اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org

اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اعلام نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی 97 که پس از ۱۰ سال از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با در نظر گرفتن شرایط خاص برگزار شد.
این آزمون به صورت سراسری بوده و بصورت تستی و چهارگزینه‌ای طراحی شده است و پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش، کارآموزی و اختبار به موجب ابلاغ رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مقام سردفتری اسناد رسمی منصوب می‌گردند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه گزینش و مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی 97 و  همچنین دریافت نتایج خود و نیز اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org با کارشناسان مجرب مشاور گروپ تماس بگیرید.

اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org

? یک آزمون و چندین پرسش

آزمون سردفتری سال ۱۳۹۷ پس از 10 سال چشم‌انتظاری علاقمندان و با ظرفیتی کمتر از ۱۰۰۰ نفر برگزار شد. ۷۵‌هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند و پس از دو ماه و نیم انتظار طاقت‌فرسا، نه رتبه و ترازی دریافت کردند و نه حتی کارنامه‌ای که نمره‌های کسب‌شده شرکت‌کنندگان در آن مشخص باشد. عدم انتشار دفترچه سؤالات و کلید آزمون نیز که خود داستان دیگری‌ست.

?نکته عجیب درمورد نحوه اعلام نتایج آن است که با وارد کردن هرگونه عددی به‌ عنوان کد ملی و شماره شناسنامه در سایت www.modiriat.org  با یک پیغام ثابت مواجه می‌شوید و سیستم اعلام نتایج، این مسئله را که داوطلبی با مشخصات وارد شده وجود ندارد، تشخیص نمی‌دهد!

?سؤال دیگری که مطرح می‌شود درخصوص داوطلبان اهل سنت است که از پاسخگویی به پرسش‌های درس معارف اسلامی معاف بودند اما مشخص نشد نمره این درس، چگونه برای ایشان محاسبه خواهد شد؟

?شایان ذکر است که طبق اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، داوطلبان می‌بایست در صورت اعتراض مراتب را کتباً تا تاریخ ۹۷/۰۸/۱۵ به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال کنند، اما پرسش این است که در شرایطی که نه سؤالات و پاسخنامه آزمون منتشر شده، نه نمرات و رتبه شرکت‌کنندگان، این اعتراض نسبت به کدام‌یک از موارد و با چه مستندی باید صورت گیرد؟

?برای داوطلبانی که رنج چندین ماه مطالعه، پرداخت هزینه انواع کتاب‌ها و جزوات و دوره‌های آموزشی و پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام و حاضر شدن در شهر محل آزمون را بر خود هموار کرده‌اند، شفافیت و پاسخگویی نهاد برگزارکننده، کم‌ترین و به‌حق‌ترین خواسته است.

?امید آن‌که سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور با انتشار کارنامه‌های دقیق و توضیح نحوه‌ی محاسبه نمرات، به نگرانی‌ها و شائبه‌های ایجاد شده پایان دهد.

توضیحات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ابهامات آزمون سردفتری اسناد رسمی

?سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص برخی ابهامات مطرح شده پیرامون آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۹۷ توضیحاتی به شرح زیر ارائه داد:

به استحضار می رساند برگزاری آزمون انتخاب تعداد ۹۶۲ نفر سردفتر اسناد رسمی به تفکیک هر بخش و شهرستان در اجرای ماده ۵ قانون دفاتر اسنادرسمی مصوب سال ۱۳۵۴ و با توجه به میزان جمعیت هر منطقه براساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران و نیز اطلاعات بانک جامع ثبت الکترونیک اسناد رسمی شامل تعداد اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی و درآمد حق التحریر دفاتر اسناد رسمی هر منطقه، میزان نیاز واقعی به تاسیس دفاتر اسناد رسمی مطابق قانون تعیین و پس از تائید ریاست محترم قوه قضائیه نسبت به انتشار اطلاعیه جذب سردفتری اقدام گردید. براین اساس آزمون مذکور از سوی یک شرکت معتبر و رسمی که تاکنون چندین مرحله آزمونهای مختلف استخدامی را در سطح کشور برگزار نموده و با رعایت ضوابط قانونی اجرایی گردیده به طوریکه طرح سئوالات و تکثیر آنها در یک قرنطینه تحت نظارت مستمر و با حضور نمایندگان مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه انجام و بعد از برگزاری آزمون، پاسخنامه ها جمع آوری و در محل حفاظت شده توسط دستگاه های الکترونیکی قرائت شده است. قابل ذکر است این آزمون به منظور جذب ۹۶۲ سردفتر برای ۶۶۵ شهر برگزار که تعداد ۵۵ هزار و ۳۴۴نفر در آزمون شرکت کرده‌اند.

?گفتنی است با توجه به بند «چ » ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که مقرر می دارد « قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند سی درصد (%۳۰) از سهمیه صدور دفاتر خد مات قضایی و الکترونیک،سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان وهمسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%) ، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان با بیست و پنج درصد(%۲۵) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.» پس از تصحیح اوراق و اخذ امتیازات حاصله و اعمال سهمیه‌های قانونی مقرر مطابق با معرفی نامه های معتبر و اعمال امتیازات مربوط به بومی بودن افراد و همچنین با توجه به ممنوعیت های قانونی مذکور در ماده 15 قانون دفاتر اسناد رسمی که در آگهی ثبت نام اعلام گردید، مطابق رویه معمول نتایج به صورت اختصاصی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

?ضمناً در روز اول اعلام نتایج، نرم‌افزار مربوطه دارای اشکالاتی بوده که ضمن عذرخواهی از داوطلبان، این نقیصه در روزهای بعد بر طرف و اطلاع‌رسانی گردید و متعاقباً اسامی کلیه پذیرفته‌شدگان مرحله اول منتشر شد.

?لازم به ذکر است مطابق مقررات، اسامی تعداد ۶۷۸ نفر از شرکت کنندگان عادی و تعداد ۲۸۴ نفر از ایثارگران و جمعاً ۹۶۲ نفر به عنوان پذیرفته‌شدگان مرحله اول اعلام گردیده‌اند.

?در این راستا، برابر اعلام نتایج صورت گرفته نسبت به دعوت از افراد واجد شرایط جهت مصاحبه و آزمون شفاهی اقدام و چنانچه اشخاص دعوت شده واجد شرایط لازم علمی و عملی تشخیص داده نشوند و یا موفق به کسب حداقل امتیازات لازم نگردند، به ترتیب امتیاز کسب شده و اولویت‌ های مصرح قانونی، از افراد ذخیره جهت مصاحبه شفاهی و اختبار دعوت خواهد شد./روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور


جهت دریافت نتایج خود و اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org از طریق شماره تماس 9099071613 بدون اضافه کردن صفر و هرگونه پیش شماره ی دیگری با کارشناسان مجرب مجموعه در ارتباط باشید.

مشاور گروپ

4.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی modiriat.org

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حسن

  سلام.بنده هم جهت اطلاع عرض کنم که همانند همین تخلفات گسترده را در آزمون کارشناسی قوه قضاییه دیدم و اعتراض به جایی نرسید و عده ای خاص به ناحق پذیرفته شدند.اعتراض کتبی دادم به جایی نرسید. اون آزمون هم به صورت فله ای و بدون نظارت سنجش برگزار شد و استاندارد آزمون پایه ابتدایی هم رعایت نشد از جمله مراقبین بی توجه بودند و عده ای از روی هم می نوشتند. کارنامه صادر نشد، رتبه پذیرفته شده ها محرمانه بود،کلید سوالها منتشر نشد و همه پذیرفته شده ها کارمند ثبت یاقوه قضاییه بودند و هزاران ایراد دیگر لطفا به داد ماهم برسید.ظلم بزرگی در حق بسیاری شد.

  پاسخ
 2. سعید

  سلام زحمات چندین ماه ما به باد رفت مگه قرار نبود 2 برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت کنن پس چی شد حتی اسامی ذخیره ها رو هم نگفتن

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   سلام. متاسفانه این شرایط برای خیلی ها اتفاق افتاده. اما با توجه خبرهای جدید، احتمال اعلام اسامی چندبرابر و ذخیره ها در آینده نزدیک وجود داره.

   پاسخ
 3. رها

  لعنت خدا بر اونایی که 75 هزار و اندی انسان رو ماه ها علاف خودشون کردن همون اول با پارتی می گرفتن این بازی ها چی بود در اوردن همه چی صوری بود یه مشت آدم ….. و ….. و آقازاده پارتی کلفت رو گرفتن

  پاسخ
 4. سمیرا

  با سلام و احترام خانم هاشمی هستم تیرماه ازمون سردفتری دادم حالاکه نتایجشو میبینم نوشته شما جز افراد شرکت کننده در ازمون نمیباشید چرا باید همچین جمله ای بیاد من که امتحان دادم مگه رتبه نمیزنه….من اعتراض دارم لطفا بررسی کنید

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   سلام خانم هاشمی روزتون بخیر. همونجوری که در مقالات مرتبط مطالعه فرمودید… این قضیه تنها برای شما اتفاق نیافتاده و خیلی ها از مشکلات این آزمون رنج بردند! اما تنها راه اعتراض به نتایج این آزمون حداکثر تا ۲۰ روز پس از زمان اعلام نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی ۹۷ تصاویر مصدق مدارک ثبت نامی مشروحه خود را از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ به سازمان ارسال نماید.

   پاسخ
 5. الهام

  باید همگی اعتراض کنیم . شده باید بریم جلو دفتر اسناد اعتصاب آزمونی الکی و از قبل پیش تعیین شده

  پاسخ
 6. عاطفه كاظمي

  الان چجوري اعتراض كنيم ؟؟؟بريم نامه بفرستيم به اون صندوق پستي؟؟؟همين ؟؟؟بنويسيم من اعتراض دارم؟؟؟?

  پاسخ
 7. نیما

  با سلام
  مثل روز برای همه روشن است که آزمون برگزار شده فرمالیته بود بنا به دلایل زیاد از جمله:
  ۱. عدم انتشار کارنامه
  ۲. عدم انتشار نمره حد نصاب قبولی ها
  ۳. مغایرت بین لیست دفترچه ثبت نام و تعداد قبول شدگان در استانهای کرمانشاه و یزد و سیستان و فارس و آذربابجان غربی
  ۴.مقرر شده بود که دوبرابر ظرفیت اعلام بشه که فقط نفرات اصلی اعلام شدن
  ۵. قبولی چهار خواهر در استان کرمانشاه در صورتی که حوزه های مورد نظر اصلا در دفترچه ثبت نام موجود نبود.
  ۶. و ….

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی