اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 : بعد از  ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 99 و دکتری سراسری ، این سوال برای داوطلبان پیش می آید که آیا نتایج نهایی آزمون دکتری 99 برای دانشگاه های سراسری و آزاد یکجا اعلام می شود یا خیر .


اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99


اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 :  با توجه به تجربه آزمون دکتری 98 که همانند امسال با یک آزمون برای تمامی دوره های دکتری برگزار شد ، نتیجه می گیریم که امسال نیز نتایج نهایی دکتری سراسری 99 و نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 به صورت جداگانه اعلام می شود .

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 : طبق اظهارات رئیس مرکز سنجش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی ، پردازش کارنامه داوطلبان بر اساس نمره آزمون به وسیله سازمان سنجش اعلام شده و از طریق سایت دانشگاه‌ آزاد منتشر می‌ شود .


با وجودی که به ساعات پایانی روز پنجم آبان نزدیک می‌شویم مسئولین دانشگاه آزاد و سازمان سنجش پاسخگوی اعلام زمان دقیق انتشار نتایج دکتری 1399 این دانشگاه نیستند.
به گزارش  مشاورگروپ، رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین مصاحبه خود از اعلام نتایج دکتری 1399 این دانشگاه تا روز دوشنبه 5 آبان‌ماه خبر داده بود؛ اما نه تنها نتایج هنوز اعلام نشده است، بلکه خبر جدیدی نیز در این زمینه منتشر نشده است. این در حالی است که پیگیری خبرنگاران ما از مرکز سنجش و پذیرش و هم سازمان سنجش آموزش کشور بی نتیجه مانده است.

نکته جالب ماجرا این است که سازمان سنجش هنوز اعلام نتایج نهایی توسط این سازمان را به صراحت بیان نکرده‌ است، اما مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مدعی است که نتایج آماده و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است.

این سکوت خبری در شرایطی است که طبق وعده‌های قبلی مسئولین دانشگاه آزاد، قرار بود نتایج تا امروز منتشر شود و این به معنای چشم‌انتظاری داوطلبان در روزهای گذشته بود.

امیدواریم مسئولین هر چه زودتر نسبت به اعلام زمان دقیق انتشار نتایج دکتری آزاد 99 اقدام کنند.

نتایج دکتری 99 دانشگاه آزاد از چه طریقی اعلام می شود؟

اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد 99 احتمالا از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود.

اگر با اعلام نتایج دکتری 99 متوجه شویم که هم دانشگاه آزاد و هم سراسری قبول شده ایم حق انتخاب داریم؟

بله شما می توانید هر یک از رشته محل های قبولی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

نحوه مشاهده نتایج دکتری آزاد 99 چگونه است؟

داوطلبان آزمون دکتری 99 دانشگاه ازاد با استفاده از اطلاعات شخصی و داوطلبی خود می توانند نسبت به مشاهده نتایج نهایی دکتری 99 اقدام کنند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99

تا قبل از سال 98 داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شرکت کردند می بایست برای مشاهده نتیجه نهایی به سایت azmoon.org بروند اما در سال 98 سازمان سنجش نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد را به صورت یکپارچه و از طریق سایت sanjesh.org اعلام کرده است . پیش بینی می شود امسال نیز نتایج به صورت یکپارچه اعلام شود .

1. داوطلبان برای مشاهده نتیجه باید ابتدا به سایت سازمان سنجش رفته و از منوی سمت راست " دکتری تخصصی " را انتخاب کنند .
2. سپس لینک " نتایج نهایی آزمون دوره دکتری سال 1399 " را انتخاب نمایند .
3. در آخر اطلاعات مورد نیاز را وارد کنند و نتایج خود را مشاهده نمایند .

بعد از اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 مرحله آخر ماراتن بزرگ کنکور دکتراست و داوطلبانی که بعد از مشاهده نتیجه خود در یک واحد دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند می بایست به اطلاعیه های مربوط به ثبت نام که در وب سایت رسمی دانشگاه ها منتشر می شود توجه نمایند . برخی واحدهای دانشگاه آزاد یک مرحله ثبت نام اینترنتی و یک مرحله ثبت نام حضوری دارند .

اگر داوطلبی فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل نکند به منزله انصراف از تحصیل در واحد دانشگاهی پذیرفته شده می باشد و از ادامه پذیرش حذف خواهد شد . با توجه به شهریه پرداز بودن دانشگاه آزاد به پذیرفته شدگان توصیه می کنیم علاوه بر علاقه ، به شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 توجه کنند و با توجه به توان مالی خود برای ثبت نام در دانشگاه محل قبولی اقدام نمایند .
نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها مختلف است یعنی برخی دانشگاه ها قبل از ثبت نام حضوری یک مرحله ثبت نام اینترنتی از طریق سایت دانشگاه نیز دارند و عدم ثبت نام اینترنتی در زمان مقرر شده به منزله انصراف داوطلب از تحصیل در آن دانشگاه بوده ، در نتیجه مطالعه دقیق اطلاعیه منتشر شده از سوی دانشگاه ها هم از اهمیت بالایی برخوردار است .

برخی داوطلبان که در دانشگاه مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند به امید برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد هستند که با توجه به روند چند سال اخیر و قوانین موجود متاسفانه احتمال برگزای تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد و در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش دانشجو در این مرحله بسیار کم است . البته در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 99 از طریق این سایت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .

اگر اسم خود را در لیست قبول شدگان نهایی آزمون دکتری 99 نمی بینید یا از رشته محل قبول شده رضایت ندارید ، باید بدانید که اینجا آخر راه نیست و می توانید با برنامه ریزی دکتری دانشگاه آزاد برای سال 1400 خود را برای شرکت در کنکور سال بعد آماده کنید .

احتمالا دانشگاه آزاد امسال هم همانند سال های گذشته ( به غیر از سال 97 ) کارنامه ای تحت عنوان کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 را از طریق سایت خود به نشانی azmoon.org برای متقاضیان کدرشته محل های این دانشگاه منتشر می کند تا از وضعیت خود در کدرشته محل های انتخابی مطلع گردند که البته این کارنامه صرفا جهت اطلاع داوطلب از نمرات مصاحبه در هر کدرشته محل بوده و هیچ کاربرد دیگری نخواهد داشت .

داوطلبان می توانند جهت مشاهده نتایج دکتری دانشگاه آزاد 99 در هر مرحله از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ در ارتباط باشند .

امکان برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 99 بسیار کم می باشد که در متن مقاله جزئیات آن را به صورت مختصر توضیح داده ایم .

هر داوطلب برای مشاهده نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد سال 99 باید به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی داشته باشد که در متن مقاله به روش های مختلف نحوه مشاهده نتیجه اشاره شده است .

اطلاعات کارنامه نهایی دکتری آزاد 99

کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 از نتایح آزمون دکتری به صورت جداگانه اعلام می شود و کارنامه نهایی داوطلبان شامل دو بخش می باشد که یک بخش مشخصات داوطلبین و بخش دیگر مقایسه نمره داوطلب با حد نصاب نمره قبولی می باشد .
1480617919 کانال تلگرام دکتری

نحوه مشاهده نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 : داوطلبانی که در مصاحبه دکتری سراسری 99 شرکت کرده اند ، باید برای مشاهده نتایج نهایی دکتری 99 به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند و با کلیک بر روی (( نتایج نهایی آزمون دکتری سال 99 )) ، وارد صفحه ورود اطلاعات شوند .


اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 : حال از طریق یکی از سه روش بالا ( جستجو بر اساس شماره داوطلبی و شماره شناسنامه ) یا ( جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه ) و یا ( جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره داوطلبی ) نتایج نهایی آزمون را مشاهده نمایند .
 

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 :  اما آن دسته از داوطلبانی که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 شرکت کرده اند پس از مشاهده نتیجه اولیه از طریق سایت سنجش ، باید برای مشاهده کارنامه نهایی به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند و سپس مطابق راهنمای تصویری زیر نتایج خود را مشاهده کنند .

1. انتخاب گزینه (( اعلان نتایج آزمونها ))


2. ورود به (( سامانه یکپارچه مدیریت انتخاب رشته و اعلان نتایج - دوره دکتری تخصصی )) و وارد کردن کد ملی و شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مندرج در کارنامه اولیه دکتری .


3. انتخاب گزینه (( اعلام نتیجه نهایی آزمون )) از منوی سمت راست .


پذیرش دانشجو در دوره بدون آزمون مقطع دکتری ، منوط به کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و مصاحبه مطابق جداول ارائه شده در این مقاله می باشد.

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد در مقطع دکتری به دو صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. این پذیرش فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویانی است که موفق به شرکت در آزمون دکتری و کسب حدنصاب نمره در آزمون دکتری نشده اند.

داشتن حـداقل میـانگین نمـرات 18 در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته. برای رشته های علوم انسانی (به استثنای رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی).داشتن حداقل میانگین نمرات 17 برای دیگر رشته ها (از جملـه رشـته هـای حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی).
دارا بودن حداقل میانگین 17 جهـت فـارغ التحصـیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای یا عمومی. متقاضیان دوره بدون آزمـون می بایست فاقـد دروس معادلسازی شده باشند .متقاضیان براسـاس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته می بایست حداکثر در 6 نیمسال فارغ التحصیل شده و حداقل نمره پایان نامـه آن ها 18.50 باشد.
توجه داشته باشید که رشته فارغ التحصـیلی در مقطـع کارشناسی ارشد می بایست با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی متجانس و همنام باشد.
تهیه و ارائه نسخه از فایل مقالات و تولیدات علمـی چـاپ شـده در مجـلات ISI یـا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC.

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 99

علامندان به پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد ( استعداد درخشان ) در مقطع دکتری می بایست دارای شرایط خاصی باشند که در ادامه به شرح آن می پردازیم :
1. شرط معدل : برای گروه های آزمایشی مختلف حداقل نمره معدل تعریف شده است . حداقل معدل کلیه متقاضیان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه آزمایشی دامپزشکی 17 ، علوم انسانی 18.5 و سایر گروه های آزمایشی 17.5 می باشد .
2. نمره پایان نامه : حداقل نمره پایان نامه داوطلبان ممتاز متقاضی در هر گروه آزمایشی باید 18.5 باشد .
3. همنام بودن رشته فارغ التحصیلی : رشته ای که متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باید همنام و متجانس با نام رشته انتخابی در مقطع دکتری باشد .
4. دارا بودن مدارک در زمان مصاحبه : داوطلبانی که فرم ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را تکمیل کردند ، در صورت کسب حدنصاب لازم برای دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ، باید فایل مقالات ، تولیدات علمی و ... را در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند .
5. تعداد نیمسال های تحصیلی ارشد : متقاضیان باید حداکثر طی 6 ترم ( بدون احتساب ترم تابستان ) درس خود را در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده باشند .
6. عدم وجود دروس معادل سازی شده : آن دسته از داوطلبانی که دروس معادل سازی شده داشته باشند نمیتوانند از این طریق برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اقدام کنند .

شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین مراکز آموزشی در ایران می باشد . این دانشگاه هر سال از طریق کنکور و بدون کنکور ( مخصوص افرادی با سوابق تحصیلی ممتاز ) در مقطع دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می نماید . تحصیل در دانشگاه آزاد با پرداخت شهریه همراه است . شهریه دکتری دانشگاه آزاد 99 شامل دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد . شهریه ثابت بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می شود و تا پایان اتمام دوره تحصیل وی در سنوات مجاز بدون افزایش خواهد بود اما شهریه متغیر بدین گونه محاسبه می شود که قبل از پذیرش دانشجویان مبلغ شهریه متغیر به ازای واحد متغیر نظری و واحد متغیر عملی اعلام می شود و در طول دوره تحصیل دانشجو افزایش می یابد . شهریه یک ترم تحصیلی بر اساس تعداد واحد هایی که هر دانشجو در ترم تحصیلی اخذ کرده به همراه شهریه ثابت محاسبه می شود . لازم به ذکر است که شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با شهریه دکتری دانشگاه آزاد با آزمون دکتری ندارد و تنها تفاوت آن دو در شرکت در جلسه آزمون کتبی می باشد . در حال حاضر هیچ اطلاعیه مبنی بر میزان شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 منتشر نشده است

هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد 99

داوطلبان این دوره لازم است در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و با پرداخت مبلغ 920000 ریال نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی برای دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) اقدام نمایند.

تذکر 1: متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر 2: داوطلبان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.

تذکر 3: با توجه به این که اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان دکتری بدون آزمون آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) شامل: رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است، لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

تذکر 4: داوطلبان پذیرش بدون آزمون(ویژه استعدادهای درخشان) در دوره دکتری تخصصی که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در دفترچه راهنما «جدول شماره 2» را عیناً دارا باشند.

تذکر 5: فایل تصویر داوطلب میبایست با اسکن از عکس 3×4 یا 6×4 باشد که در سال جاری تهیه شده است، با توجه به این که تصویر فوق به منظور احراز هویت داوطلب در مراحل مصاحبه و ثبت نام مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا تبعات ناشی از مغایرت تصویر به عهده شخص داوطلب خواهد بود.

تذکر 6: داوطلب لازم است نسخه ای از ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد که معدل کل دوره و نمره پایان نامه (یا نتیجه ارزیابی توصیفی) در آن قید شده و به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد را در قالب یک فایل با فرمت jpg آماده و در زمان ثبت نام مطابق دستورالعمل مندرج در سامانه بارگزاری نماید.

مراحل بعد از ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

داوطلبان پس از انجام ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد می توانند چند روز مانده به برگزاری آزمون اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه دکتری دانشگاه آزاد 99 با مراجعه سایت سازمان سنجش نمایند . طبق سال گذشته زمان برگزاری آزمون دکتری 98 احتمالا در نیمه اول اسفند ماه می باشد .

چند روز بعد از برگزاری کنکور دفترچه سوالات و پاسخنامه آزمون دکتری 99 بر بروی وب سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که شرکت کنندگان می توانند با توجه به پاسخنامه ، تعداد سوالاتی که به آن ها پاسخ صحیح داده اند را محاسبه کرده و از نرم افزار تخمین رتبه دکتری استفاده نموده و تراز تقریبی خود را محاسبه کنند .

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری که به صورت یکپارچه منتشر می شود ، مسیر دانشگاه آزاد و سازمان سنجش از یکدیگر جدا خواهد شد . داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند ، می توانند به صورت جداگانه در سایت های سنجش به نشانی sanjesh.org و دانشگاه آزاد به آدرس azmon.org فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند .

داوطلبانی که حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری و حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را کسب نموده اند ، به مصاحبه دانشگاه های سراسری و آزاد دعوت خواهند شد . مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری در زمان های مختلف برگزار شده و نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد و سراسری احتمالا همچون سال گذشته در نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد .

اسم هر داوطلب به عنوان پذیرفته شده نهایی فقط در یک دانشگاه اعلام می شود و پذیرفته شدگان نهایی می بایست در تاریخ هایی که توسط دانشگاه ها اعلام می شود ، برای ثبت نام در محل دانشگاه حضور داشته باشند .برای اطلاع از اطلاعات مندرج در کارنامه نهایی آزمون دکتری 99 با مرکز مشاور گروپ تماس بگیرید ...

 

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 : مرحله بعد از اعلام نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 98

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 :  بعد از اینکه دانشگاه های سراسری و آزاد نتایج نهایی خود در سال 99 را به صورت جداگانه اعلام کردند ، پذیرفته شدگان نهایی باید به سایت دانشگاه خود مراجعه کرده و اطلاعیه زمان و نحوه ثبت نام را مطالعه نماید . امکان دارد قبل از ثبت نام حضوری در خود دانشگاه ، ثبت نام غیرحضوری ( اینترنتی ) توسط دانشگاه هایی برگزار شود که عدم ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه به منزله انصراف از تحصیل در آن دانشگاه می باشد . در نتیجه توجه به اطلاعیه های مختلف دانشگاه ها در زمینه ثبت نام ، الزامی می باشد .اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 /

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400 :  مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی مشاور گروپ می توانند از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی شما را در انجام تمامی مراحل دکتری 99 یاری دهند .

1480617919 کانال تلگرام دکتری

برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 99

عضو کانال تلگرام دکتری باشید

 

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99 – 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. زهرا

  لطفا مصاحبه رو برا ورود به دکتری بردارید.
  به خدا به ما که زحمت کشیدیم و مجاز شدیم ظلم شده .
  توی 10 تا 15 دقیقه مصاحبه اساتید چطور امتیاز میدن به داوطلب. همون آزمون کتبی کافیه.
  اساتید سلیقه ای نمره و امتیاز میدن.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.