افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99

جهت مشاوره در زمینه افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99  :  شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در واقع از سمت آموزش و پرورش برای شرایط استخدامی این وزارتخانه باید تصمیم گیری کنند .

 افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99


افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99  ، رییس دانشگاه فرهنگیان گفت : این دانشگاه با افزایش سن پذیرفته‌شدگان موافق است ، اما طبق قانون دامنه سنی فرد استخدامی باید به گونه‌ای باشد که بتواند ۳۰ سال به کشور خدمت کند و سیاست‌گذاری در این زمینه تابع مقررات است .
حسین خنیفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره کاهش سن پذیرش دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت : این مساله تابع تصمیم‌گیری مثلث سازمان امور استخدامی ، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش است .

وی افزود : شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در واقع از سمت آموزش و پرورش برای شرایط استخدامی این وزارتخانه باید تصمیم گیری کنند .

به گزارش مشاورگروپ ، حداقل سن دانشجو ۱۷ سال و حداکثر آن مطابق اساسنامه مراکز تربیت معلم سابق ، ۲۲ سال بوده است که در اولین پذیرش دانشجوی متعهد خدمت برای دانشگاه فرهنگیان ، کمیسیون توسعه منابع انسانی شورای‌ عالی آموزش و پرورش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ۲۴ سال تعیین کرد و در سال ۱۳۹۱ نیز بر این اساس دانشجو پذیرش شد .

افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99  ، همچنین این کمیسیون در سال ۱۳۹۲ بطور مجدد سن پذیرش را بازنگری کرد و به ۲۲ سال کاهش یافت. اما در حال حاضر برخی از علاقه‌مندان به شغل معلمی درخواست دارند ، تا سن ورود به دانشگاه فرهنگیان افزایش یابد و امکان انتخاب افراد گسترده‌تر شود .

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دانشگاه در کاهش سن استخدامی دخالتی ندارد ، عنوان کرد : این دانشگاه برای آموزش و پرورش نیرو تربیت می‌کند ، بنابراین محلی که افراد را استخدام‌ می‌کند ، می‌تواند در مورد شرایط استخدام نیز تعیین و تکلیف کند .

خنیفر ادامه داد : دانشگاه با افزایش سن پذیرش دانشجویان و ماده ۲۸ قانون موافق است .

وی توضیح داد : بر اساس ماده ۲۸ ، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مختلف می‌توانند با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و گذراندن دوره‌های تدریس برای شغل معلمی و استخدام رسمی آموزش و پرورش آماده شوند .

خنیفر عنوان کرد : دانشگاه فرهنگیان موافق است که سن پذیرش دیپلم به ۲۵ سال، کارشناسی به ۳۰ سال ، کارشناسی ارشد به ۳۵ سال و دکتری به ۴۰ سال برسد .

افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99  ، رییس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد : این دانشگاه خواستار این است که افراد در مقاطع تحصیلات تکمیلی تا ۳۵ سالگی نیز بتوانند به استخدام این وزارتخانه درآیند ، اما تصمیم گیری درباره این موضوع درون دستگاهی است و خود آموزش و پرورش باید درباره این موضوع تصمیم گیری ‌کند .

خنیفر با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان مساله افزایش سن پذیرش دانشجو را به دلیل نگرانی از وضعیت نسل بیکار مطرح کرده است ، گفت : اما شرایط سنی استخدام رسمی در کشور یک قانون است ، هر نهادی از جمله آموزش و پرورش ، افرادی را که توانایی ۳۰ سال خدمت داشته باشند ، جذب می‌کند . اگر سن افراد افزایش یابد ، سنوات خدمت هم افزایش پیدا می کند .

وی اعلام کرد : دانشگاه فرهنگیان آماده آموزش به تمامی دانشجویان و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش است ، بطور مثال فردی که جغرافیا خوانده است در این دانشگاه برای تدریس باید روش آموزش جغرافیا ، فنون تدریس ، تکنولوژی آموزشی ، مشاوره و راهنمایی و غیره را به درستی بیاموزد .امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مریم

  سلام
  من متولد آبان ۶۸ هستم
  لیسانس آموزش ابتدایی دارم
  حدود ۶سال سابقه بیمه دارم
  میتوانم در آزمون۹۹ شرکت کنم باتوجه به شرایط سنی؟؟

  پاسخ
 2. یاسر

  با سلام من متولد 63 و معاف از خدمت هستم با توجه بهمراه دفترچه ازمون استخدامی اموزش وپرورش که درج شده است که کسانی که در وزارتخانه ها و شرکتهای دولتی وشرکت های بیمههای دولتی کار کردها ند . من ده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی وده سال سابقه کار دارم آیا این ده سال درشرط اضافه سن وشرط سن تاثیر دارد .با تشکر

  پاسخ
 3. نياز

  سلام من متولد ١٣٦٣/٩/١ هستم ليسانس علوم تربيتي دارم ٧سال سابقه بيمه در مدارس غيردولتي دارم آيا ميتونم استخدامي امسال آموزش و پرورش شركت كنم.

  پاسخ
 4. محمدرضا

  سلام من متولد ۵۶هستم مدرک کاردانی علوم ابتدایی دانشگاه ازاد با معدل ۱۵ را دارم ایا تو این سن میتوانم برای دبیری اقدام کنم

  پاسخ
 5. مریم

  سلام من متولد۱۰ اسفند۶۴ هستم اگر ازمون شهریور۱۴۰۰ باشد سن من میشود۳۵ سال و۶ ماه ایا میتوانم درازمون استخدامی اموزش پرورش۱۴۰۰شرکت کنم؟
  وایا کار درپیش دبستانی ویا سپاه به مدت۸ ماه میتواندازسنوات سنی من کم کند؟

  پاسخ
 6. بهمن دوگونچی

  خانم من مربی پیش دبستانی، با ۶ سال سابقه کار است متولد ۶۳ دارای مدرک لیسانس، آیا می تواند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ شرکت کند ؟

  پاسخ
 7. محمد

  با سلام متولد سال 1363هستم 19ماه خدمت سربازی انجام داد ه ام با این شرایط آیا میتوانم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400شرکت کنم یا باید سن آزمون استخدامی افزایش یابد تا بتوانم ثبت نام کنم

  پاسخ
 8. جمیل

  سلام من متولد 15اسفند 63 هستم آیا میتونم در آزمون آموزش و پرورش1400 شرکت کنم؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.