آزمون غربالگری مای مدیو

📌قابل توجه مدیران مدارس متوسطه اول و دوم، مشاوران و دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و دهم

✅ در راستای اجرای فرایند نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان، سامانه نماد برای اجرای آزمون غربالگری پایه روانشناختی از ۲۵ آبان ماه لغایت ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ فعال می باشد.

☑️مراحل جهت فعال سازی آزمون های غربالگری پایه روانشناختی توسط مدیران مدارس متوسطه اول و دوم

 1. ورود به my.medu.ir
 2. سامانه نماد
 3. مدیریت کلاس ها
 4. فعال سازی آزمون ها

☑️مراحل جهت اجرای آزمون غربالگری پایه روانشناختی توسط دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و دهم

⬅️ ورود به my.medu.ir
⬅️ خدمات پرورشی دانش آموزان
⬅️ سامانه نماد
⬅️ آزمون های غربالگری

💢پس از ثبت و تایید نهایی آزمون، نتایج غربالگری دانش آموزان در کارتابل مشاور مدرسه قابل دستیابی است.

💢گزارش گیری تکمیل پرسشنامه های غربالگری برای مشاوران، رابطان مشاوره و مدیران مدارس در قسمت مانیتورینگ سامانه نماد فعال می باشد.

💢زمان اعلام شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

آزمون غربالگری my medu ir مشاور گروپ

جهت مشاوره در زمینه آزمون غربالگری مای مدیو

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سایت آزمون غربالگری دانش آموزان my.medu.ir | آزمون غربالگری مدارس موضوعی است که سوالات بسیاری در رابطه با آن مطرح می شود. در این مقاله قصد داریم با پرداختن به این موضوع، به تمامی سوالات شما در خصوص غربالگری دانش آموزان ابتدایی و تست غربالگری متوسطه، پاسخ دهیم.

به طور خلاصه، آزمون غربالگری مدارس، طرحی است که برای ارزیابی مسائل و بهداشت روانی دانش آموزان به وجود آمده است و هر ساله توسط سازمان آموزش و پرورش اجرایی می شود. این طرح ابتدا فقط برای سه پایه تحصیلی اجرا می شد که به تازگی و با ابلاغ جدید آموزش و پرورش، برای تمامی پایه های تحصیلی اجرا خواهد شد.

آزمون غربال گری مدارس به دلیل اینکه زیر مجموعه ایی از طرح نماد نیز هست، با نام آزمون غربالگری نماد، نیز شناخته می شود.

مای مدیو غربالگری

آزمون غربالگری یک آزمون روانشناختی است که برای شناسایی دانش آموزان نیازمند مشاوره و خدمات راهنمایی طراحی شده است. این آزمون شامل یک پرسشنامه با سوالات مربوط به سلامت روان، تنش ها، اضطراب ها، خودکارآمدی، خودپنداره، ارزش ها، علایق و هدف های شما است. آزمون مای مدیو غربالگری به صورت آنلاین و در سامانه مای مدیو my.medu.ir برگزار می شود. شما باید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت مای مدیو ازمون غربالگری شده و به بخش نماد مراجعه کنید. سپس می توانید به سوالات آزمون پاسخ دهید و نتیجه آن را مشاهده کنید. مای مدیو غربالگری به منظور ارتقای سلامت روان و مقابله با آسیب های اجتماعی شما انجام می شود و مشاوران مدرسه شما در صورت لزوم با شما تماس خواهند گرفت. این آزمون از ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. برای کسب مشاوره بیشتر می توانید از کارشناسان مجرب سایت مشاور گروپ استفاده نمایید.

سایت آزمون غربالگری در my medu ir

منظور از سایت غربالگری دانش آموزان، سامانه ایی است که در آن آزمون غربالگری برای دانش آموزان انجام شده، و با مراجعه به آن، می توانند در این آزمون شرکت نمایند. آدرس سایت غربالگری دانش آموزان my.medu.ir می باشند و دانش آموزان عزیز با ورود به حساب کاربری خود در سایت مای مدیو ازمون غربالگری می توانند در غربالگری مدارس شرکت کنند.

در سال های گذشته علاوه بر سامانه مای مدیو، سایت همگام به آدرس hamgam.medu.ir نیز امکان شرکت در آزمون غربالگری را برای دانش آموزان فراهم کرده بود.

در ادامه ابتدا به بررسی چیستی آزمون غربالگری مدارس خواهیم پرداخت و سپس نحوه شرکت در آن را با استفاده از راهنمای تصویری، برای شما عزیزان، شرح خواهیم داد.

راهنمای تصویری آزمون غربالگری my medu ir را در ادامه ملاحظه خواهید فرمود.

سایت آزمون غربالگری چیست؟

سایت مای مدیو ازمون غربالگری برای بررسی وضعیت سلامت روان دانش آموزان، طراحی و اجرایی شده است. در این آزمون که در قالب پرسشنامه طراحی شده و زیر مجموعه ایی از طرح نماد نیز هست، دانش آموزان با پاسخ دادن به سوالات پرسشنامه، در حوزه ی سلامت روان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

دوران نوجوانی از برحه های حساس در زندگی تمام نوجوانان است. و در این دوران، مسائل فکر و روانی بسیاری سرباز کرده و یا شکل می گیرند. شناسایی این آسیب ها و تلاش برای بر طرف کردن آنها در سنین نوجوانی می تواند کمک بسیاری به دانش آموزان کند. مای مدیو غربالگری مدارس نیز در همین راستا طراحی شده تا در مسیر کمک به آینده سازان کشور، با توجه به مشکلات عدیده ای که در جامعه ی ایرانی وجود، دارد، قدمی بردارد.

مجری آزمون غربالگری my medu ir، سازمان آموزش و پرورش است که در ابتدا هر ساله برای پایه های هفتم، هشتم و نهم برگزار می شد و به تازگی برای تمامی مقاطع تحصیلی برگزار خواهد شد. حالا که پاسخ سوال آزمون غربالگری چیست؟ را دریافت کرده ایم، به بررسی سایر نکات مربوط به آزمون غربالگری مدارس خواهیم پرداخت.

اهداف تست غربالگری

تست غربالگری مدارس با توجه به ویزگی هایی که برای آن عنوان شده است، قطعا دارای اهداف و کاربرد هایی در حوزه سلامت و بهداشت روان دانش آموزان خواهد بود که در این قسمت به طور خلاصه، تعدادی از اهداف تست مای مدیو غربالگری دانش آموزان متوسطه اول و سایر پایه های تحصیلی را بررسی کرده ایم.

از مهم ترین اهداف آزمون غربالگری مدارس، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بهبود سلامت روان دانش آموزان و آسیب شناسی اجتماعی
 • اقدامات پیشگیرانه در سطح اول و دوم با ارائه خدمات حمایتی و مشاوره در مدرسه
 • اولویت بندی مشکلات روانی و رفتاری در دانش آموزان
 • برنامه ریزی تربیتی برای دانش آموزان
 • کمک به دانش آموزان در معرض آسیب یا آسیب دیده، بر اساس تحلیل آزمون
 • ایجاد تغییرات مثبت و سازنده در رفتار و نگرش دانش آموزان، نسبت به اهمین بهداشت روان
 • بهبود کیفیت خدمات مشاوره
 • شناسایی عوامل آسیب زا و علل پریشانی دانش آموزان که از عوامل محیطی سرچشمه میگیرد و تلاش برای بهبود کیفیت محیط ها و شیوه های آموزشی
 • جلوگیری از عواقب عدم حل به موقع مشکلات و آسیب های روانی
 • کمک به والدین در پیشرفت رفتاری و تحصیلی دانش آموزان
 • ارزیابی تاثیر مشاوره بر وضعیت روانی و تحصیلی در دانش آموزان

آزمون غربالگری نماد

همانطور که اشاره کردیم، آزمون غربالگری my medu ir دانش آموزان، زیر مجموعه ایی از طرح نماد نیز می باشد که به همین دلیل به آن آزمون غربالگری نماد هم گفته می شود.

دانش آموزان با شرکت در این آزمون وضعیت کلی سلامت روان دانش آموزان در پایه های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد تا در صورت نیاز اقدامات لازم برای حل مشکلات تشخیص داده شده، صورت گیرد. در صورتی که این طرح به درستی اجرا شود باید شاهد کاهش چشمگیر بیماری های روانی و انواع افسردگی در قشر آینده ساز کشور باشیم. تا در آینده جامعه ایی با سطح سلامت روان بالا تشکیل دهند.

نحوه شرکت در آزمون غربالگری مدارس

نحوه شرکت در آزمون غربالگری مدارس، به دو شیوه حضوری و غیر حضوری امکان پذیر خواهد بود. در شیوه ی غیر حضوری شرکت در آزمون غربالگری مدارس، لازم است تا به مای مدیو آزمون غربالگری مراجعه کنید. در سامانه مای مدیو، برای ورود به صفحه ی اصلی سامانه و حساب کاربری خود، لازم است کد کاربری و رمز عبور همگام را داشته باشید تا توانید در آزمون غربالگری my.medu.ir ، شرکت کنید.

این اطلاعات از طریق مدرسه در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. پس از ورود به سامانه همگام برای انجام تست غربالگری دانش آموزان،  نقش دانش آموز را انتخاب کنید. چرا که این آمون مبرای معلمان و مدیران نیز قابل برگزاری است.

فراموش نکنید که صداقت در پاسخگویی به سوالات پرسشنامه غربالگری دانش آموزان، می تواند کمکی در راستای بهبود وضعیت کنونی شما از دیدگاه روانی و فکری باشد. اگر خوب است به عالی تبدیل شده و اگر بد یا متوسط است به خوب یا بیشتر نزدیک شود.

برای انجام غربالگری مدارس به صورت حضوری نیز باید به مسئولین مدرسه مراجعه کرده و از آنها در این خصوص کمک بگیرید. در صورتی که پاسخ سوال خود را در این رابطه دریافت نکردید و یا هرگونه سوال دیگری درباره، می توانید با ما در مشاورگروپ، تماس بگیرید تا پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

9099071613

با توجه به تغییرات آموزش و پرورش، از سال گذشته آزمون غربالگری از سایت همگام به سایت مای مدیو منتقل شده است. این تغییر به منظور یکپارچه سازی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش و افزایش کارایی و امنیت سامانه های آموزشی انجام شده است. برای شرکت در آزمون غربالگری، شما باید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت مای مدیو به آدرس my.medu.ir شوید و به بخش نماد مراجعه کنید. در این بخش می توانید آزمون غربالگری را انتخاب کنید و به سوالات آن پاسخ دهید. این آزمون به منظور شناسایی و رسیدگی به دانش آموزان نیازمند مشاوره و خدمات راهنمایی طراحی شده است.

در ادامه ی این بخش، راهنمای تصویری آزمون غربالگری my medu ir و نحوه شرکت در تست غربالگری در سامانه مای مدیو را مشاهده خواهید کرد. برای دریافت فرم غربالگری دانش آموزان، لازم است به سایت مای مدیو ازمون غربالگری مراجعه نمایید.

راهنمای تصویری شرکت در تست غربالگری

ابتدا از طریق آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir وارد صفحه ی ورود سامانه شوید و نام کاربری که همان کد ملی تان است را به همراه رمز عبوری که از مدرسه دریافت کرده اید، وارد کرده و در انتها روی گزینه ورود کلیک کنید.

سایت آزمون غربالگری مدارس

در صفحه ی اصلی سامانه گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید که مطابق تصویر برای ورود به آزمون غربالگری، باید گزینه ی آزمون های مشاوره ایی را انتخاب نمایید.

آزمون غربالگری سایت همگام

در مرحله ی بعد گزینه ی شرکت در آزمون خود ارزیابی را انتخاب نمایید.آزمون غربالگری سایت همگام

در قسمت بعد نیز باید مطابق تصویر عمل کنید تا وارد آزمون غربالگری مدارس بشوید  و  فرم غربالگری دانش آموزان را در آزمون تکمیل نمایید.

سایت تست غربالگری


لازم به ذکر ست که شرکت در آزمون غربالگری دانش آموزان از طریق سامانه مای مدیو نیز امکان پذیر خواهد بود.و از طریق راهنمای زیر می توانید مراحل شرکت در آزمون غربالگری از طریق سامانه my.medu.ir را نیز مشاهده کنید.

راهنمای غربالگری دانش آموزان ابتدایی، مطابق تصویر زیر است.

راهنمای غربالگری دانش آموزان ابتدایی سامانه مای مدیو my.medu.ir

تست غربالگری دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم، مطابق تصویر زیر است.

راهنمای تست غربالگری سایت مای مدیو

تست غربالگری دانش آموزان متوسطه دوم و متوسطه اول، مطابق تصویر زیر است.

مراحل آزمون غربالگری در my.medu.ir

تست غربالگری دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم، مطابق تصویر زیر است. (ویژه مدیران)

مراحل فعالسازی آزمون غربالگری my.medu.ir

راهنمای غربالگری دانش آموزان ابتدایی، مطابق تصویر زیر است.

راهنمای تصویری آزمون غربالگری نماد my.medu.ir

برای ورود مستقیم به سایت my.medu.ir آزمون غربالگری اینجا کلیک کنید.
برای ورود مستقیم به سایت همگام آزمون غربالگری اینجا کلیک کنید.

فرم غربالگری دانش آموزان

فرم غربالگری دانش آموزان که شامل سوالات مربوط به آزمون غربالگری هست، به صورت اینترنتی، در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت تا به سوالات آزمون پاسخ داده و آن را تکمیل نمایید.

دانش آموزان عزیز در خصوص آزمون غربالگری پایه مخصوص به خودشان، سوالاتی دارند که در پاسخ به این سوالات باید گفت که تفاوت چندانی از لحاظ ماهیت آزمون برای پایه های مختلف وجود ندارد و با پاسخ درست و صادقانه به سوالات، می توانید کمک بزرگی به خودتان بکنید.

در ادامه برای پایه های مختلف توصیه هایی در خصوص شرکت در آزمون غربالگری دانش آموزان داریم که به تفکیک برای پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم بیان می کنیم.

آزمون غربالگری my medu ir پایه هفتم

پایه هفتم به عنوان پایه ورودی در متوسطه دوم، می تواند چالش های مخصوص خودش را داشته باشد. بسته به سطح معدل و یادگیری دروس در پایه های گذشته می توان مشخص کرد دروس پایه هفتم برایتان سخت خواهد بود یا خیر.

برای انجام آزمون غرالگری پایه هفتم تمامی آنچه که فکر میکند درست است را در آزمون مشخص کنید. به طور مثال دانش آموزی با ورود به پایه هفتم، و در کنار آن ورود به مدرسه ی جدید، احساس ناراحتی دارد. چراکه اضطراب جدایی از محیطی که به آن عادت کرده بود و دوستان زیادی در آنجا داشت، او را اذیت می کند.

این مثال و صدها مثال دیگر می تواند اضطراب ها  و ناراحتی هایی باشد که روح شما را آزرده می کند.

ازمون غربالگری هشتم my medu ir

ازمون غربالگری هشتم my medu ir دانش آموزان پایه هشتم که مشغول به تحصیل در میان پایه محسوب می شوند، نیز با دقت در پاسخ به سوالات می توانند نتیجه ی آزمون را به واقعیت نزدیک تر کرده و از علت ناراحتی و یا اظطراب های خود، با طی کردن مسیر درمان اطلاع پیدا کنند.

فراموش نکنید که روح نیز بخشی از وجود انسان بوده و می تواند دچار آسیب شود. ای بسا که بسیاری از مشکلات جسمی ما از آسیب های روحی ایی که داریم سرچشمه گرفته است.

آزمون غربالگری دهم

پایه دهم از لحاظ تحصیلی پایه ای است که در رشته های نظری، بار دروس به یکباره سنگین شده و معمولا دانش آموزان تحت فشار قرار می گیرند. در صورتی که اوضاع در خانه و خانواده نیز جالب نباشد، فشار تحصیلی می تواند به این فشار های خانوادگی یا اجتماعی اضافه شده و آسیب های جدی به دانش آموز بزند. آزمون غربالگری پایه دهم نیز احتمالا در زمینه شناسایی این موارد کمک خواهد کرد.

آزمون غربالگری یازدهم

آزمون غربالگری پایه یازدهم نیز تفاوتی با سایر پایه ها به صورت آنچنان ندارد و به طور کلی می تواند انواع آسب های روانی و مشکلاتی که در قسمت های قبلی اشاره کردیم را شناسایی کره و برای بهبود آنها به شما عزیزان کمک کند.

زمان آزمون غربالگری مدارس

زمان برگزاری آزمون غربالگری از ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

اداره‌ کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌ های اجتماعی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با انتشار اطلاعیه‌ ای از آغاز اجرای آزمون غربالگری دانش‌ آموزان در تمام مقاطع تحصیلی خبر داد.

با این حساب زمان آزمون غربالگری مدارس در اردیبهشت ماه و خرداد ماه 1403 خواهد بود که در صورت تمدید، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

به گفته ی امیر تجلی نیا ، مدیرکل امور تربیتی و سلامت روان وزارت آموزش و پرورش از اجرای غربالگری سلامت روان برای نخستین بار در پایه‌های اول، دوم و پنجم ابتدایی و هفتم، هشتم و دهم متوسطه با حضور ۷۰ هزار رابط مشاور در مدارس خبر داد.

در مرحله نخست، 5 میلیون و 100 هزار نفر از دانش‌ آموزان غربال می‌شوند. غربالگری در پایه‌ های سوم و شمدیرکل امور تربیتی و سلامت روان وزارت آموزش و پرورش از اجرای غربالگری سلامت روان برای نخستین بار در پایه‌های اول، دوم و پنجم ابتدایی و هفتم، هشتم و دهم متوسطه با حضور ۷۰ هزار رابط مشاور در مدارس خبر داد. ششم ابتدایی، هفتم و هشتم متوسطه اول، دهم و یازدهم متوسطه دوم با استفاده از آزمون‌ های غربالگری و سلامت روان انجام خواهد شد. 

ضمنا پس از اجرای آزمون‌ غربالگری نماد و شناسایی دانش‌ آموزان نیازمند دریافت خدمات تخصصی راهنمایی و مشاوره، در فصل تابستان خدمات تخصصی حمایتی – درمانی در مراکز مشاوره آموزش و پرورش به آنان ارائه خواهد شد.

در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول آزمون غربالگری مدارس

✔️ غربالگری دانش آموزان چیست؟

به طور خلاصه، آزمون غربالگری مدارس، طرحی است که برای ارزیابی مسائل و بهداشت روانی دانش آموزان به وجود آمده است و هر ساله توسط سازمان آموزش و پرورش اجرایی می شود.

✔️ سایت آزمون غربالگری نماد کدام است؟

سایت مای مدیو ازمون غربالگری می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید برای شرکت در آزمون غربالگری، به بخش نماد سایت my.medu.ir نیز مراجعه نمایید.
در صورت بروز هرگونه سوال، می توانید با ما به شماره 9099071613 تماس بگیرید.

✔️ نحوه شرکت در تست غربالگری دانش آموزان، چگونه است؟

در مقاله نحوه شرکت در تست غربالگری دانش آموزان، را به طور کامل برای شما عزیزان، مورد بررسی قرار داده ایم.

4.1/5 - (22 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون غربالگری مای مدیو

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حسین

  توضیحات این مقاله در خصوص سایت مای مدیو ازمون غربالگری my.medu.ir خیلی خوب بود.

  پاسخ
 2. علی رضا

  آزمون غربالگری my medu ir برنامه خوبی است، فرم غربالگری دانش آموزان پایه هفتم رو می خواستم.

  پاسخ
 3. ستایش

  آزمون غربالگری یک آزمون خوب است

  پاسخ
 4. سما

  عالی بود

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی