شرایط سنی | حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه شرایط سنی | حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله مجموعه مشاور گروپ، قرار است به مبحث حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ و افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش بپردازد. همانطور که می دانید شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در واقع از سمت آموزش و پرورش برای شرایط استخدامی این وزارتخانه باید تصمیم گیری کنند و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع در مصاحبه ای از شرایط سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ خبر داد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ نسبت به سال های گذشته صورت گرفته است. در سال های قبل، سقف مجاز برای شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی ۳۵ سال بود که با تصویب و اجرای طرح افزایش سن به ۳۷ سال افزایش یافت. اما در آخرین تغییرات دیوان عدالت اداری شرط سنی را ابطال کرده و احتمالا این تغییر در شرایط سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ هم اجرا شود.

در غیر این صورت شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش برای داوطلبان دارای مدرک کارشناسی 40 سال و برای داوطلبان با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری 45 سال خواهد بود.

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش

 شرط سنی ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، حداقل ۲۰ سال تمام و سن استخدامی لیسانس حداکثر چهل سال و نیز سن چهل و پنج سال سن برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد. لازم به ذکر است، شرط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ بر اساس مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت خواهد بود.

بر اساس اعلام معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در پی افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش و اعلام خبر حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش، سقف سنی ثبت نام 45 سال تمام تعیین شده است و مطابق با مصوبه 833 شورای انقلاب فرهنگی، مدت زمان همکاری در دستگاه های دولتی از این سقف سنی کسر می گردد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام  آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ کلیک کنید.

تقریبا هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش مشمول بازنشستگی هستند و این مساله احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش پرورش در ۲۶ اسفند را افزایش می دهد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش طی مصاحبه ای ضمن اعلام آخرین خبر از افزایش سن در استخدامی آموزش و پرورش گفت برای دوره ابتدایی تلاش ما این است تا پایان اسفند آزمون را برگزار کنیم و حدود ۲۵ هزار نفر نیروی مورد نیاز از طریق آزمون جذب شوند. پیش بینی شده است آزمون ۲۶ اسفند ماه برگزار شود، فرآیند مصاحبه و گزینش در سال بعد خواهد بود و اگر به هر دلیل آزمون برگزار نشود در سال بعد در اولین فرصت برگزار خواهیم کرد.

همچنین به دلیل افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش در این دوره از آزمون ها، حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش سقف سنی پیش بینی شده برای شرکت در آزمون  ۴۰ سال تمام تعیین شده است.


در سال 1400 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از طرحی تحت عنوان افزایش سن استخدامی در آزمون‌ های دستگاه‌ های اجرایی، خبر داد.

بیشتر بخوانید: فیش حقوقی فرهنگیان

علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح جمعی از نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی و شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش، خبر داد.

وی افزود: بر اساس این طرح پیشنهادی، میزان ۵ سال به سن داوطلبان مشارکت در آزمون‌های استخدامی در دستگاه‌های اجرایی افزوده خواهد شد و سقف مجاز از ۳۵ به ۴۰ سال افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طبق این طرح  در تلاش هستیم سقف مجاز بودن و شرایط سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنندگان در آزمون‌های استخدامی را افزایش دهیم، ادامه داد: طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه شده است و در نوبت رسیدگی قرار دارد.

بابایی بیان کرد: طراحان معتقد هستند که شرایط چندان برای متولدین دهه شصت برای ورود به دستگاه‌ها فراهم نبوده و در حال حاضر هم نباید برای یک یا ۲ سال فرصت را از جوانان برای پیشرفت در دستگاه‌ها بگیریم لذا با این طرح دایره رقابت گسترده‌تر می‌شود و با این طرح شرایط سن استخدامی آموزش و پرورش برای افراد تا سن ۴۰ سال جهت شرکت در آزمون‌های استخدامی فراهم می‌شود.

نماینده ساری در مجلس اظهار کرد: در صورتی که طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی تصویب شود ، گزارش آن جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر سقف مجاز برای شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرای ۳۵ سال است که با تصویب و اجرای این طرح به ۴۰ سال افزایش می‌یابد.

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش

هر آزمونی شرایط و ضوابطی دارد که به صورت مشخص و شفاف در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش قید می‌شود. داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز همانند سایر آزمون‌ها می‌بایست شرایط عمومی و اختصاصی را با دقت مطالعه نمایند که پس از ثبت نام دچار مشکل نشوند. همانطور که می‌دانید با توجه به تقاضا برای استخدام در آموزش و پرورش، شرایط سنی هر سال نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است. بنابراین در ادامه قصد داریم به موضوع شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش بپردازیم:

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش
حداقل شرط سنی در نظر گرفته شده برای تمامی مقاطع تحصیلی ۲۰ سال سن است.
حداکثر شرط سنی برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۴۰ سال سن می‌باشد.
حداکثر شرط سنی برای مقطع دکتری ۴۵ سال در نظر گرفته شده است.
به داوطلبانی که در مراکز آموزشی و تربیتی و دولتی مشغول به کار بودند، حداکثر شرط سنی در نظر گرفته شده آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.
به داوطلبانی که متاهل هستند و یا صاحب فرزند شده‌اند، به حداکثر شرط سنی آن‌ها از ۱ تا ۵ سال اضافه می‌شود.
افرادی که دارای سهمیه ایثارگری، جانبازی و آزادگانی دارند، بدون شرط سنی می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش برای متاهلین

در اطلاعیه‌ای از سوی وزارت آموزش و پرورش که توسط سازمان سنجش نیز اعلام شده بود، متاهلین در صورت شرکت در آزمون استخدامی مشمول ۲ امتیاز می‌شوند. افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش برای متاهلین یکی از آن امتیازهای خوبی است که می‌توانند با توجه به شرایطی که دارند، بهره‌مند شوند. متاهلین به ازای هر ۱ فرزند، به حداکثر سن استخدامی آن‌ها در آموزش و پرورش، ۱ سال اضافه می‌شود.

افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش برای متاهلین

سقف تعیین شده برای افزایش سن استخدامی آموزش و پرورش برای متاهلین، پنج سال در نظر گرفته شده است. امتیاز دیگری که آموزش و پرورش برای متاهیلین تصویب کرده، به ازاری هر فرزند ۲ درصد و در مجموع ۱۰ درصد، تاثیر بر نمره مکتسبه آزمون کتبی و مصاحبه حضوری خواهد داشت. به این ترتیب داوطلبان می‌توانند با استفاده از این شرایط فوق‌العاده، شانس بیشتری در استخدام آموزش و پرورش داشته باشند.

شرایط سنی ماده ۲۸ آموزش و پرورش

بر اساس ماده ۲۸ آموزش و پرورش، به منظور تامین نیروی انسانی آزمونی سراسری و استخدامی برگزار می‌شود که شامل ۲ مرحله است. آزمون کتبی و مصاحبه حضوری از مراحل این گزینش مهم می‌باشد. پذیرفته شدگانی که موفق به کسب نمره حد نصاب قبولی شوند، بایستی در دوره یکساله مهارت آموزی شرکت نمایند. همچنین مطابق با این بند، شرایط سنی ماده ۲۸ آموزش و پرورش نیز لحاظ شده است که در جدول زیر قابل مشاهده می‌باشد:

شرایط سنی ماده ۲۸ آموزش و پرورش
متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ۳۵ سال
متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد ۴٠ سال
متقاضیان با مدرک دکتری ۴۵ سال

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را در این مقاله با هم بررسی کردیم. با انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش sanjesh.org، شرط سنی سایر شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش لازم برای شرکت در این رقابت به کلیه داوطلبان اعلام می گردد. اگر می‌خواهید بدانید افزایش سن استخدامی برای متاهلین هم در نظر گرفته شده یا خیر، تازه ترین اخبار و اطلاعات را با تماس با شماره 9099071613 به دست خواهید آورد.

ما همه روزه از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

✔️سن استخدام آموزش و پرورش چقدره؟

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ از جمله حداقل و حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش در این مقاله مشاور گروپ ارائه شده. لطفا به متن مقاله رجوع کنین.

✔️افزایش سن استخدامی اموزش و پرورش انجام شده؟

بله، حداکثر سن برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نسبت به سال های گذشته افزایش داشته.

✔️سقف سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش چقدره؟

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوته. مثلا سن استخدامی لیسانس 35 سال عنوان شده ولی شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ برای مقاطع ارشد و دکتری کمی بالاتره که مفصلا در مقاله به اون ها پرداختیم.

✔️شرایط سنی متاهلین برای استخدام آموزش و پرورش چگونه است؟

با افزایش شرایط سنی متاهلین برای استخدام آموزش و پرورش تا سقف ۵ سال، داوطلبان بیشتری در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت می‌کنند.

3.7/5 - (8 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط سنی | حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فاطمه

  پس چرا برخلاف چیزی که اینجا نوشته، امسال شرط سنی استخدام آموزش و پرورش برای فوق لیسانس هم 40 بود؟؟؟؟

  پاسخ
 2. رویا

  سلام من متولد ۲/۱۳۶۱ ام ومجردم .تورو به خدا این شرط سنی رو بردارید که منم که لیسانس دارم بتونم شرکت کنم من عاشق معلمی ام

  پاسخ
 3. مرضیه

  شرط سنی رو ۴۵ کنید لطفا

  پاسخ
 4. نسیم

  سلام تورو به امام حسین قسم سن لیسانس رو ببرید ۴۵ سال.من عاشق معلمی ام .مجردم هستم هیچ نهادی ام استخدام نشدم.متولد ۶۱ ام
  تو رو جون عزیزانتون سن لیسانسو ببرید تا ۴۵ سال

  پاسخ
 5. سارا

  سلام لطفا سقف سن استخدامی برای آپ را۴۵ درنظر بگیرند.بنده متاهل نیستم و۴۱ سالمه الان برای شرکت در آزمون باید دکترا بخوانم؟تافارغالتحصیل شم که باز ۴۵ را رد میکنم

  پاسخ
 6. بهار بهادری

  با سلام
  لطفأ پیگیری بشه و کسر سابقه از سن را برای نیروهای غیردولتی هم در نظر بگیرید.ما که سابقه ی تدریس در مدارس غیردولتی داریم و سنمون به آزمون نمیخوره، واقعأ ناامید شدیم از همه چیز.لطفأ ما را دریابید

  پاسخ
 7. طاهره بابایی

  سلام
  من متولد ۵۱ هستم البته شناسنامه ام ۳ سال بزرگتر است بهرحال ۱۵ سال در مدارس غیر انتفاعی سه پایه اول ،دوم ،سوم کار کرده ام آزمون هم ثبت نام کرده‌ام دو فرزند هم دارم آیا در آزمون قبول شوم شرط سنی برایم چگونه خواهد شد خواهش میکنم جواب دهید که می توانم یا نه
  طاهره بابایی

  پاسخ
 8. زینب

  سلام من متولد ۱۳۶۱/۱۱/۲۹ هستم آیا در آزمون دبیری می تونم شرکت کنم چون اول شماره سریال باید بگیری بعد سن ارور می ده امروز آخرین روز ثبت نام هست لطفاً جواب بدین

  پاسخ
 9. طاهره

  سلام. من متولد یک فروردین 62 هستم. یعنی 40 سال و سه ماه. آیا از شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش برای متاهلین میتونم تو ازمون دبیری شرکت کنم مدرکمم فوق لیسانس هست

  پاسخ
 10. سو

  سلام
  لیسانس زبان و ادبیات فارسی
  متولد۱۳۵۸
  یک سال تدریس نهضت
  یک سال تدریس دوره اول متوسطه غیر انتفاعی
  متاهل
  شامل آزمون دبیری ۱۴۰۲ میشه؟
  شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش با تبصره افزایش سن استخدامی برای متاهلین شامل حال من میشه؟

  پاسخ
 11. فروزان

  باسلام 42سال دارم ولیسانس علوم تربیتی دارای دوفرزندوشامل سهمیه فرهنگیان غیردولتی ایامجاب به شرکا درازمون دبیری میشوم

  پاسخ
 12. زیبا

  با سلام، شمارو بخدا توبحث استخدام و همین طور فعال کردن غیرفعالان نهضت سواد اموزی تعداد سنوات کار فرد رو از شرط سنی کم کنید چه تمام وقت، چه پاره وقت نه تعداد فرزندان رو ، گناه من که ۴۲سالمه و مجردم چیه؟ تو زندگی که عقب موندم لااقل بذارید استخدام شیم و بخاطردو سال شرط سنی کنار گذاشته نشیم.

  پاسخ
 13. زیبا

  با سلام، چرا در بخشنامه ی فعال کردن اموزش دهنده گان غیرفعال نهضت سواد اموزی به جای در نظر گرفتن تعداد سنوات کاری در سازمان نهضت، تعداد فرزندان را از سن کسر کرده اید؟ من بخاطر دوسال سن باید کنار گذاشته بشم؟ گناه من که مجردم چیه؟ تو ازمون استخدامی هم سنوات کاری تمام وقت رو ملاک قراردادید من ۹سال سابقه ی کار در پیش دبستانی دولتی رو دارم ولی حتی یک سال از سنم کسر نمیشه

  پاسخ
 14. فرهاد

  باسلام.اینجانب متولد۵۶ مدرک لیسان علوم تربیتی و۱۵سال سابقه قراردادی درارگانهای دولتی داشته آیامیتونم شرکت کنم؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی