اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور ماه 1401 در این مقاله ارائه داده شده است. پس از اعلام نتایج آزمون ورود به حرف مهندسان، داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده اند و به نتایج آزمون خود اعتراض دارند می توانند در بازه اعلام شده نسبت به ثبت و ارسال اعتراضات خود اقدام نمایند. داوطلبان به منظور قبولی در آزمون نظام مهندسی، لازم است 50 درصد نمره را با در نظر گرفتن نمره منفی کسب نمایند.

کلیه داوطلبان می توانند اعتراض خود را نسبت به سوالات و پاسخنامه آن ها و یا نسبت به نمره و نتیجه نهایی آزمون ثبت نمایند. راهنمای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی یا سوالات و پاسخنامه آزمون در ادامه این مقاله ارائه داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

به اطلاع شرکت‌کنندگان مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی ساختمان مورخ شهریورماه ۱۴۰۱ می‏ رساند، نتایج آزمون‌های مذکور آبان ماه استخراج گردیده و به همراه کلید سوالات از ساعت ۱۶ روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ بر روی سامانه آزمون‌های ورود به حرفه قابل مشاهده است. لذا شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از مطالعه دستورالعمل اجرایی اعلام نتایج و اطلاع از مفاد آن از طریق این سامانه نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند.

توضیح اینکه نحوه اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی و اعتراض به پاسخنامه‌ آزمون نظام مهندسی و مهلت ارسال اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 در دستورالعمل اجرایی اعلام نتايج آزمون‌ها مندرج در همین سایت اعلام شده است.


زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

زمان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 ، در طی اطلاعیه ای از طریق سامانه آزمون ورود به حرفه مهندسان اعلام می شود. پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی داوطلبانی که به هر دلیل به نتایج آزمون خود اعتراض دارند می توانند در بازه تعیین شده درخواست اعتراض خود را ثبت و ارسال نمایند. زمان دقیق اعتراض به نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان شهریور 1401 به زودی از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان در ادامه بیان شده است. افرادی که بعد از شرکت در آزمون نظام مهندسی و اعلام نتایج نتوانسته‌ اند به حدنصاب قبولی برسند. شانس اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی را دارند که در ادامه به تفصیل درباره آن توضیحات لازم داده خواهد شد.

الف - با توجه به مراحل مختلف نظارتی و بررسی کلید سؤالات، بروز اشتباهات در آزمون نظام مهندسی بسیار نادر می‌ باشد. لکن اگر داوطلبی نسبت به اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 اعتراض داشته باشد می‌ تواند درخواست خود را به‌ صورت کتبی و در قالب فایل بازنگری برای واحد مربوطه ارسال نماید. لازم به ذکر است مدارک مربوطه می‌ بایست با ذکر کامل مشخصات مانند شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس تکمیل‌ شده باشد.

وزارت راه و شهرسازی تمام تلاش خود را مصروف داشته تا آزمون‌ ها با همکاری شرکت خدمات آموزش سازمان سنجش و دانشگاه‌ های معتبر کشور و افراد حقیقی و حقوقی باتجربه و شاغل در حرفه مهندسی ساختمان و آشنا به مقررات ملی ساختمان با استاندارد های مورد نیاز برگزار شود. در این زمینه توجه به نکات زیر ضروری است:

نشانی پستی به شرح زیر می‌ باشد:

آدرس: تهران، صندوق پستی به شماره  355-17775 (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش). (بر روی پاکت ذکر شود مربوط به کدام بخش از آزمون‌ های ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ های فنی ساختمان و معماران تجربی شهریور 1401 می‌ باشد).

نکته: لازم به ذکر است که اعتراض، می‌ بایست در بازه زمانی تعیین شده از طریق پست سفارشی به آدرس مربوطه ارسال شود.

اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی

داوطلبان می توانند به منظور اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی ، درخواست خود را در قالب یک فایل ارسال نمایند. بدینوسیله به اطلاع کلیه شرکت‌ کنندگان آزمون‌ های ورود به حرفه مهندسان شهریور 1401 می‌ رساند با توجه به برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده قبلی، دفترچه سوال‌ های آزمون‌ های یاد شده به انضمام پاسخنامه اولیه، به زودی در سامانه آزمون‌ ها به آدرس inbr.ir منتشر خواهد شد، پس از انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه اولیه، کلیه شرکت کنندگان محترم می توانند به مدت هفت روز درخواست‌ های بازنگری در سوال‌ ها یا اعتراضات خود را به‌طور مستدل و مستند، شفاف و صریح در قالب فایل ضمیمه، تکمیل و از طریق آدرس الکترونیکی مربوطه ارسال نمایند.

 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی عمران: omran@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی معماری و شهرسازی و معماران تجربی: memari@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی tasisat@inbr.ir
 • رشته‌ های مهندسی و کاردانی نقشه‌ برداری و ترافیک: naghshe@inbr.ir

شرایط اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی

شركت‌ كنندگان محترم آزمون نظام مهندسی توجه داشته باشند كه از ارسال درخواست‌ های تكراری جدا خودداری کنید. طبق روال معمول آزمون‌ ها، سوال هایی که حتی یک نفر معترض داشته باشند نیز مورد بررسی قرار می گیرند و درصورت صحت اعتراض موارد در پاسخنامه كليه شركت‌ كنندگان حسب مورد لحاظ خواهد شد.

اما اگر با تمام توضیحات قصد ثبت اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی را دارید نحوه اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 به ترتیب ذیل می باشد.

 1.  شرکت کنندگان محترم فایل اعتراض نمونه را به pdf تبدیل و سپس ارسال نمایید.
 2. چنانچه به چند سؤال اعتراض داشتید آن را صرفا در قالب یک فایل pdf ارسال نمایید و برای هر سوال یک ایمیل جداگانه ارسال نکنید.
 3. اسم فایل pdf را با شماره موبایل خود نامگذاری نمایید.

دانلود فرم اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401


راهنمای ثبت و ارسال اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور ماه 1401 و همچنین اعتراض به کلید سوالات و پاسخنامه آزمون ورود به حرفه مهندسان در این مقاله ارائه داده شد. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با نحوه اعتراض به نتایج آزمون می توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

آیا اعتراض به کلیدهای آزمون نظام مهندسی امکان پذیر است؟

بعد از اعلام کلیدهای آزمون نظام مهندسی، به داوطلبان اجازه داده می شود که به کلیدهای اعلامی اعتراض کنند. برای این منظور، سامانه آزمون نظام مهندسی از داوطلبان می خواهد که اعتراضات خود را حاوی شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس به صورت کتبی در زمان مشخصی ارسال کنند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی چگونه است؟

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی در این مقاله بیان شده است.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی تا چه زمانی امکانپذیر است؟

در برخی از آزمون ها دیده شده که برخی از کلیدها اشتباه بوده و با اعتراض داوطلبان، اصلاحاتی روی کلیدهای اعلام شده، انجام شده است. داوطلبان باید توجه داشته باشند، که باید شماره پرسش و دلیل علمی و منطقی خود برای اعتراض را به صورت دقیق و مستند بیان کنند.

3.5/5 - (8 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سید احسان ساداتی

  با سلام ایا برای ازمون طراحی معماری هم حد نصاب قبولی زو کاهش میدن اگه نه چرا چون اگه قرار به شرایط سخت کرونایی باشه این ازمون که خیلی طولانیتر از ازمون تستی هست پارسال هم این نکته رو مد نظر قرار ندادن.خواهشمندم عزیزان پیگیری کنند.

  پاسخ
 2. mahsa

  با سلام کاشکی اگر نمیخان مهر بدن بهمون بگن و این آزمونارو حذف کنن نه اینکه در کنار استرس و تلاش ما کلاسای مختلف بزارن و پول بگیرن و هیچکس قبول نکنن … لااقل سوال صحیح بدن چرا هر سال سوالا اشتباهه ؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 3. زهره

  با سلام فکر میکنم ازمون طراحی 1400 نهایتا 1 درصد قبولی داشت:(((

  پاسخ
 4. مه

  با سلام.لطفا پاسخ سوال ۵۳ در دفترچه aرشته نقشه برداری به ۱/۴۰۰۰تصحیح بشود.سوال ۵۰ غلط است حذف بشود.سوال ۶ غلط طرح شده حذف بشود.با تشکر

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.