سایت سنجش اعلام نتایج کنکور سراسری 1402

سایت اعلام نتایج کنکور

جهت مشاوره در زمینه سایت سنجش اعلام نتایج کنکور سراسری 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید با مراجعه سایت سنجش اعلام نتایج کنکور 1402 به نشانی www.sanjesh.org و کلیک بر روی "کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1402" وارد صفحه ی دریافت اطلاعات داوطلبی خواهید شد.

در این مرحله شما می توانید به سه روش زیر کارنامه اولیه کنکور سراسری را دریافت و پرینت نمایید.

 1.  وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه
 2. شماره داوطلبی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد
 3. شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه

اعلام نتایج کنکور سازمان سنجش

داوطلبان بعد از مشاهده و دریافت کارنامه اولیه کنکور خود و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1402، در بازه زمانی اعلام شده از سوی سازمان سنجش انتخاب رشته را با تکمیل فرم مربوط به آن در سایت این سازمان انجام دهید.

اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 را می توانید از این صفحه مشاهده نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 پس از اعلام نتایج اولیه کنکور بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. همچنین ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری همزمان با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام سازمان سنجش امسال انتخاب رشته مجازی از طریق سایت رسمی این سازمان قابل استفاده برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته می باشد. در صورت دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری و مجاز به انتخاب رشته شدن شما می توانید از طریق این درگاه انتخاب رشته نمایید.

دقت کنید که در صورت تمام شدن فرایند انتخاب رشته حتما کد رسید 15 رقمی را که سایت به شما می دهد دریافت و در حفظ آن به شدت بکوشید.

یک نکته مهم: در صورتی که مغایرتی در اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خود مشاهده می کنید لازم است که حتما به منطقه آموزش و پرورش شهر یا شهرستان خود تا قبل از تاریخ 2 مهرماه مراجعه نمایید و تغایر را اصلاح نمایید.

یک نکته مهم تر: در صورت انتخاب رشته دوره روزانه رشته ای و قبولی در آن، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون سراسری سال آینده برای انتخاب رشته های روزانه را ندارید؛ پس در نظر بگیرید که حتما در صورت که و احتمال قبولی شما در رشته ای در دوره ی روزانه بالاست ولی خیلی مایل به درس خواندن در آن رشته نیستید، این انتخاب را ثبت نکنید. چون انصراف از تحصیل در دوره روزانه باعث می شود شما سال بعد نیز نتوانید در دوره روزانه کنکور سراسری کنکور دهید.

فرصت مجدد ثبت نام پیام نور و غیر انتفاعی

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش در صورتی که داوطلبی در زمان ثبت نام کنکور 1402، برای رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اعلام علاقه مندی نکرده باشد، و حالا پس از دریافت نتایج علاقه مند شده باشد 🙂  در این مرحله می تواند با پرداخت هزینه ---- ریال از طریق درگاه سازمان سنجش، برای این رشته ها نیز انتخاب رشته نماید.

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی به صورت مجزا از انتخاب رشته ی رشته های با آزمون صورت می گیرد و در تاریخی که از سوی سازمان اعلام خواهد شد، داوطلبان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، می توانند بر اساس دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور، رشته هی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

سایت اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1402، در قالب انتشار کارنامه نهایی در تاریخ دقیقی که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود بر روی سایت سازمان قرار می گیرد. بعد از اینکه دانشگاه های سراسری نتایج نهایی خود را اعلام کردند ، پذیرفته شدگان نهایی باید به سایت دانشگاه خود مراجعه کرده و اطلاعیه زمان و نحوه ثبت نام را مطالعه نماید . امکان دارد قبل از ثبت نام حضوری در خود دانشگاه ، ثبت نام غیرحضوری ( اینترنتی ) توسط دانشگاه هایی برگزار شود که عدم ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه به منزله انصراف از تحصیل در آن دانشگاه می باشد. در نتیجه توجه به اطلاعیه های مختلف دانشگاه ها در زمینه ثبت نام، را فراموش نکنید.

جهت مشاهده نتایج کنکور 1402 اینجا کلیک کنید

دو راهی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون

در این میان بسیاری از پذیرفته‌شدگان بدون آزمون در دو راهی ثبت‌نام و عدم ثبت‌نام قرار گرفته‌اند چراکه مهلت ثبت‌نام در دانشگاه‌ها در حال اتمام است و پذیرفته‌شدگان اگر ثبت‌نام نکنند مهلت ثبت‌نام را از دست می‌دهند و اگر ثبت‌نام کنند در برخی از موارد متحمل پرداخت هزینه می‌شود.

البته در این میان فقط دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است که هزینه دانشجویان جدید را در صورت قبولی در رشته‌های با آزمون عودت خواهد داد. دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این باره گفت: چنانچه داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه آزاد اسلامی شوند و سپس، در آزمون سراسری قبول شوند، این دانشجویان بدون پرداخت هزینه، اختیار دارند دانشگاه خود را انتخاب کنند.

وی افزود: این دانشجویان می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ترم اول، به دانشگاهی که از طریق آزمون سراسری قبول شده‌اند بروند و هزینه‌ای هم به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت نکنند.

این در حالی است که پیش از این چنین امکانی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود نداشت. هزینه ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی، در صورت قبولی در سایر دانشگاه‌ها و انتخابشان برای تحصیل در دانشگاه دیگر، بازپرداخت نمی‌شد.

اما دانشگاه‌های شهریه‌ای دیگر نظیر پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی در این زمینه اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و پذیرفته‌شدگان نمی‌دانند که در صورت پذیرفته شدن در رشته‌های با آزمون چگونه با آن‌ها رفتار خواهد شد.

به نظر می‌رسد که مسئولان باید چاره‌ای جدی در این زمینه بیندیشند چراکه شرایط بد اقتصادی سبب شده که بسیاری دچار مشکل شوند و تحمیل هزینه‌های جدید برای ورود به دانشگاه‌ها در توان داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها نباشد.

سوالات متداول

♦ برای دریافت کارنامه اولیه کنکور 1402 به چه سایت مراجعه کنم؟

سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org

♦ برای دریافت کارنامه اولیه کنکور 1402 با چه اطلاعاتی می توانم وارد سایت شوم؟

1- وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه/// 2- شماره داوطلبی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد/// 3- شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه///

♦ انتخاب رشته کنکور 1402 چه زمانی شروع می شود؟

بازه زمانی برای انتخاب رشته از طریق این مقاله اطلاع رسانی شده است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه سایت سنجش اعلام نتایج کنکور سراسری 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Nazanin

  سلام خسته نباشید
  به زودی ک نوشته منظورتون همین هفته ان شاءالله اعلام میشه ؟
  نمیدونیم چرا اعلام نمی کنن?

  پاسخ
 2. Nazanin

  سلام خسته نباشید
  احتمال داره ک نتایج نهایی کنکور سراسری همین هفته اعلام شود؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی