اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور ماه 1401 در این مقاله ارائه داده شده است. پس از اعلام نتایج آزمون ورود به حرف مهندسان، داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده اند و به نتایج آزمون خود اعتراض دارند می توانند در بازه اعلام شده نسبت به ثبت و ارسال اعتراضات خود اقدام نمایند. داوطلبان به منظور قبولی در آزمون نظام مهندسی، لازم است 50 درصد نمره را با در نظر گرفتن نمره منفی کسب نمایند.

کلیه داوطلبان می توانند اعتراض خود را نسبت به سوالات و پاسخنامه آن ها و یا نسبت به نمره و نتیجه نهایی آزمون ثبت نمایند. راهنمای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی یا سوالات و پاسخنامه آزمون در ادامه این مقاله ارائه داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

به اطلاع شرکت‌کنندگان مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی ساختمان مورخ شهریورماه ۱۴۰۱ می‏ رساند، نتایج آزمون‌های مذکور آبان ماه استخراج گردیده و به همراه کلید سوالات از ساعت ۱۶ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ بر روی سامانه آزمون‌های ورود به حرفه قابل مشاهده است. لذا شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از مطالعه دستورالعمل اجرایی اعلام نتایج و اطلاع از مفاد آن از طریق این سامانه نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند.

توضیح اینکه نحوه اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی و اعتراض به پاسخنامه‌ آزمون نظام مهندسی و مهلت ارسال اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 در دستورالعمل اجرایی اعلام نتايج آزمون‌ها مندرج در همین سایت اعلام شده است.

زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 ، در طی اطلاعیه ای از طریق سامانه آزمون ورود به حرفه مهندسان اعلام می شود. پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در سایت inbr.ir داوطلبانی که به هر دلیل به نتایج آزمون خود اعتراض دارند می توانند در بازه تعیین شده درخواست اعتراض خود را ثبت و ارسال نمایند. زمان دقیق اعتراض به نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان شهریور 1401 تا حداکثر ۱۴۰۱/۸/۱۹ اعلام شده است.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان در ادامه بیان شده است. افرادی که بعد از شرکت در آزمون نظام مهندسی و اعلام نتایج نتوانسته‌ اند به حدنصاب قبولی برسند، شانس اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی را دارند که در ادامه به تفصیل درباره آن توضیحات لازم داده خواهد شد.

الف - با توجه به مراحل مختلف نظارتی و بررسی کلید سؤالات، بروز اشتباهات در آزمون نظام مهندسی بسیار نادر می‌ باشد. لکن اگر داوطلبی نسبت به اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 اعتراض داشته باشد می‌ تواند درخواست خود را به‌ صورت کتبی و در قالب فایل بازنگری برای واحد مربوطه ارسال نماید. لازم به ذکر است مدارک مربوطه می‌ بایست با ذکر کامل مشخصات مانند شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس تکمیل‌ شده باشد.

وزارت راه و شهرسازی تمام تلاش خود را مصروف داشته تا آزمون‌ ها با همکاری شرکت خدمات آموزش سازمان سنجش و دانشگاه‌ های معتبر کشور و افراد حقیقی و حقوقی باتجربه و شاغل در حرفه مهندسی ساختمان و آشنا به مقررات ملی ساختمان با استاندارد های مورد نیاز برگزار شود. در این زمینه توجه به نکات زیر ضروری است:

به گفته دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و مطابق با راهنمای اعلام نتیجه آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 با توجه به بررسی های دقیق و كنترل های مكرری كه در كلیه مراحل تصحیح پاسخنامه ها صورت گرفته، نتایج اعلامی فاقد مشكل هستند ولی اگر داوطلبی نسبت به نتیجه آزمون خود (یعنی در مورد تصحیح پاسخنامه) اعتراضی دارد می تواند درخواست اعتراض خود را صرفاً بصورت كتبی اعلام کند.

فایل pdf فرم درخواست بررسی مجدد پاسخنامه آزمون نظام مهندسی و همچنین pdf فرم اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 در این مقاله ارائه شده است.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی باید توسط داوطلب با ذكر مشخصات كامل یعنی شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۸/۱۹ به نشانی صندوق پستی شركت خدمات آموزشی سازمان سنجش ارسال نماید .

نشانی پستی شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش به شرح زیر می‌ باشد:

آدرس: تهران، صندوق پستی به شماره  1473- 14155 (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش). (بر روی پاکت ذکر شود مربوط به کدام بخش از آزمون‌ های ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ های فنی ساختمان و معماران تجربی شهریور 1401 می‌ باشد).

نکته: لازم به ذکر است که اعتراض، می‌ بایست در بازه زمانی تعیین شده از طریق پست سفارشی به آدرس مربوطه ارسال شود و به درخواست هایی كه بعد از تاریخ مقرر ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی

داوطلبان می توانند به منظور اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی ، درخواست خود را در قالب یک فایل ارسال نمایند. بدینوسیله به اطلاع کلیه شرکت‌ کنندگان آزمون‌ های ورود به حرفه مهندسان شهریور 1401 می‌ رساند با توجه به برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده قبلی، دفترچه سوال‌ های آزمون‌ های یاد شده به انضمام پاسخنامه اولیه، به زودی در سامانه آزمون‌ ها به آدرس inbr.ir منتشر خواهد شد، پس از انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه اولیه، کلیه شرکت کنندگان محترم می توانند به مدت هفت روز درخواست‌ های بازنگری در سوال‌ ها یا اعتراضات خود را به‌طور مستدل و مستند، شفاف و صریح در قالب فایل ضمیمه، تکمیل و از طریق آدرس الکترونیکی مربوطه ارسال نمایند.

 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی عمران: omran@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی معماری و شهرسازی و معماران تجربی: memari@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی tasisat@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی نقشه‌ برداری و ترافیک: naghshe@inbr.ir

درخواست بررسی مجدد پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

پس از بازنگری سوالات مورد اعتراض، امتیاز سؤال هایی كه به تایید كمیته های تخصصی دارای اشكال بوده حذف شده و در كارنامه همه داوطلبان با تأثیر مثبت منظور گردیده است .

شرایط اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

شركت‌ كنندگان محترم آزمون نظام مهندسی توجه داشته باشند كه از ارسال درخواست‌ های تكراری جدا خودداری کنید. طبق روال معمول آزمون‌ ها، سوال هایی که حتی یک نفر معترض داشته باشند نیز مورد بررسی قرار می گیرند و درصورت صحت اعتراض موارد در پاسخنامه كليه شركت‌ كنندگان حسب مورد لحاظ خواهد شد.

اما اگر با تمام توضیحات قصد ثبت اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی را دارید نحوه اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 به ترتیب ذیل می باشد.

 1.  شرکت کنندگان محترم فایل اعتراض نمونه را به pdf تبدیل و سپس ارسال نمایید.
 2. چنانچه به چند سؤال اعتراض داشتید آن را صرفا در قالب یک فایل pdf ارسال نمایید و برای هر سوال یک ایمیل جداگانه ارسال نکنید.
 3. اسم فایل pdf را با شماره موبایل خود نامگذاری نمایید.

دانلود فرم اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

مشاهده نتایج اعتراض آزمون نظام مهندسی

شما داوطلبان عزیز برای اطلاع و مشاهده نتایج اعتراض آزمون نظام مهندسی، باید به inbr.ir سامانه آزمون نظام مهندسی مراجعه کرده و با ثبت اطلاعات درخواستی کارنامه خود را دریافت نمایید. همچنین مراحل دریافت و مشاهده نتیجه اعتراض در مقاله نتایج اعتراض آزمون نظام مهندسی ارائه شده است.


راهنمای ثبت و ارسال اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور ماه 1401 و همچنین اعتراض به کلید سوالات و پاسخنامه آزمون ورود به حرفه مهندسان در این مقاله ارائه داده شد. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با نحوه اعتراض به نتایج آزمون می توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.


سوالات متداول اعتراض به آزمون نظام مهندسی

✔️نحوه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی چگونه است؟

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی در این مقاله بیان شده است.

✔️زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی چه تاریخی است؟

مطابق با راهنمای اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 داوطلبان معترض می توانند تا 19 آبان اعتراض خود را ثبت و ارسال نمایند. راهنمای ثبت درخواست اعتراض در این مقاله موجود است.

✔️اعتراض به کلیدهای آزمون نظام مهندسی امکان پذیر است؟

بله، بعد از اعلام کلیدهای آزمون نظام مهندسی، به داوطلبان اجازه داده می شود که به کلیدهای اعلامی اعتراض کنند.

3.9/5 - (11 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سید احسان ساداتی

  با سلام ایا برای ازمون طراحی معماری هم حد نصاب قبولی زو کاهش میدن اگه نه چرا چون اگه قرار به شرایط سخت کرونایی باشه این ازمون که خیلی طولانیتر از ازمون تستی هست پارسال هم این نکته رو مد نظر قرار ندادن.خواهشمندم عزیزان پیگیری کنند.

  پاسخ
 2. mahsa

  با سلام کاشکی اگر نمیخان مهر بدن بهمون بگن و این آزمونارو حذف کنن نه اینکه در کنار استرس و تلاش ما کلاسای مختلف بزارن و پول بگیرن و هیچکس قبول نکنن … لااقل سوال صحیح بدن چرا هر سال سوالا اشتباهه ؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 3. زهره

  با سلام فکر میکنم ازمون طراحی 1400 نهایتا 1 درصد قبولی داشت:(((

  پاسخ
 4. مه

  با سلام.لطفا پاسخ سوال ۵۳ در دفترچه aرشته نقشه برداری به ۱/۴۰۰۰تصحیح بشود.سوال ۵۰ غلط است حذف بشود.سوال ۶ غلط طرح شده حذف بشود.با تشکر

  پاسخ
 5. علی

  خیلی آزمون 1401 محاسبات سخت بود و انصافا باید مسئولان در راستای فراهم ساختن بازار کار برای جوانان به این مسئله رسیدگی کنند
  خداییش نا جوانمردانه سخت بود

  پاسخ
 6. سهیل

  متاسفانه هرچی بیسواد وعقده ای درسازمان بی لیاقت نظام مهندسی وبی لیاقت تر ازاون سازمان فاسدسنجش جمع شده اند.حیف ماکه عمروجوانیمان رادر آزمون گدراندیم تبعیض وتقلب بیدادمیکنه مافی گرایی بی دادامیکنه.

  پاسخ
 7. پیام محمدی

  درود بر شما،؛ سه ماهی هر روز ۳ ساعت زمان گذاشتم برای مطالعه که روزای آخر پدرم به مریضی سعب ال علاج دچار شدن که باعث شد دو هفته آخر نتونم دوره بکنم،؛ روز امتحانم با فکر آشفته رفتم سرجلسه امتحان بعد چند سالی که امتحان تستی نداده بودم متاسفانه با خودکار آبی هر دو امتحان نظارت و اجرارو پر کردم تا آخرین لحظه نمیدونستم تا اینکه پاسخنامه دومین امتحانو دادم گفتن ،؛ زنگ زدم به سازنده دستگاه تصحیحگر گفتن دستگاه قادره رو پاسخنامه قرمز خودکار آبیو شناسایی بکنه،؛ الان نتایجو زدن اون امتحانی که ۵۳ درصد درست زدمو زدن تخلف در آزمون دومی که نگاه کردم مردود بودم که زده مردود آخه این چه کاریه هردو امتحانو با خودکار پر کردم قلم خوردگیم نداشتم دستگاهم که خونده جواب نظارتمو زدن مردود اونیکه قبول میشم به حتم رو زدن تخلف در آزمون آدم اینهمه عقده ای

  پاسخ
 8. سعید ترکاشوند

  سلام ازمون اجرا معماری نیمه اول 1401.سی سوال درست و هفت غلط داشتم و در مجموع گرد به بالا 48درصد میشود و سازمان 47درصد زده و احتیاج به تجدید نظر دارد. باتشکر

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی