ارز اربعین ۱۴۰۲ | سامانه ارز اربعین

مشاور گروپ در این مقاله مبحث ارز اربعین ۱۴۰۲ را مورد بررسی قرار داده است و موضوعاتی مانند: شرایط ثبت نام در سامانه ارز اربعین و مدارک لازم برای دریافت ارز اربعین ۱۴۰۲ و موارد مرتبط با قیمت ارز اربعین ۱۴۰۲ و نحوه دریافت ارز مسافرتی عراق، زمان دریافت ارز اربعین، ارز اربعین بانک ملی با توضیحات کامل و نکات مهم را در اختیار شما قرار داده ایم. با ماهمراه باشید.

ارز اربعین ۱۴۰۲ ورود به سامانه ارز اربعین

جهت مشاوره در زمینه ارز اربعین ۱۴۰۲ | سامانه ارز اربعین

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بانک مرکزی جزئیات و تمهیدات عرضه ارز اربعین حسینی از طریق پنج بانک عامل در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد. فروش ارز (اسکناس) به زائرین به صورت دینار عراق حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS، که معادل ریالی آن حدود ۶۲ تا ۶۵ میلیون ریال است.

سرپرستان خانوار با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی خود و اعضای خانوار می‌توانند نسبت به خرید ارز اربعین اعضای خانوار خود (همسر و فرزندان) از طریق بانک‌های تعیین‌شده اقدام کنند. فروش ارز تنها به زائرانی انجام خواهد شد که در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط) را دریافت کرده‌اند. مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک و دریافت اسکناس دینار عراق، ارائه اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه تردد اربعین) معتبر زائر است.

ارز اربعین ۱۴۰۲ سامانه ارز اربعین

ارز اربعین ۱۴۰۲

۲۰۰ هزار دینار عراقی امسال به‌عنوان سهمیه ارز اربعین ۱۴۰۲ به هر زائر اختصاص پیدا می‌کند و با اینکه قیمت دینار در بازار آزاد طی روز‌های تا ۳۸.۶ تومان رسیده است، بنا شده دینار دولتی با نرخ ۳۴.۸ تومان مبنای پرداخت سهمیه ارز اربعین درنظر گرفته شود.

۲۰۰ هزار دینار با نرخ آزاد حدود هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان خواهد بود، اما اگر حال‌وحوصله پشت‌سر گذاشتن مراحل دریافت سهمیه ارز اربعین را داشته باشید همان مقدار دینار با نرخ دولتی برایتان شش میلیون و ۹۶۰ هزار تومان آب می‌خورد. دریافت سهمیه ارز اربعین قرار است از نظر اقتصادی توسط همین ۷۵۰ هزار تومان اختلاف قیمت، توجیه پیدا می‌کند.

قیمت دینار مسافرتی کربلا

قیمت دینار مسافرتی کربلا امسال به زائران اربعین فقط به شکل دینار خواهد بود و دلار و یورو اختصاص نمی‌یابد و مقرر شده به هریک از زائران 200 هزار دینار اختصاص پیدا کند. منابع ارزی دینار هم پیش‌بینی شده است.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص قیمت دینار مسافرتی کربلا گفت: چهار بانک عامل برای توزیع دینار بین زائران اربعین درنظر گرفته شده و تلاش ما این است که به صورت غیرحضوری باشد.

 سال گذشته بانک ملی با سهم 40 درصد نقش مهمی در اختصاص ارز اربعین داشت و امسال هم بانک ملی به همراه سه بانک عامل دیگر ارز اربعین را به شکل دینار به زائران اختصاص می‌دهد.

اعطای تسهیلات به زائران اربعین هم برخی از بانک‌ها متناسب با منابع داخلی و بر اساس سیاستهای خود تصمیم می‌گیرند که به زائران تسهیلاتی ارائه کنند.

قیمت دینار عراق در بازار آزاد

قیمت دینار عراق روز شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲، با 20 تومان کاهش، 3,705 ریال معامله شد. در طی معاملات امروز، 3,710 ریال بیشترین قیمت و 3,695 ریال کمترین قیمت ثبت شده برای دینار عراق است.. این عدد در طول هفت روز گذشته حدود سه درصد افزایش پیدا کرده است، ولی اگر آن را با یک‌ماه پیش مقایسه کنیم متوجه می‌شویم دینار عراق ۱.۲ درصد ارزان شده.

نمودار هفتگی قیمت دینار عراق

دینار عراق در بازه شش‌ماهه و یک‌ساله رشد کرده؛ از شش‌ماه پیش یعنی حوالی هجدهمین روز بهمن سال ۱۴۰۱، تا الان قیمت دینار عراق ۸.۶ تومان معادل ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده است. پارسال در نیمه مرداد می‌شد بابت هر دینار ۱۷.۳ تومان کمتر پول پرداخت کرد. افزایش قیمت دینار عراق در طول یک سال به این ترتیب ۸۰ درصد برآورد می‌شود.

قیمت دینار عراق نیمه مرداد پارسال ۲۱.۷ تومان بود. ۲۰۰ هزار دیناری که امسال در قالب سهمیه ارز اربعین به متقاضیان تعلق می‌گیرد، سال پیش حدود چهار میلیون و ۳۴۰ تومان می‌ارزید، اما الان با رسیدن قیمت دینار عراق به مرز ۴۰ تومان، نزدیک هشت میلیون تومان ارزش دارد. نکته اینجاست که متقاضیان سهمیه ارز اربعین خود را با نرخ دولتی دریافت می‌کنند و این فرصت را دارند بین ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان کمتر از بازار آزاد پول بپردازند.

سامانه ارز اربعین samah.haj.ir

سامانه ارز اربعین samah.haj.ir

سهمیه ارز اربعین ۱۴۰۲ نسبت به پارسال حدود ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده و به ۲۰۰ هزار دینار عراق رسیده است. برای دریافت سهیمه ارز اربعین، ثبت نام در سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir الزامی خواهد بود. پس از این مرحله متقاضیان قادر خواهد بود طبق زمان‌بندی از چهار بانک عامل که اسامی‌شان هنوز اعلام نشده، سهمیه ارز اربعین خود را بگیرند.

سهمیه ارز اربعین با ارائه کارت ملی و مدارک دال بر ثبت نام در سامانه سماح پرداخت می‌شود. متقاضیان در ضمن باید سیمکارت به نام خودشان داشته باشند. از بانک‌های ملی، سپه، تجارت، ملت و صادرات به‌عنوان کاندیدا‌های پرداخت سهمیه ارز اربعین ۱۴۰۲ یاد می‌شود، اما تنها بانک ملی است که به‌صورت قطعی در پرداخت سهمیه ارز اربعین مشارکت خواهد داشت. بانک ملی همچنین اعلام آمادگی کرده به زائران ۱۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب وام سفر اربعین ارائه دهد.

۲۰۰ هزار دینار سهمیه ارز اربعین مانند سال‌های گذشته علاوه بر شعبات بانکی، توسط صرافی‌ها نیز توزیع می‌شود. ضمن اینکه خرید دینار عراق از بازار آزاد هم جزو گزینه‌ها است. قیمت بازار آزاد معمولا بر اساس اسکناس ۱۰۰ دیناری اعلام می‌شود و معمولا در پارت‌های کمتر از هزار دینار مورد معامله قرار نمی‌گیرد.

قیمت منصفانه ۱۰۰ دینار در بازار آزاد روز دوشنبه ۱۶ مرداد سه هزار و ۸۲۰ تومان است، ولی صرافی‌های دولتی دینار را در پارت هزارتایی ۳۴ هزار و ۶۲۵ تومان عرضه می‌کنند. در این صورت ۲۰۰ هزار دینار عراق معادل تقریبی هفت میلیون تومان خواهد بود.

سیمکارت رایگان عراق

عراق به زائران اربعین سیمکارت رایگان می‌دهد

🔹دولت عراق اعلام کرد که سیمکارت‌هایی را در اختیار زائران اربعین از کشورهای ایران، کویت، لبنان و عربستان قرار می‌دهد که این سیمکارت‌ها بسته اینترنت فعال رایگان دارند و زائران به مدت یک هفته می‌توانند در کنار استفاده از اینترنت، تماس بین‌المللی رایگان هم داشته باشند.

🔹عراقی‌ها درصدد ایجاد زیرساخت‌هایی برای برقراری اینترنت رایگان در مسیر پیاده‌روی اربعین هم هستند و وزارت ارتباطات این کشور در هفته‌های گذشته پیشنهاد مجهز کردن مسیر زائران به اینترنت پرسرعت را داده است.

3.7/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ارز اربعین ۱۴۰۲ | سامانه ارز اربعین

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی