احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲

احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲

جهت مشاوره در زمینه احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ باتوجه به عادی بودن شرایط  کرونایی کشور و کمتر شدن شیوع ویروس کرونا، کم است. تا به امروز اطلاعیه ای در رابطه با تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲، از سایت سازمان سنجش کشور منتشر نشده است.

به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با تعویق آزمون دکتری ۱۴۰۲، از طریق همین مقاله به اطلاع  شما داوطلبان گرامی خواهد رسید.

 

طبق سالیان گذشته، آزمون دکتری در اسفند ماه و فقط یکبار در سال برگزار می گردد و داوطلبان برای قبولی در دانشگاه های دوره روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد، پیام نور و پردیس خودگردان با یکدیگر به رقابت می پردارند. در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور، احتمال تعویق و تغییر در زمان برگزاری کنکور دکتری وجود دارد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲

کنکور دکتری هرساله در اسفندماه برگزار می گردد. در پی شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، سال گذشته کنکور دکتری در اسفندماه برگزار نشد و طبق دستور ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، آزمون دکتری سال 1401 به تعویق افتاد و این آزمون در مردادماه برگزار گردید.

باتوجه به آنکه امسال نیز شرایط کشور از نظر کرونایی عادی می باشد، آیا احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ و تغییر زمان آزمون دکتری وجود دارد ؟

تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲

در فرصت باقی مانده تا برگزاری آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۲ و با توجه به شرایط این روزها ممکن است مجددا بحث های تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ یا تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ به گوش برسد.

تعویق دکتری وزارت بهداشت 1402

 

درخواست تعویق آزمون دکتری

سال گذشته جمعی از داوطلبین کنکور دکتری، به دلیل زیر درخواست تعویق آزمون دکتری به اردیبهشت ماه سال 1401 را داشتند:

تعویق چندین باره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و همچنین برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت در ۲۴ بهمن ماه و یکسان نبودن منابع آزمون دکتری و آزمون استخدامی باعث شده تا داوطلبان نتوانند خود را کاملا برای آزمون های ذکر شده آماده کنند.

بنابراین ممکن است به درخواست داوطلبان احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ وجود داشته باشد.

تجربه آزمون دکتری 1400 نشان داد که تعویق کنکور چاره‌ساز نیست. آزمون دکتری سال گذشته پس از تعویق‌های مکرر، در شرایط نامناسب شیوع بیماری کرونا و گرمای فصل تابستان برگزار شد. این موضوع به‌خصوص در شهرهایی که تابستان‌های بسیار گرمی را تجربه می‌کنند، داوطلبان را به دردسر انداخت.

بنابراین، در صورت تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ باید این موضوع را مدنظر داشت که شرایط برگزاری آزمون می‌تواند چندان به نفع داوطلبان نباشد.

البته اگر بخواهیم به صورت دسته بندی شده این معایب و مزایا را بررسی کنیم، امکان بروز مشکلات روحی، خدمت سربازی و فشرده شدن مصاحبه را می توان به عنوان معایب تعویق دکتری ۱۴۰۲ در نظر گرفت و فرصت بیشتر برای مطالعه را از مزایای تغییر زمان کنکور دکتری ۱۴۰۲ توصیف کرد.

به هر حال باید دید این درخواست تعویق آزمون دکتری ۱۴۰۲ داوطلبان به کجا ختم خواهد شد.

احتمال تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲

در شرایطی که همچنان درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستیم، ممکن است این سوال برای داوطلبان کنکور دکتری 1402 پیش بیاید که آیا ممکن است کنکور دکتری ۱۴۰۲ به تعویق بیفتد؟ آیا امکان تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ وجود دارد؟ آیا کنکور دکتری ۱۴۰۲ برگزار می شود؟

براساس دفترچه ثبت نام کنکور دکتری و آخرین اطلاعیه سازمان سنجش کشور، آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ ، روز جمعه مورخ 11 اسفندماه 1401 برگزار می شود. تا به امروز اطلاعیه ای در رابطه با تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ از سایت سازمان سنجش sanjesh.org کشور منتشر نشده است.

به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با تعویق آزمون دکتری ۱۴۰۲ و تغییر زمان آزمون دکتری ، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

کنکور دکتری 11 اسفند 1401 برگزار می‎ شود

تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ و مشکل نظام وظیفه

مشکل نظام وظیفه، مشکل دیگری است که مخالفان تعویق دکتری ۱۴۰۲ به آن توجه کرده‌اند. به گفته ایشان، با توجه به این که داوطلبان آقا پس از اتمام تحصیل یک سال مهلت دارند تا نسبت به معرفی خود برای خدمت سربازی اقدام کنند، تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ و در نتیجه تاخیر در اعلام نتایج ممکن است منجر به اتمام مهلت مجاز برای برخی داوطلبان و لزوم ارسال دفترچه اعزام به خدمت گردد.

تعویق دکتری ۱۴۰۲

در حال حاضر احتمال تعویق دکتری ۱۴۰۲ وجود ندارد. در صورتی که زمان برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۲ به تعویق نیفتد و در زمان پیش بینی شده برگزار گردد، نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه دهه اول اردیبهشت ماه 1402 منتشر می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، تا نیمه اول اردیبهشت ماه 1402 می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی (غیر حضوری) انجام دهند.

توجه داشته باشید که اگر تعویق دکتری ۱۴۰۲ انجام شود، محل برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲ تغییر نخواهد کرد و مطابق با آنچه در کارت ورود به جلسه آزمون دکتری درج شده داوطلبان باید در محل برگزاری آزمون دکتری متناسب با شهر خود که در زمان ثبت نام کنکور دکتری 1402 انتخاب نموده اند، حضور پیدا کنند.

سوالات متداول داوطلبان کنکور دکتری ۱۴۰۲

✔️آیا احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ وجود دارد؟

باتوجه به کاهش شیوع ویروس کرونا احتمال تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ کاهش پیدا کرده است اما اخبار تعویق آزمون دکتری ۱۴۰۲ را از همین مقاله دنبال کنید.

✔️زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲ چه تاریخی است؟

براساس آخرین اطلاعیه سازمان سنجش کشور در سایت sanjesh.org، آزمون دکتری ۱۴۰۲ روز جمعه 11اسفند ماه 1401برگزار می شود

✔️تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲ موجب تغییر محل برگزاری آزمون دکتری هم می شود؟

خیر، تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ باعث تغییر محل برگزاری آزمون دکتری نمی گردد و داوطلبان باید مطابق با اطلاعات درج شده روی کارت ورود به جلسه روز آزمون به حوزه امتحانی مراجعه نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فاطمه

  سلام واحترام
  به دلیل شیوع کرونا وباری روانی به دلیل ترس از آلودگی لطفا کنکور دکترا به تعویق بیندازید
  سپاس

  پاسخ
 2. مریم

  سلام با توجه به تعویق تاریخ آزمون دکترای 99 و فرصت کم برای شروع مجدد مطالعه برای عده ای از داوطلبان خواهشمندیم تاریخ آزمون به تعویق بیفتد.

  پاسخ
 3. عباسی

  سلام، من هم موافق تعویق کنکور دکترا هستم. خواهشمندم موافقت بفرمایید.

  پاسخ
 4. مهنازایزدی

  باسلام
  خواهشمندیم
  زمام کنکور دکتری به سال ۱۴۰۰ منتقل شود

  پاسخ
 5. شیرین ایزدی

  سلام.
  باوجود
  ۱؛نگرانی عمیق وزیر بهداشت از پخش نوع جدید کرونا
  ۲:تاکید مسولین پزشک بیمارستانهاازوخامت شدید اوضاع درطی چندروزاینده
  وحتی درخواست کادر درمان برای تعطیلی برخی شهرهاازجمله تهران،
  ۳:انتقال کنکورهابه سال ۱۴۰۰ مثل دستاری پزشکی

  چگونه ست
  که ریس سازمان سنجش بدون هیچگونه مشورتی باستادکرونا
  هرروز توسط سخنگویش تاکید بربرگزاری کنکورمیکند!!
  وازهمه جالب تر فایل ثبت نام درلحظه اخری مجددا بازکرده ست!
  چنین رفتاری فقط یک فرضیه را درذهن ایجادمیکند!!

  پاسخ
 6. آزاده

  درخواست تعویق داریم ، زمان کمی واسه مطالعه داشتیم اکثرا افراد شاغل متقاضی هستند و خیلی ها درگیر بیماری و فوت شدند ، اخیرا زلزله و کرونای انگلیسی ، لطفا شرایط رو درک کنید و با ما همکاری کنید ، ممنون

  پاسخ
 7. اسدی

  دوستان با توجه به افزایش همه گیری سویه جدید کرونا، درخواست جدی برای تعویق کنکور دکتری 1401 وجود دارد. لطفا بخاطر حفظ جان خودمون هم شده امضا کنیم. متشکرم
  https://www.farsnews.ir/my/c/118838

  پاسخ
 8. سعید

  سلام
  به نظر میرسد دز شرایط کنونی عاقلانه ترین تصمیم، تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۰ باشد.
  جای افسوس است که سازمان سنجش نگاهی سلیقه ای و یکجانبه به این موضوع مهمی را دارد.

  پاسخ
 9. ناشناس

  سلام چرا راهپیمایی ۲۲ بهمن با توجه به فضای باز به دلیل کرونا لغو شد…..🤔ولی آزمون دکترا با توجه به وضعیت قرمز و در یک فضای بسته…..قصد برگزاری دارند ……جریان از چه قرار 😉😉😉
  تازه خوبه پارسال محیط ایزوله شون رو دیدیم …من خودم پارسال از سرفه های داوطلبان کرونا گرفتم ….الان هم بیست روز اُمیکرون گرفتم از کسی که دیگه خوب شده بود گرفتم ….الان هم به عنوان یک ناقل مسئولین مارو مجبور به حضور در آزمون دکترای ….گناه آسیب رساندن به سلامت مردم رو لطفا به گردن بگیرید …هر چند که جان…مردم مگه برای شما ارزش داره

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی