آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به موضوع آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه پرداخته ایم. اگر می خواهید در خصوص زمان و نحوه برگزاری آزمون، میزان و نحوه پرداخت هزینه و زمان برگزاری و نحوه سوالات آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه اطلاعات کسب کنید با مشاور گروپ همراه باشید.

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

کنکور دادن در هر رشه ای سبک و سیاق خودش را دارد. در اکثر رشته ها زمانی که داوطلبان آزمون کتبی می دهند و نتایج آن را می بینند یا قبول شده اند و یا قبول نشده اند. برخی رشته ها علاوه بر آزمون کتبی آزمون عملی هم در کنکور دارند. رشته هنر از آن دسته رشته هاست که بعد از آزمون کتبی هنر باید در آزمون عملی کنکور هنر شرکت کنند.

اگر داوطلبی رتبه تک رقمی در کتبی بیاورد اما در آزمون عملی خوب نباشد قبول نمی شود و بالعکس. پس نتیجه میگیریم هم آزمون کتبی و هم آزمون عملی در کنکور هنر بسیار مهم است. پس از برگزاری کنکور سراسری هنر، با اعلام سازمان سنجش، داوطلبان کنکور رشته های هنر، زمانی حدودا یک ماه و نیمه دارند تا خود را برای آزمون عملی هنر آماده کنند.

کنکور هنر رشته ها و شاخه های مختلفی دارد که یکی از این رشته ها رشته طراحی پارچه می باشد. مشاور گروپی ها قصد دارند در این مقاله در رابطه با آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه صحبت کنند.

نکته مهم:نقاشی، گرافیک، طراحی پارچه، طراحی لباس آزمون عملی این رشته ها مشترک است

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه( گرافیک، نقاشی، طراحی لباس ) به صورت گروهی در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش برگزار می شود.

وسایلی که باید همراه داشته باشید شامل یک تخته شاسی، مداد طراحی، مداد رنگی، و سایر لوازم طراحی را باد در جلسه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه داشته باشید. کاغذ سفید یا خط دار را نمیتوانید همراه خود به جلسه آزمون عملیطراحی پارچه ببرید.

چون وقت کم است وسایلی مانند رنگ روغن، اکرولیک، آبرنگ و گواش را نمیتوانید همراه داشته باشید. چون استفاده از فیکساتیو در آزمون عملی کنکور هنر  ممنوع است بنابراین نمی توان از ذغال طراحی و پاستل نیز در آزمون استفاده کرد.

دفترچه به داوطلب داده می شود که در صفحه ی اول آن، موضوعی که باید طراحی کنید، نوشته شده است و صفحات بعدی دفترچه ( حدود 4 یا 5 صفحه ) مخصوص اسکیس های شما وطراحی پارچه نهایی که باید با مداد رنگی کار شود، هستند.

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

سوالات آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه

سوالات آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه ضریب سه را دارد. این آزمون سه سوال دارد که هر داوطلب موظف است که به دو سوال پاسخ دهد. توجه کنید که پاسخ به یک سوال آزمون عملی طراحی پارچه و لباس اجباری است و داوطلبان باید بین سوال 2 و 3، یکی را به دلخواه انتخاب کنند.

علاوه بر داشتن مهارت طراحی داوطلبان باید منابع مناسبی را مطالعه کنند. در آزمون عملی طراحی پارچه داوطلبان آزاد هستند تا از هر متریالی که می خواهند، استفاده کنند. پس پیشنهاد می شود از متریالی استفاده کنید که در آن بهترین هستید.

برای داشتن عملکرد بهتر در کنکور عملی هنر طراحی پارچه آشنایی با سبک های مختلف طراحی پارچه و لباس، شناخت طراحان و سبک های مخصوص به خودشان، شناخت هنرمندان و نقاشان تاریخ الزامی است.

برای آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه لازم است داوطلب علم کامل نسبت به رنگ ها و کاربردشان داشته باشد. چراکه ممکن است موضوعات مختلفی در سوال باشد که هر کدام رنگ های مخصوص به خود را دارند.

برای آگاهی بیشتر از نحوه تهییه رنگ و پارچه و متریال می توانید از مشاور گروپ راهنمایی بگیرید.

انواع سوالات آزمون عملی طراحی پارچه

 سوال اول سوال اجباری است که همیشه درباره طراحی پارچه است. اما معمولا طرحی است که احتیاج به راپورت بندی ندارد. برای مثال: طراحی روسری، رو میزی، پارچه مبلی و به طور کلی پارچه های دکوراسیون داخلی.

 سوال دوم آزمون عملی طراحی پارچه و لباس شامل طراحی لباس با توجه به موضوع مشخص شده در آزمون است. برای مثال طراحی لباس مشاغل، یا طراحی لباس برای شرکت در جشنواره های مختلف.

سوال سوم شامل طراحی پارچه با توجه به موضوع درخواست شده است. در این سوال باید راپورت بندی انجام شود. معمولا نوع راپورت بندی آزاد است.

منابع آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

منابع آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه شامل:

  • درس زبان تخصصی و عمومی
  • درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان
  • پارچه شناسی تخصصی
  • اصول طراحی پارچه و لباس
  • طراحی پارچه و لباس(عملی) است.

    برای اطلاع از منابع دقیق تر و بیشتر می توانید از مشاور گروپ کمک بگیرید

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر شرکت کردند و آزمون دادند برای ادامه فرایند قبولی در کنکور باید در آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه شرکت کنند تا در دانشگاه مورد نظر قبول شوند. زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچهپس از انتخاب رشته آزمون سراسری است و اگر شما این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده اید، باید در آزمون عملی نیز شرکت نمایید تا نمره قبولی دو مرحله از آزمون را به دست آورید.

بعد از اینکه داوطلبان اوایل تیرماه آزمون کتبی کنکور را دادند حدود یک ماه بعد نتایج اعلام میشود. زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه  به صورت رسمی منتشر نشده است ولی معمولا طبق رسم هر ساله یکی دوهفته بعد از زمان اعلام نتایج در اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه برگزار می شود.

به محض اعلام زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه این صفحه به روز رسانی می شود. داوطلبان با رعایت شرایط به محل برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه مراجعه کرده و به رقابت می پردازند.

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه

ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

بعد از اینکه داوطلبان در کنکور سراسری ثبت نام کردند و سر جلسه آزمون حاضر شدند. از تاریخ 6 تا 12 مرداد ماه زمان دارند تا به ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه بپردازند. داوطلبان در سایت سازمان سنجش با پرداخت هزینه تعیین شده اقدام به ثب نام نمایند.

هر داوطلب حداکثر در دو رشته میتواند آزمون عملی دهد برای هر رشته هزینه جداگانه در سایت سنجش پرداخت کرده و ثبت نام کنند. اگر در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام آزمون عملی رشته طراحی پارچه نکنند دیگر فرصتی ندارند و از آزمون جا می مانند.

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه نمره داوطلب از 100 و با ضریب 4 در نظر گرفته می شود و پذیرش نهایی داوطلب در هر رشته محل با توجه به رتبه کنکور و نمره آزمون عملی انجام می گیرد. برای قبولی در رشته های آزمون هنر که دارای آزمون عملی هستند ، هم نمره ازمون سراسری و هم نمره ازمون عملی تاثیر گذار است و تاثیر هر کدام 50 به 50 می باشد.

بنابراین حتی اگر رتبه کنکور شما عالی باشد ولی در آزمون عملی شرکت نکنید ، مردود خواهید شد. در واقع ، نمره آزمون عملی بخشی از وزن کل نمره قبولی نهایی است.

نمره آزمون عملی طراحی پارچه و لباس از 100 است و اگر داوطلبی بتواند نمره بالای 60 را اخذ کند، تاثیر به سزایی در رتبه او خواهد داشت. به همین دلیل می توان گفت کنکور عملی طراحی پارچه و لباس تا حدودی سرنوشت ساز است و ممکن است رتبه شما را تا حد قابل توجهی تغییر دهد. بنابراین پیشنهاد می شود داوطلب چندین ماه قبل از شروع کنکور عملی تمرین دستی خود را شروع کند و طراحی را یاد بگیرد.

همچنین داوطلبانی که قصد جواب دادن به سوال مربوط به طراحی لباس را دارند، باید بتوانند مانکنی بی نقص با چهره ای قابل قبول طراحی کنند. همینطور مهارت های تصویر سازی برای سایه زدن، جنسیت دادن به پارچه و کشیدن کادر مناسب به همراه الگوی تخت لباس ها جز موارد تاثیر گذار در نمره دهی است

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

هزینه آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه

سال گذشته هزینه آزمون عملی  کنکور هنر طراحی پارچه هر یک از مجموعه های گروه آزمایشی هنر به مبلغ 150,000هزار تومان بود.

احتمال دارد امسال نیز مانند سال پیش داوطلبان کنکور سراسری که علاقمندی خود را به یک یا حداقل دو مجموعه از سه مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر اعلام نموده اند، مبلغی به میزان 150,000 هزار تومان و احتمالا کمی بیشتر بابت هزینه آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه بپردازند.

هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه باید به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب به صورت اینترنتی از طریق سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  انجام شود.

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

اگر قصد شرکت در آزمون عملی کنکورطراحی پارچه را دارید باید هزینه آن را پرداخت کنید. در ادامه مطلب نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه را توضیح داده ایم.

وارد شدن به سایت سازمان سنجش باید از بخش سراسری، بر روی گزینه اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر کلیک نمایند.

✅ با یکی از سه روش موجود هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه خود را بپردازند.

✅شماره پرونده + شماره داوطلبی + شماره شناسنامه

✅ شماره پرونده + رسید ثبت نام

✅ شماره پرونده + رسید انتخاب رشته علاقمندی رشته های خاص

در صفحه باز شده اطلاعات ثبت نامی داوطلب قابل مشاهده است از قسمت پایین صفحه می توانید نسبت به اعلام علاقمندی خود از میان گروه هنر و یا تربیت بدنی اقدام نمایید.

در این صفحه با توجه به انتخاب سریال علاقمندی خود وارد درگاه پرداخت اینترنتی سازمان سنجش می شوید.

با وراد کرن اطلاعات کارت بانکی خود می توانید نسبت به پرداخت هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه  مورد نظر اقدام نمایید.

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه

برای شرکت در هر ازمونی باید کارت ورود به جلسه همراه داشت. چرا؟ چون این کارت اطلاعات هویتی و شناسنامه ای داوطلب را در بر می گیرد و زمان و محل دقیق آزمون در آن ذکر شده است. به همراه داشتن کارت ورود به ازمون عملی هنر لازم و ضروروی است و بدون ان از ورود داوطلب به سر جلسه ازمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه جلوگیری می شود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه (گرافیک طراحی پارچه، طراحی لباس) دو الی سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه از طریق سایت سنجش و اموزش به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

داوطلبان رشته هنر برای انجام آزمون عملی باید سر جلسه حاضر شوند و لازمه آن آگاهی از محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه می باشد.

با در یافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه از طریق سایت سازمان سنجش داوطلبان از محل برگزاری آزمون عملی کنکور رشته نقاش و تاریخ و ساعت  آزمون عملی هنر مطلع می شوند و سرجلسه آزمون حاضر میشود. محل برگزاری کنکور عملی طراحی پارچه به صورت دقیق منتشر نشده و در زمان انتشار این مطلب به روز خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه

نتایج آزمون عملی هنر طراحی پارچه به صورت همزمان با نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام می شود و اگر شما پذیرفته شده باشید ، در کارنامه کنکورتان رشته پذیرفته شده درج خواهد شد. امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری هنر و نتایج آزمون عملی وجود دارد و باید به سازمان سنجش درخواست ارسال کنید.

برای دریافت نتایج آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه از طریق سایت sanjesh.org لازم است به شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کدپیگیری ثبت نام خود دسترسی داشته باشید و در صورت فراموشی این اطلاعات، امکان بازیابی آنها از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش وجود دارد.

زمان اعلام نتایج آزمون عملی کنکور هنر طراحی پارچه

در این مقاله سعی کردیم نحوه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه برای شما توضیح دهیم. برای اطلاع از زمان دقیق آزمون های عملی رشته هنر طراحی پارچه و هر سوالی در خصوص آمون عملی هنر با کارشناسان مشاور گروپ با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید

تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه چه زمانی است؟

معمولا سه یا چهار هفته بعد از اعلان نتایج اولیه آزمون کتبی کنکور، آزمون عملی طراحی پارچه برگزار می شود.

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه به چه صورت انجام میشود؟

نحوه برگزاری آرمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه به صورت گروهی است. برای دیدن جزییات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.

در آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه از چه منابعی سوال می آید؟

منابع کنکور عملی هنر طراحی پارچه در متن مقاله موجود می باشد.

نحوه نمره گذاری در آزمون عملی کنکور رشته طراحی پارچه چگونه است؟

نمره آزمون عملی از 100 نمره می باشد و اگر 60 به بالا بگیرید میزان قبولی بالا می رورد. جزییات بیشتر نمره دادن در آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه در متن بیان شده است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی پارچه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی