ۳.۵ میلیون تومان خواهد شد. در سال ۱۴۰۱، هیچ سربازی کم‌تر از ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه افزایش حقوق سربازان در سال 1401 + جزئیات بیشتر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. بی نام

    فهمیدن سربازی من داره تموم میشه. گفتن یه حالی به سربازا بدن :/

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲
نصب اپ دانش آموزی