اصلاحیه آیین نامه رتبه بندی معلمان

اصلاحیه جدید آیین نامه رتبه بندی معلمان

جهت مشاوره در زمینه اصلاحیه آیین نامه رتبه بندی معلمان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

اصلاحیه آیین نامه رتبه بندی معلمان به گفته وزیر آموزش و پرورش مجدد انجام خواد شد.

در اصلاحیه جدید آیین نامه رتبه بندی معلمان، معلمانی که فاقد رتبه بودند به رتبه‌های یک و 2 افزایش و احکام در مسیر اجرا قرار گرفته است و رتبه‌های سه، چهار و پنج در هیات‌های ممیزی ستادی بررسی شدند و برای آن‌هایی که اعتراض وارد بوده است، فرآیند اعمال رتبه جدید به‌زودی آغاز خواهد شد.

اصلاحیه آیین نامه رتبه بندی معلمان

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان

وزارت آموزش و پرورش

سازمان برنامه و بودجه کشور

سازمان اداری و استخدامی کشور

هیأت وزیران در جلسه ۱۴۰۱/۵/۹ به پیشنهاد شماره ۴۸۶۴۵/۷۳۱۷۵ مورخ ۱۴۰۱/۵/۳ معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

آیین­نامه اجرایی قانون نظام رتبه­ بندی معلمان موضوع تصویب­نامه شماره ۵۹۴۲۶/ت۵۹۷۹۴هـ مورخ ۱۴۰۱/۴/۱۲ به شرح زیر اصلاح می­شود:

  • ۱ـ ماده (۳) به شرح زیر اصلاح می­شود:

ماده۳ـ مشمولان این آیین­نامه عبارتند از معلمان موضوع جزء (۱) ماده (۲) قانون، اشخاص موضوع تبصره ماده (۴) قانون و عناوین معادل آنها در طرح طبقه­بندی مشاغل معلمان.

  • ۲ـ تبصره (۳) ماده (۳) به شرح زیر اصلاح می­شود:

تبصره۳ـ اشخاصی که هم­اکنون رسالت خطیر تعلیم و تربیت دانش آموزان را در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی بر عهده ندارند، از قبیل کارکنان مأمور یا انتقالی به سایر دستگاه­های اجرایی (با حفظ پست سازمانی یا بدون آن)، کارکنان مأمور به مدارس غیردولتی (به استثنای مدیران و معاونینی که معلم بوده و از آموزش و پرورش حقوق دریافت می­نمایند) و افراد انتقالی به دانشگاه­های فرهنگیان و شهید رجایی، مشمول این آیین­نامه نمی­باشند.

  • ۳ـ متن زیر به عنوان تبصره (۴) به ماده (۳) اصلاح می­شود:

تبصره۴ـ اجرای رتبه­بندی منوط به تکمیل فرآیند استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد بود.

  • ۴ ـ در جدول شماره (۳) ذیل تبصره (۲) ماده (۴)، در ستون مربوط به شایستگی های حرفه­ای، امتیاز مربوط به آموزشیار معلم به رقم (۱۲۰) و امتیاز مربوط به مربی معلم به رقم (۱۳۰) اصلاح می­شود.

۵ ـ در تبصره (۴) ماده (۴)، بعد از عبارت “قانونی هستند.” عبارت “مراجع مزبور مکلفند ظرف مهلت بیست روز تقویمی پاسخ لازم را ارسال نمایند. در غیر این صورت هیئت­های ممیزه از طرق قانونی، مجاز به ارزیابی خواهند بود.” الحاق و تبصره (۵) ماده یادشده حذف می­شود.

۶ ـ ماده (۶) حذف و عنوان مواد بعدی به ترتیب اصلاح می­شود.

۷ـ در بند (۱) ماده (۹)، عبارت “طرح طبقه ­بندی مشاغل معلمان و نیروهای توانبخشی مدارس استثنایی” به عبارت “آیین­نامه” اصلاح و در بند (۳) ماده یادشده ، بعد از عبارت “اعضای هیئت ممیزه” عبارت “مشمول قانون” الحاق می­شود.

۸ ـ در ماده (۱۱)، عبارت “و در صورتی که منجر به محکومیت فرد شود، متخلف علاوه بر مجازات انتظامی، از دریافت فوق­العاده رتبه­بندی در همان دوره ارزیابی محروم خواهد شد” حذف می­شود.

  • ۹ـ در ماده (۲۱)، عبارت “مشاغل طرح طبقه­ بندی مشاغل معلمین” به عبارت “رسته آموزشی و فرهنگی (مشاغل طرح طبقه ­بندی مشاغل معلمین)” اصلاح می­شود.
  • ۱۰ ـ در ماده (۲۴)، عبارت “و متخلف علاوه بر مجازات انتظامی، از دریافت فوق العاده رتبه ­بندی تا دو دوره محروم خواهد شد” حذف می­شود.

معاون اول رئیس‎ جمهور ـ محمد مخبر

اصلاحیه جدید آیین نامه رتبه بندی معلمان

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی، رضامراد صحرایی در برنامه «صبحانه ایرانی» شبکه 2 سیما با اشاره به اینکه طرحی به نام «طرح شهید‌محمودوند» در وزارت آموزش و پرورش اجرا شد، با تاکید بر اینکه امیدواریم تمامی کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی شوند، اظهار کرد: ۱۶۱ هزار نفر از کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس بازگردانده شدند و تلاش می‌کنیم تا مابقی هم به مدارس بازگردانده شوند.

وزیر آموزش و پرورش یادآوری کرد: در بحث کنکور ۸۳ درصد رتبه‌های برتر کشور یعنی۴۰ نفر اول از مدارس دولتی بودند و ۱۷ درصد غیر دولتی بودندو اشکال وارده اینجاست که برخی افراد مدارس سمپاد، شاهد و نمونه دولتی را غیر دولتی تلقی می‌کنند در حالی که این مدارس ۱۰۰ درصد دولتی می‌باشند.

وی با تاکید بر این‌که شخصاً موافق تنوع مدارس دولتی نیستم و این مدارس باید به یک نظم یکسانی برسند، افزود: ۸۳ درصد از رتبه‌های برتر از مدارس دولتی بودند و از شهر‌هایی مثل اسفراین، پل دختر و … رتبه‌های برتر داشتیم که سابقه رتبه برتر کنکور نداشتند.

صحرایی به ۴۰ درصد ضریب قطعی کنکور اشاره و بیان کرد: بر اساس مطالعه دقیقی که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شده و نظرسنجی آموزش و پرورش که ۵ میلیون نفر در آن شرکت کردند، به ۴۰ درصد تاثیر ضریب قطعی کنکور در امتحانات نهایی رسیدند.

وی ادامه داد: این تاثیر برای گسترش عدالت آموزشی و دادن فرصت به بچه‌های مناطق محروم اثر بخش است، چون موضوع امتحان نهایی بطور کلی و مطلقا از کتاب درسی است یعنی کتاب درسی و معلمان مدارس ما از سراسر کشور طراحان سوال هستند.

وزیر‌آموزش و پرورش با بیان اینکه با سرعت باید نظام طبقاتی که بین مدارس ایجاد شده را جبران کنیم، گفت: دو عنصرمعلم و مدرسه ابتدایی را باید متفاوت دید، دانش آموز ابتدایی آینده کشور را می‌سازد و باید به طور ویژه‌تر به وی خدمت کرد.

وی افزود: باید در صدور مجوز مدارس ابتدایی غیردولتی تا می‌توانیم سخت‌گیری بیشتری شود، جایی که مدرسه دولتی داریم نباید مجوز غیردولتی بدهیم.

صحرایی ادامه داد: مدارس غیردولتی به این معنا است که کسانی که دغدغه تعلیم وتربیت دارند در این مسیرکمک کنند، اما در حال حاضر شغل شده است.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: در این دولت در صدور مجوز‌ها به قانون تعارض منافع بسیار توجه شده است و وقتی بنده به این موضوع ورود کردم گفته شد که در کل کشور صرفا ۳ نفر هستند که به آن‌ها نیز ابلاغ شد یا استعفا بدهند و یا مجوزشان ابطال شود.

صحرایی تاکید کرد: به مدیران توصیه کردم که فرزندان خود را به مدارس دولتی ببرند و بطور جد این موضوع را پیگیری می‌کنم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۱۸۵۰۰مدرسه غیردولتی داریم، خاطرنشان کرد: کمتر از یک درصد مدارس غیردولتی هزینه بالای ۴۰ میلیون تومان دریافت می‌کنندکه البته هزینه بالاتر از نرخ مصوب ما دریافت نمی‌کنند، خدمات دیگری ارائه می‌کنند و خانواده‌ها آن خدمات را دریافت می‌کنند، مثل آموزش‌های دیگری، سرویس مدرسه، غذا و….

وی با بیان این‎که هیچ‌گاه منفعت مردم را بر منفعت افراد خاصی ترجیح نداده‌ایم، گفت:نظارت جدی و سختی برای مدارس غیردولتی وجود دارد نظارت‌های دوره‌ای و برنامه‌ریزی شده داریم و البته خانواده‌ها نیز می‌توانند مسائل را به ما منعکس کنند تا بررسی شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۱۴ درصد مدارس غیردولتی هستند، گفت: در این دولت خودمان را معتقد و ملتزم به تقویت مدرسه دولتی می‌دانیم و بنده معتقدم هر چه مدرسه غیردولتی کمتر باشد بهتر است.

صحرایی با تاکید بر اینکه باید شاخص‌های ملی برای سنجش داشته باشیم، اذعان کرد:کنکور به سمت مدرسه آمده است و در سال جاری ۴۰ درصد، سال‌آینده ۵۰ درصد و در سال سوم۶۰ درصد سوابق تحصیلی در آزمون ورودی دانشگاه تاثیر خواهند داشت.

وی یکی از اتفاقات مهم در دولت سیزدهم را اجرای قانون رتبه بندی معلمان دانست، خاطرنشان کرد: این قانون با ۸ هزار میلیارد در دولت قبل اجرا نشد، اما در این دولت با ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد اجراشد. بنده وقتی مسئولیت را قبول کردم به این جمع بندی رسیدم که راه اعتراض رابرای همه همکاران‌مان باز کنیم و در حال حاضر اعتراضات بررسی شده و اعمال رتبه‌های جدید هم شروع شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: معلمانی که فاقد رتبه بودند به رتبه‌های یک و دو افزایش و احکام در مسیر اجرا قرار گرفته است ورتبه‌های سه، چهار و پنج در هیت‌های ممیزی ستادی بررسی شدند و برای آن‌هایی که اعتراض وارد بوده است، فرایند اعمال رتبه جدید به زودی آغاز خواهد شد.

صحرایی با تاکید بر اینکه رتبه بندی سه هدف داشت که سومین هدف معیشت معلمان بود، گفت: آیین نامه رتبه بندی باید اصلاح شود و درخواست کردیم که تمام معلمان بر مولفه‌های آیین نامه اظهار نظر کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اصلاحیه آیین نامه رتبه بندی معلمان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی