رشته علوم انسانی

پردرآمدترین رشته های علوم انسانی

جهت مشاوره در زمینه رشته علوم انسانی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله از چهار بخش تشکیل شده است. در بخش اول، مقدمه، موضوع، هدف و سوالات پژوهشی معرفی شده‌اند. در بخش دوم، پیشینه پژوهش، شغل‌های رشته انسانی دبیری و معرفی ویژگی‌ها، شرایط و چالش‌های هر یک از آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در بخش سوم، یافته‌ها، فرصت‌ها و چالش‌های شغل‌های رشته انسانی دبیری در بازار کار امروزی و راهکارهایی برای بهبود وضعیت آن‌ها ارائه شده‌اند. در بخش چهارم، نتیجه‌گیری، خلاصه‌ای از نتایج به دست آمده و پیشنهاداتی برای انتخاب بهترین شغل رشته انسانی دبیری بر اساس علاقه، توانایی و اهداف شخصی ارائه شده‌اند.

بازار کار رشته علوم انسانی

پردرآمدترین رشته های علوم انسانی چه خواهد بود ؟
پرطرفدار ترین رشته های علوم انسانی کدامند؟

شغل های رشته انسانی دبیری

در دنیای امروز که پیشرفت‌های علمی و فناوری روز به روز افزایش می‌یابد، انتخاب شغل مناسب برای آینده حرفه‌ای افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شغل‌های رشته انسانی دبیری از جمله شغل‌هایی هستند که با توجه به نیازهای جامعه و بازار کار، می‌توانند فرصت‌های شغلی متنوع و جذابی را برای فارغ‌التحصیلان این رشته ایجاد کنند.

هدف این مقاله بررسی شغل‌های رشته انسانی دبیری و معرفی ویژگی‌ها، شرایط و چالش‌های هر یک از آن‌ها است. سوالات پژوهشی این مقاله عبارتند از:

 1. چه شغل‌هایی در رشته انسانی دبیری وجود دارند و چه مهارت‌ها و صلاحیت‌هایی برای آن‌ها لازم است؟
 2. چه فرصت‌ها و چالش‌هایی برای شغل‌های رشته انسانی دبیری در بازار کار امروزی وجود دارد؟
 3. چگونه می‌توان بهترین شغل رشته انسانی دبیری را بر اساس علاقه، توانایی و اهداف شخصی انتخاب کرد؟ برای پاسخ
 4. به این سوالات، از روش توصیفی-تحلیلی استفاده شده و از منابع معتبر علمی و آماری به عنوان اطلاعات پایه استفاده شده است.

شاخه های رشته انسانی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا : انتخاب رشته یکی از مراحل بسیار مهم و سرنوشت ساز هر داوطلبی است که اگر با آگاهی و اطلاعات دقیق و به روزی انجام شود ، به طور قطع می تواند در زندگی آینده دانش آموزان نقشی موفقیت آمیزی ایفا کند.علوم انسانی نیز همانند سایر رشته ها باید با آگاهی از بازار کار رشته های دانشگاهی صورت بگیرد . برخی رشته های دانشگاهی رشته علوم انسانی جزو رشته های پردرآمد هستند.

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  به عنوان یک دانش آموز شما ابتدا باید هدفتان را مشخص کنید و تمام تلاش های خود را در جهت موفقیت در این مسیر به کار گیرید . اما قبل از اینکه برای ورود به دانشگاه و قبولی در رشته ای برنامه ریزی و هدف گذاری کنید معقول این است که اطلاعاتی در مورد بهترین رشته های گروه علوم انسانی داشته باشید . باید بدانید بهترین دانشگاههای علوم انسانی کدامند و براساس چه شرایطی داوطلب می پذیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آینده شغلی و بازار کار رشته علوم انسانی با کارشناسان مجرب مجموعه بزرگ مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب فقط از طریق تلفن های ثابت

تماس از سراسر کشور 9099071613

 بدون کد و صفر تماس بگیرید

دروس دبیرستان رشته علوم انسانی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> داوطلب رشته علوم انسانی برای قبولی در رشته های تراز اول باید در دروس عربی ، ادبیات و مطالعات اجتماعی درصدهای بالایی داشته باشد .

دروس ارائه شده در سال دوم دبیرستان:

علوم و فنون ادبی، جامعه شناسی، تاریخ ایران و جهان ، ادبیات فارسی، جغرافیای ایران، اقتصاد، عربی، نگارش، منطق، فلسفه، منطق، ارایه های ادبی، روان شناسی، زبان فارسی، علوم اجتماعی.
دروس اختصاصی رشته انسانی که درصدهای بالا در این مباحث باعث تضمین قبولی در بهترین رشته ها می شود که نباید از آنها غافل شوید.

نکته: لازمه قبولی در بهترین رشته های علوم انسانی کسب درصد های بالا در دروس است .

زیر شاخه های رشته انسانی

رشته علوم انسانی با داشتن 5 زیر گروه یکی از اصلی ترین و پر جمعیت ترین رشته ها در کنکور سراسری است.
ضریب دروس اختصاصی در رشته تجربی با هم متفاوت است لذا حتما باید بدانید که رشته یا رشته های مد نظرتان در کدام زیر گروه قرار دارد.

توجه:

اکثر رشته های دانشگاهی رشته علوم انسانی در مقطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته است.

جهت دریافت آخرین اخبار کنکور سراسری بر روی عکس زیر کلیک نمایید:

کنکور سراسری


رشته های مقطع کاردانی در رشته علوم انسانی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  کاردانی باستان شناسی، کاردانی تربیت معلم قرآن مجید، کاردانی علمی – کاربردی اشتغال، کاردانی علمی – کاربردی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی علمی – کاربردی روابط کار، کاردانی مربی کودک، کاردانی امور تربیتی، کاردانی آموزش و پرورش کودکان استثنایی، کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی، کاردانی آموزش دینی و عربی، کاردانی متصدی امور آموزشی، کاردانی مطالعات اجتماعی، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی مدیریت صنعت جهانگردی، کاردانی علمی – کاربردی خدمات پرورشی.

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> رشته های مقطع کارشناسی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  آمار، آموزش ابتدایی، ادیان و مذاهب، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، حقوق، خبرنگاری، دبیری الهیات و معارف اسلامی، دبیری تاریخ، آموزش تربیت بدنی، جغرافیا، دبیری جغرافیا، دبیری زبان و ادبیات عربی، دبیری علوم اجتماعی، روابط عمومی، روزنامه نگاری، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم تربیتی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، مطالعات خانواده ، فقه و حقوق امامی، فلسفه، زبان شناسی، مترجمی زبان عربی، ایران شناسی، فرهنگ و معارف اسلامی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، پژوهشگری اجتماعی، تعاون و رفاه اجتماعی، مردم شناسی.

رشته های معارف اسلامی و حقوق نیز در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته دانشجو می پذیرند.

توجه:

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> تعدادی از رشته ها مشترک بین سه گروه آزمایشی کنکور یعنی انسانی ، تجربی و ریاضی هستند و داوطلبان رشته انسانی نیز می توانند آن ها را انتخاب کنند . رشته های مشترک نیز در سه مقطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرند.

رشته های مشترک در مقطع کاردانی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> کاردانی خدمات مسافرتی و جهانگردی، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت معلم قرآن مجید، کاردانی حسابداری، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت گمرکی.

رشته های مشترک در مقطع کارشناسی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  اقتصاد اسلامی، اقتصاد کشاورزی، حسابداری، روانشناسی، زبان و ادبیات عربی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم اقتصادی، علوم انتظامی، علوم قضایی، علوم سیاسی، مددکاری اجتماعی، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت جهانگردی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مدیریت هتلداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی ، فلسفه و کلام اسلامی ، تاریخ و تمدن ملل اسلامی ، ادیان و عرفان ، شیعه شناسی ، فقه و حقوق مذاهب اسلامی ، معارف اسلامی ، فقه و حقوق حنفی ، فقه و حقوق شافعی ، علوم قرآن و حدیث ، فلسفه و عرفان اسلامی ، تربیت مربی عقیدتی سیاسی، علوم ورزشی، مربیگری ورزشی، مهندسی ورزش، ضد تروریسم، امنیت نرم، علوم فنی امنیت، پژوهشگری امنیت، حفاظت اطلاعات، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین الملل، مطالعات امنیتی.

رشته های مشترک در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته

کارشناسی ارشد پیوسته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی.


دریافت جدیدترین اخبار سهمیه های کنکور سراسری 1403
از طریق تماس با کارشناسان
مشاور گروپ

کانال

رشته علوم انسانی یکی از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری است که به مطالعه و بررسی مسائل و پدیده‌های مربوط به انسان و جامعه می‌پردازد. این رشته شامل زیرگروه‌های مختلفی است که هر کدام به یک حوزه از علوم انسانی تخصص دارند. برخی از زیرگروه‌های رشته علوم انسانی عبارتند از:

روانشناسی: این زیرگروه به مطالعه رفتار، شخصیت، احساسات، ادراک و فرآیندهای ذهنی انسان می‌پردازد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز آموزشی، درمانی، مشاوره‌ای، پژوهشی و قضایی فعالیت کنند.
حقوق: این زیرگروه به مطالعه قواعد و مقررات حاکم بر روابط اجتماعی و حل اختلافات می‌پردازد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به عنوان وکیل، قاضی، دادستان، مشاور حقوقی، استاد دانشگاه و محقق حقوقی کار کنند.
حسابداری: این زیرگروه به مطالعه و ثبت فعالیت‌های مالی و اقتصادی سازمان‌ها و افراد می‌پردازد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش‌های مختلف حسابداری مانند حسابداری مالی، حسابداری هزینه، حسابداری مدیریت، حسابداری دولتی، حسابرسی و مالیات کار کنند.
مدیریت: این زیرگروه به مطالعه و اجرای فرآیندهای برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هدایت و کنترل منابع و اهداف سازمان‌ها می‌پردازد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش‌های مختلف مدیریت مانند مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، مدیریت امور بانکی، مدیریت کسب و کار، مدیریت صنعتی و مدیریت منابع انسانی کار کنند.

این‌ها تنها بخشی از زیرگروه‌های رشته علوم انسانی هستند و رشته‌های دیگری مانند علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد، علوم ارتباطات، علوم تربیتی، علوم قرآنی و معارف اسلامی نیز در این گروه وجود دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این رشته‌ها می‌توانید از نظر کارشناسان مجرب مجموعه بزرگ مشاور گروپ، استفاده کنید.

بهترین رشته های علوم انسانی کدامند؟

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> معیار مشخصی برای خوب بودن یا نبودن رشته ای وجود ندارد اما یک اصل مهم در انتخاب رشته ی موفق این است که شما حتما به رشته انتخابی خود علاقه داشته باشید بدون داشتن علاقه مطمئن باشید حتی در رشته های تراز اول هم نتیجه نخواهید گرفت.

بعد از بررسی علاقه و هدف حال باید بازار کار و میزان درآمد رشته دلخواه را بررسی کنید.

رشته انسانی چه شغل هایی دارد

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> آگاهی یافتن از بازار کار رشته ی انتخابی یکی از نکات بسیار مهمی است که هر کنکوری باید به آن توجه کند.
فارغ التحصیل رشته روانشناسی می تواند در کلینیک های روانشناسی به عنوان یک روانشناس کار کند.
همچنین می توانید مشاور سازمان ها ، ارگان ها و شرکت ها شوید یا اینکه خودتان موسس مراکزی مثل :
مهدکودک ، مرکز مشاوره، مرکز نگهداری سالمندان و … شوید.

برخی رشته های دانشگاهی علوم انسانی نیز آموزشی هستند یعنی در مدارس و دانشگاهها می توانید مشغول به کار شوید مثل دبیری دروس مختلف.


رشته علوم انسانی با داشتن 80 شاخه مختلف دانشگاهی، انتخاب را برای ادامه تحصیل مقداری مشکل می کند. اما برای این که بتوانید بهتر انتخاب کنید، بعد از شرط اول که علاقه است، باید دانست که بازار کار کدام رشته ها بهتر است؟


🔴انتخاب رشته فرصت دوم شماس

🔴 ولی زمانش خیلی محدوده و شاید نتونین تو این زمان خودتون به همه‌ی سوالاتی که پیش میاد پاسخ مناسبی بدین پس

✅اگه نمیدونین شهر مهم تره یا رشته؟
✅اگه نمیدونین با چه رتبه ای،چه رشته ای میارین!
✅اطلاعات دقیق درمورد سهمیه ها!
✅ و حتی اگه نمیدونین که انتخاب رشته کنین یا برای سال بعد بخونین!

♨️ از مشاورگروپ بپرسید، مشاورای ما به سوالاتون پاسخ میدن.

♨️ مشاوره تلفنی همه روزه با مشاوران با تجربه

✅برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید👇👇
9099071613 ( تماس از تلفن ثابت بدون کد و صفر )

8 صبح تا 12 شب حتی روزهای تعطیل




بطور مثال ممکن است فردی علاقه زیادی به رشته جغرافیا داشته باشد اما باید به آینده شغلی رشته انسانی در این شاخه توجه نماید. زیرا اگر بازار کار رشته جغرافیا جالب نباشد، غیر از دانش و مهارتی که در طول تحصیل این رشته کسب نموده، متوجه می شود که عمر و سرمایه خود را به هدر داده است.رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  ///

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  بازار کار کدام رشته ها بهتر است؟

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  در بین رشته های علوم انسانی در ایران، رشته های حسابداری، مدیریت، حقوق و در عصر جدید روانشناسی و علوم تربیتی، از بازار خوب و پردرآمدتری برخوردار هستند.
البته این امکان وجود داردکه در کشورهای دیگر، مانند روسیه، سایر زیرشاخه های این رشته نیز از بازار کار خوبی برخوردار باشند.

در زیر به معرفی بازار کار هر کدام می پردازیم:

آینده شغلی رشته انسانی در شاخه مدیریت

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  زمانی که در رشته مدیریت فارغ التحصیل می شوید، نباید انتظار داشته باشید که به راحتی رئیس یک شرکت، یا مدیر یک کارخانه شوید.
علاقمندان به این رشته پس از اخذ مدرک باید در مراحل اولیه، در رده های پایین مدیریتی شروع به کار نمایند و اگر پشتکار داشته باشند، مطمئن شوند که در آینده یک مدیر

موفق و ثروتمند خواهند شد. زیرا در مدیریت حرف اول را تجربه می زند.
این دانش پژوهان می توانند، به عنوان مسئول تدارکات،امور مالی و کارگزینی و بازاریابی وارد بازار کار شوند.

آینده شغلی رشته حقوق
آینده شغلی رشته انسانی در شاخه حقوق

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> فارغ التحصیلان این رشته نیز با کسب تجربه می توانند آینده درخشانی داشته باشند. داشتن هوش و زکاوت در رشته حقوق حرف اول را برای داشتن آینده ای بهتر می زند.

فارغ التحصیلان این رشته خواهند توانست در ارگان های دولتی نظیر دادگاه ها، دادسراها، محضرها ، بعنوان وکیل یا مشاور و در رده بالاتر به عنوان قاضی مشغول به فعالیت شوند.
همچنین با کسب تجربه و داشتن سرمایه برای خود، دفتر وکالت بزنند. به جرئت می توان گفت این روزها درآمد وکلا بیش از درآمد پزشکان است زیرا وکالت شغلی آزاد است.

آینده شغلي رشته انسانی در شاخه حسابداری

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >> در یک کلام در حال حاضر بهترین رشته علوم انسانی رشته حسابداری است. طبق آمار و گزارشات تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته نسبت به بقیه رشته ها بسیار کمتر است.
زیرا از یک سوپرمارکت گرفته تایک کارخانه به یک یا چند حسابدار احتیاج دارند.بنابراین فرصت شغلي يک حسابدار بسيار زیاد بوده و از پايين ترين شغل تا بالاترين شغل درجامعه را در بر مي گيرد.

فارغ التحصيلان این رشته می توانند در طیف گسترده ای به عنوان(حسابدار ، حسابرس، استاد دانشگاه، مدیر مالی، کارشناس امور مالیاتی، کارمند بانک، رئیس بانک، کارشناس پشتیبانی نرم افزارهای حسابداری، کارشناس گمرک و… ) فعالیت نمایند.


دیگر شغل های رشته علوم انسانی

رشته علوم انسانی : پردرآمدترین رشته های علوم انسانی با مدرک کاردانی تا دکترا  >>  وکیل، قاضی، روزنامه نگار، حسابدار، مشاور، کارشناس مالی، کارشناس جهانگردی، باستان شناس، مربی مهدکودک، مدیر مهدکودک، مربی تربیت بدنی، جامعه شناس، مردم شناس، مددکار اجتماعی، کارشناس بیمه، زبان شناس

در صورت‌ لزوم‌، شما عزیزان مي‌توانید کلیه سوالات و پرسش‌های خود درخصوص موارد مرتبط با آینده شغلی و بازار کار رشته های مختلف مجموعه علوم انسانی را به صورت اختصاصی از طریق شماره تماس 9099071613 پی گیری نمایند. درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه حتی تعطیلی های رسمی از ساعت ۰۸:۰۰ لغایت ۲۴:۰۰ با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.


4.4/5 - (207 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه رشته علوم انسانی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Amin

  خیلی ممنون از انرژی که دادی بهم .متشکرم

  پاسخ
 2. صبا

  سلام ، یه سوال داشتم آیا رشته انسانی عکاسی دارد ؟؟

  پاسخ
  1. user2

   سلام خیر.

   پاسخ
 3. Melad

  سلام دوستان من الان سال نهم هستم و با تحقیقات زیاد و علاقه ام رشته علوم انسانی رو انتخاب کردم ولی حالا تو یه چیز موندم
  که… کدوم زیر شاخه رو بخونم
  1 رشته حقوق _ وکالت
  2 رشته علوم سیاسی
  3 مدیریت
  4 علوم تربیتی
  5 حسابداری

  من به همه شون علاقه دارم و بازار کار شون هم حقوق و مدیریت بازار بهتری نسبت به بقیه رشته ها دارند .

  من خودم بین حقوق و علوم سیاسی نظر بیشتری دارم. لطفا کمکم کنید………

  پاسخ
 4. omiid

  سلام اینکه بگیم این خوبه ، اون بده بر میگرده به ذهنیت گذشته و اگاهی نداشتن از آینده. بعد از اینکه به اون نتیجه ای که میخوای نرسیدی ، تازه میفهمی کجایی و چه کارهایی رو باید و نباید انجام میدادی. اولین نکته اینه که صدای اطرافیان رو تو ذهنت جا ندی تا وقتی که هدف داری و اگه نداری حتما همین الان واسه چند یا چندین سال بعدت انتخاب کن ، چون محافظی میشه در مقابل نظرات مخرب. دوم اینکه اگه دو دلی تا جایی خوبه چون راه در رو داری بین بد و بدتر تون جامعه همه به فکر خودشونن. سوم و آخرین نکته باید خانواده رو در نظر بگیری توی انتخابات حتی انتخاب رشته ، نه اینکه هر چی میگن گوش کنی نه ، منظورم انیکه با انتخاب الانت افتخار آینده شون بشی. به کوری دشمنای دوست نما.

  پاسخ
 5. مهنا قلی پور

  ایا از رشته انسانی میتونم برم دامپزشکی بخونم ؟ لطفت جواب بدین

  پاسخ
 6. R

  سلام من خودم به تربیت بدنی علاقه دارم اما چون معدلام 20 هست همش بهم میگن حیفه نمی دونم چیکار کنم..

  پاسخ
  1. فريدون

   اگه علاقه داری تا آخرش برو هیچی حیف نیست چون حقوق بری علاقه نداشته باشی
   موفق نمیشی آخر سر به تو سر کوف میزنن!!!

   پاسخ
 7. @@@

  باسلام، بعد از انتخاب رشته انسانی ، برای کنکور میشه کنکور تجربی و هم کنکور انسانی داد یا خیر ؟؟؟

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   خیر نمیشه

   پاسخ
 8. مهدی

  سلام من از ریاضی تجربی متنفر بودم با اینکه اول تجربی خواندم ولی بعد یک سال با زور والدینم راضی کردم برم انسانی ولی الان یازدهم دارم با خودم فکر میکنم من الان چی باید بخونم همه هم کلاسی های من میگم معلمی بهترین رشته ولی کی میتونه الان با 4 ملیون یا سه ملیون زندگیش بچرخونه کسی راهنمایی چیزی داره برام خیلی مهمه که بدون چه شغلی استخدامی داره

  پاسخ
  1. مالامنته

   مادر من معلمه منم 11ام انسانی هستم
   اصلا این رشته پیشنهاد نمیشه مگر اینکه پشتوانه داشته باشی و برای عشقت بری دبیری

   پاسخ
 9. انسانی

  شما معدلت خیلی خوبه به خاطر این اولویتت رشته انسانیه که تست های روانشناسی رو درست نزدی چون دوست من 2 سال پیش با معدل 18.5 رفت تجربی.
  بعد هم انسانی اگر خودت زرنگ باشی از صد تا دکتر بهتر درآمد داری که نمونش تو فامیل خودم که وکیل هست و از صد تا پزشک بیشتر درآمد داره و من هم خودم رشته انسانی ام.

  پاسخ
 10. mosa

  سلام من هم می توانم بروم رشته حسابداری دانشگاه آزاد و هم رشته حقوق دانشگاه پیام نور به نظر شما کدام یک آینده شغلی بهتری دارد من در حفظیات و در ریاضیات به یک اندازه مهارت دارم

  پاسخ
  1. رعنا

   سلام تویی که داری این نوشترو میخونی دوست دارم بهت بگم که رشته انسانی برابری میکنه با رشته تجربی و ریاضی هر درسی سختی و مهارت خودشو داره شما باید ببینید اول چه ویژگی ها و مهارت هایی دارید بعد انتخاب رشته کنید
   در مرحله دوم علاقس که حرف اول رو میزنه به حرف بقیه گوش نکنید و به راهی که دوست دارید ببرید قدم بردارین من خودم پایه یازدهم انسانی هستم

   پاسخ
 11. mosa

  رشته حسابداری بهتره با حقوق

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی