اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی کشور

اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی کشور

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی کشور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی به صورت کامل در این مقاله ارائه داده شده است.شورای عالی آموزش و پرورش به منظور فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای شناسایی، جذب و تشویق دانش آموزان با استعداد و علاقه مند، اقدام به برگزاری المپاد های دانش آموزی می نمایند. دانش آموزان در صورت دارا بون شرایط لازم می توانند فرآیند ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری از طریق سامانه oly.medu.ir انجام دهند.

المپیاد علمی دانش آموزی

در حال حاضر المپیاد در 9 رشته : المپیاد ریاضی، المپیاد زیست شناسی، المپیاد شیمی، المپیاد فیزیک، المپیاد ادبی، المپیاد جغرافی، المپیاد کامپیوتر، المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و المپیاد نجوم برگزار می شود. دانش آموزان برای ثبت نام در المپیاد دانش آموزی باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند.

از شرایط اصلی شرکت در المپیاد دانش آموزی، اشتغال به تحصیل در مقطع متوسطه می باشد. در ضمن، دانش آموز نیاید در طول تحصیل ترک تحصیل کرده باشد یا وقفه ای در تحصیل او ایجاد شده باشد.

المپیاد دانش آموزی بزرگترین رقابت علمی جهانی در میان دانش آموزان می باشد که دانش آموزان کشور های مختلف در آن شرکت می کنند. المپیاد در 5 مراحله برگزار می شود که عبارت است از :

  1. مرحله اول آزمون
  2. مرحله دوم آزمون
  3. دوره آموزشی تابستان
  4. دوره آموزشی پاییز و زمستان
  5. اعزام به مسابقات جهانی

اعلام نتایج المپیاد علمی دانش آموزی

دانش آموزانی که در المپیاد دانش آموزی شرکت کرده اند برای مشاهده اعلام نتایج المپیاد علمی دانش آموزی باید به سامانه oly.medu.ir مراجعه نمایند. دانش آموزان با درج کد ملی و رمز عبور خود می توانند نتایج آزمون را مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است، نتایج المپیاد دانش آموزی فقط به صورت اینترنتی (غیر حضوری) و صرفا از طریق سایت oly.medu.ir انجام می شود. لذا از مراجعه حضوری خودداری نمایید.

اعلام نتایج المپیاد علمی دانش آموزی
مرحله / دوره

اعلام نتایج

اعلام نتایج درخواست رسیدگی مجدد

مرحله اول

اسفند 1399

فروردین 1400
مرحله دوم تیر ماه 1400 اواخر تیر ماه 1400
دوره آموزشی تابستان شهریور ماه 1400 شهریور ماه 1400
دوره آموزشی طلای کشور اواسط اسفند نیمه دوم اسفند ماه

***برای دانش آموزانی که در المپیاد دانش آموزی شرکت کرده اند و پذیرفته نشده اند، کارنامه شامل تعداد سوالات صحیح، تعداد سوالات غلط و نزده صادر می شود. دانش آموزان در صورتی که خواستار بررسی مجدد می باشند باید با مراجعه به سامانه oly.medu.ir و ورود به پنل کاربری خود، اعتراض خود را ثبت نمایند.

اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی

این آزمون ها در سه مرحله برگزار می شود و دانش آموزان در صورتی که در هر یک از مراحل نمره لازم را کسب نکنند، مجاز به ثبت نام و شرکت در مراحل بعدی نخواهند بود. دانش آموزان پس از مشاهده نتایج و دریافت کارنامه در صورت اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش آموزی، باید درخواست خود را سامانه المپیاد های علمی دانش آموزی ثبت نمایند.

دانش آموزان برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون المپیاد دانش اموزی باید به سایت مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان مراجعه نمایند.

سایت اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی oly.medu.ir

دانش آموزانی که پس از مشاهده نتایج نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض داشته باشند باید به سایت oly.medu.ir مراجعه نموده و پس از ورود به صفحه شخصی خود، اعتراض خود را ثبت نمایند.

دانش آموزان عزیزی که در مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 99 - 1400 پذیرفته نشده و درخواست تجدیدنظر خود را در زمان مقرر در سامانه ثبت نموده بودند می رساند نتایج بررسی درخواست های مذکور ازطریق پنل دانش آموزی سامانه قابل مشاهده و دریافت می باشد.ش

اعتراض به نتایج المپیاد علمی دانش آموزان

مرحله اول آزمون های المپیاد علمی دانش آموزی هر ساله در بهمن ماه برگزار می باشد. چند روز پس از برگزاری آزمون، نتایج المپیاد علمی دانش آموزی اعلام می گردد. دانش آموزانی که نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض دارند، به منظور بازبینی مجدد نتایج می توانند در زمان مقرر به سایت oly.medu.ir مراجعه نموده و اعتراض خود را ثبت نمایند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش آموزی به شرح زیر است:

  • مراجعه به سامانه المپیاد های علمی دانش آموزان به نشانی اینترنتی oly.medu.ir
  • درج نام کاربری و رمز عبور همگام برای ورود به صفحه شخصی
  • دریافت فرم درخواست رسیدگی مجدد به آزمون
  • تکمیل فرم مربوطه و ثبت و ذخیره آن

hamgam.medu.ir | ورود به سایت همگام | سایت سامانه همگام مدارس

در صورت بروز مشکل برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اعتراض به نتایج مرحله دوم آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی

دانش آموزانی که به نتایج مراحله دوم المپیاد علمی دانش آموزی اعتراض داشته باشند نیز باید به سایت oly.medu.ir مراجعه نمایند و درخواست خود را ثبت کنند. دانش آموزانی که پس از دریافت کارنامه و مشاهده نتایج آزمون نسبت به کارنامه خود اعتراض داشته باشند، می توانند نسبت به یک سوم از سوالات تشریحی آزمون، درخواست بررسی مجدد اعلام نمایند.

ثبت اعتراضات صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir  انجام می پذیرد. لذا از مراجعه حضوری خودداری نمایید.

دوره انتخابی المپیاد دانش آموزی در پاییز هر سال برگزار می شود و در آن از بین برندگان مدال طلا و بعد از گذراندن یک دوره چند ماهه و چندین آزمون پی در پی ، تعدادی به عنوان اعضای اصلی تیم ملی المپیاد ایران انتخاب و بقیه به عنوان اعضای ذخیره تیم ملی برگزیده می شوند.

نفرات برگزیده که تعدادی اندک و از هر رشته هستند در تابستان ، ایران را به مقصد کشور برگزار کننده المپیاد جهانی ترک می کنند که در آنجا بعد از اتمام یک دوره ی چند روزه و گذارندن چند آزمون ، در پایان موفق به کسب یکی از مدال های طلا ، نقره ، برنز و یا دیپلم افتخار المپیاد جهانی می شوند.

برای انصراف از شرکت در المپیاد چه باید کرد ؟

مدیر واحد آموزشی و دانش آموزان میتوانند تا قبل از پرداخت الکترونیکی مبلغ ثبت نام، نسبت به لغو ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است چنانچه پس از پرداخت وجه و قطعی شدن ثبت نام، از شرکت در آزمون انصراف داده شود وجه پرداختی مسترد نخواهدشد.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی می توانید راهنمایی های لازم را از مشاوران مجموعه به شماره  9099071614 دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اعتراض به نتایج آزمون المپیاد علمی دانش ‌آموزی کشور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.