ارز دانشجویی | تعیین تکلیف ارز دانشجویی 6 ماهه اول سال

ارز دانشجویی | تعیین تکلیف ارز دانشجویی 6 ماهه اول سال

جهت مشاوره در زمینه ارز دانشجویی | تعیین تکلیف ارز دانشجویی 6 ماهه اول سال

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول 98 به گفته ی رئیس سازمان امور دانشجویان ثبت نام ارز دانشجویی برای شش ماهه اول ۱۳۹۸ از امروز ۲۹ اردیبهشت از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می‌شود.

ارز دانشجویی | تعیین تکلیف ارز دانشجویی 6 ماهه اول سال

نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول 98

به گزارش مشاور گروپ و  به نقل از سازمان امور دانشجویان ثبت نام ارز دانشجویی برای شش ماهه اول ۱۳۹۸ از امروز ۲۹ اردیبهشت از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می‌شود.

بر اساس این گزارش، نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول 98 منطبق بر روند و ضوابط پرداخت ارز دانشجویی بر اساس بخشنامه‌ های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) صورت می‌گیرد.

متن کامل اطلاعیه نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول 98 به شرح ذیل است:

 • اطلاعیه شماره ۱ نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول (سال ۱۳۹۸)
  با توجه به نامه شماره ۴۱۳۰۷/۹۸ مورخ ۱۴/۲/۱۳۹۸ اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بدین وسیله به اطلاع کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می‌رساند، متقاضیان دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول 98 (مشابه ۶ ماهه دوم سال ۹۷) می‌توانند از امروز یکشنبه 1398/02/29 فرم‌های لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرس portal.saorg.ir بارگذاری نمایند.

شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، روند و ضوابط پرداخت ارز دانشجویی براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی ج. ا. ا. می‌باشد. ضمناً تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می‌باشد.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار نحوه دریافت ارز دانشجویی در سال 98 با کارشناسان مجرب مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

 • اطلاعیه شماره 2 نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول (سال ۱۳۹۸)
 1. نحوه دریافت ارز دانشجویی 6 ماه اول 98 صرفاً در بازه زمانی  1398/01/01 تا  1398/06/31  (از فروردین تا آخر شهریور ۱۳۹۸) تعلق می‌گیرد.
 2.  طبق نامه شماره ۴۱۳۰۷/۹۸ مورخ 1398/02/14 اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنای نرخ ارز درخصوص تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می باشد.
 3.  طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آن‌ها قبل از 1397/02/31  می‌باشد می‌توانند درخواست نمایند.
 4. شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی ج. ا. ا. بر عهده بانک‌های عامل (تجارت و سامان) می‌باشد.
 5.  با عنایت به نرخ ارز (آزاد)، توصیه می‌­شود تنها متقاضیان واقعی، درخواست خود را در سامانه سجاد بارگذاری نمایند.
 6. با توجه به اینکه کلیه فرآیند‌ها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می‌شود، نیازی به مراجعه حضوری نمی‌باشد.
 7.  جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه نموده ودر صورتی که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت، سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg.ir ارسال نموده و پیگیری نمایید.
 8. برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست، متقاضی می‌تواند به پروفایل و ایمیل شخصی و همچنین به پیام ارسال شده به شماره تلفن همراه ارائه شده (ثبت شده در سامانه) مراجعه نماید.
 9. جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه، از گزینه درخواست پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات استفاده نمائید.
 10. طبق مصوبه مورخ 1393/11/08 هیأت محترم وزیران هزینه دریافتی از طریق سامانه بابت بررسی درخواست شما می‌باشد و درصورت عدم تایید قابل عودت نمی­ باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ارز دانشجویی | تعیین تکلیف ارز دانشجویی 6 ماهه اول سال

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی