آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله در رابطه با آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی صحبت کرده ایم. برای آشنایی با انواع آزمون موسیقی ایرانی، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور عملی موسیقی با مشاور گروپ همراه باشید.

آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی


داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر ثبت نام می کنند هنر شامل زیر گروه های نقاشی، گرافیک، ادبیات نمایشی، مجسمه سازی، موسیقی و.. می باشد.

رشته موسیقی در زیرگروه پنج کنکور سراسری هنر قرار دارد و شامل رشته های نوازندگی ساز جهانی، نوازندگی ساز ایرانی، آهنگسازی و موسیقی نظامی می باشد. داوطلبان رشته های موسیقی در آزمون عملی گروه آزمایشی هنر، کاری به نسبت سخت‌تر از بقیه بر عهده‌دارند. در ادامه مقاله جزئیات مربوط به بخش های مختلف آزمون عملی رشته موسیقی ایرانی ارائه داده شده است:

رشته موسیقی در آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی شامل رشته های نوازندگی ساز جهانی، نوازنگی ساز ایرانی، آهنگسازی و موسیقی نظامی است که در ادامه مطلب به توضیح هر کدام از اینها می پردازیم.

انواع رشته موسیقی در آزمون عملی کنکور هنر

آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی رشته نوازندگی موسیقی ایرانی

در رشته نوازندگی ساز ایرانی، مفاد آزمون در ۲ بخش ارائه می‌شود:

در بخش نوازندگی ساز ایرانی، داوطلبان باید بر یکی از سازهای موسیقی ایرانی از جمله سنتور، تار، سه تار، کمانچه، نی، قانون، عود، قیچک یا رباب تسلط داشته باشند.

۱-بخش اول

  • سرایش که خواندن ملودی در گام‌های ماژور- خواندن ملودی در گام‌های مینور یا مد ایرانی است.
  • وزن خوانی ترکیبی و ساده
  • شنوایی (تک‌صدایی ملودی تنال- دوصدایی:‌تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)

۲-بخش دوم

  • اجرای یکی از سازهای موسیقی سنتی ایرانی شامل تار، سه‌تار، سنتور، نی، کمانچه،‌قانون، رباب، عود و قیچک
  • اجرای یک ردیف از ردیف‌های معتبر موسیقی ایرانی
  • دو آواز به انتخاب داوطلب و اجرای سه‌گوشه به پرسش داوران
  • قطعه نوازی که اجرای دو قطعه تخصصی ساز به انتخاب داوطلب و اجرای یک قطعه به پرسش داوران است.

آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی رشته نوازندگی موسیقی ایرانی

ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

بعد از اینکه داوطلبان در کنکور سراسری ثبت نام کردند و سر جلسه آزمون حاضر شدند. در ائاسط مرداد ماه باید به ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی بپردازند. داوطلبان در سایت سازمان سنجش با پرداخت هزینه تعیین شده اقدام به ثب نام نمایند.

هر داوطلب حداکثر در دو رشته میتواند آزمون عملی دهد برای هر رشته هزینه جداگانه در سایت سنجش پرداخت کرده و ثبت نام کنند. اگر در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام آزمون عملی رشته موسیقی ایرانی نکنند دیگر فرصتی ندارند و از آزمون جا می مانند.

هزینه  ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی

سال گذشته هزینه آزمون عملی  کنکور هنر موسیقی ایرانی هر یک از مجموعه های گروه آزمایشی هنر به مبلغ 150,000هزار تومان بود.

احتمال دارد امسال نیز مانند سال پیش داوطلبان کنکور سراسری که علاقمندی خود را به یک یا حداقل دو مجموعه از سه مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر اعلام نموده اند، مبلغی به میزان 150,000 هزار تومان و احتمالا کمی بیشتر بابت هزینه آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی بپردازند.

هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی باید به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب به صورت اینترنتی از طریق سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  انجام شود.

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

اگر قصد شرکت در آزمون عملی کنکور موسیقی ایرانی را دارید باید هزینه آن را پرداخت کنید. در ادامه مطلب نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی را توضیح داده ایم.

وارد شدن به سایت سازمان سنجش باید از بخش سراسری، بر روی گزینه اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر کلیک نمایند.

✅ با یکی از سه روش موجود هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی خود را بپردازند.

✅شماره پرونده + شماره داوطلبی + شماره شناسنامه

✅ شماره پرونده + رسید ثبت نام

✅ شماره پرونده + رسید انتخاب رشته علاقمندی رشته های خاص

در صفحه باز شده اطلاعات ثبت نامی داوطلب قابل مشاهده است از قسمت پایین صفحه می توانید نسبت به اعلام علاقمندی خود از میان گروه هنر و یا تربیت بدنی اقدام نمایید.

در این صفحه با توجه به انتخاب سریال علاقمندی خود وارد درگاه پرداخت اینترنتی سازمان سنجش می شوید.

با وراد کرن اطلاعات کارت بانکی خود می توانید نسبت به پرداخت هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی  مورد نظر اقدام نمایید.

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر شرکت کردند و آزمون دادند برای ادامه فرایند قبولی در کنکور باید در آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی شرکت کنند تا در دانشگاه مورد نظر قبول شوند. زمان برگزاری آزمون عملی هنر پس از انتخاب رشته آزمون سراسری است و اگر شما این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده اید، باید در آزمون عملی نیز شرکت نمایید تا نمره قبولی دو مرحله از آزمون را به دست آورید.

بعد از اینکه داوطلبان اوایل تیرماه آزمون کتبی کنکور را دادند حدود یک ماه بعد نتایج اعلام میشود. زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی  به صورت رسمی منتشر نشده است ولی معمولا طبق رسم هر ساله دو الی سه هفته بعد از زمان اعلام نتایج در اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه برگزار می شود.

به محض اعلام زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی این صفحه به روز رسانی می شود. داوطلبان با رعایت شرایط به محل برگزاری آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی مراجعه کرده و به رقابت می پردازند.

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی نمره داوطلب از 100 و با ضریب 4 در نظر گرفته می شود و پذیرش نهایی داوطلب در هر رشته محل با توجه به رتبه کنکور و نمره آزمون عملی انجام می گیرد. برای قبولی در رشته های آزمون هنر که دارای آزمون عملی هستند ، هم نمره ازمون سراسری و هم نمره ازمون عملی تاثیر گذار است و تاثیر هر کدام 50 به 50 می باشد.

بنابراین حتی اگر رتبه کنکور شما عالی باشد ولی در آزمون عملی شرکت نکنید ، مردود خواهید شد. در واقع ، نمره آزمون عملی بخشی از وزن کل نمره قبولی نهایی است.

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی

برای شرکت در هر ازمونی باید کارت ورود به جلسه همراه داشت. چرا؟ چون این کارت اطلاعات هویتی و شناسنامه ای داوطلب را در بر می گیرد و زمان و محل دقیق آزمون در آن ذکر شده است. به همراه داشتن کارت ورود به ازمون عملی هنر لازم و ضروروی است و بدون ان از ورود داوطلب به سر جلسه ازمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی جلوگیری می شود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی دو الی سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی از طریق سایت سنجش و اموزش به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

داوطلبان رشته هنر برای انجام آزمون عملی باید سر جلسه حاضر شوند و لازمه آن آگاهی از محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی می باشد.

با در یافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی از طریق سایت سازمان سنجش داوطلبان از محل برگزاری آزمون عملی کنکور رشته نقاش و تاریخ و ساعت  آزمون عملی هنر مطلع می شوند و سرجلسه آزمون حاضر میشود.

آزمون عملی برخی رشته ها، در سراسر کشور برگزار میشود مثل ارتباط تصویری. ولی برخی رشته ها، آزمونشان فقط در شهر تهران برگزار میشه

رشته های هنری که آزمون عملی آنها فقط در شهر تهران برگزار می شود و همه داوطلبان شهرستانی هم مجبور به حضور در تهران هستند، عبارتند از: ادبیات نمایشی ، مجسمه‌ سازی ، موسیقی ایرانی و جهانی ، کتابت و نگارگری ، آهنگسازی ، بازیگری ( کارگردانی ) ، طراحی صحنه ، نمایش عروسکی و عکاسی می باشد.

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

زمان اعلام نتایج آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی

نتایج آزمون عملی هنر موسیقی ایرانی به صورت همزمان با نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام می شود و اگر شما پذیرفته شده باشید ، در کارنامه کنکورتان رشته پذیرفته شده درج خواهد شد. امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری هنر و نتایج آزمون عملی وجود دارد و باید به سازمان سنجش درخواست ارسال کنید.

برای دریافت نتایج آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی از طریق سایت sanjesh.org لازم است به شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کدپیگیری ثبت نام خود دسترسی داشته باشید و در صورت فراموشی این اطلاعات، امکان بازیابی آنها از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش وجود دارد.

در این مقاله سعی کردیم نحوه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی برای شما توضیح دهیم. برای اطلاع از زمان دقیق آزمون های عملی رشته هنر موسیقی ایرانی و هر سوالی در خصوص آمون عملی هنر با کارشناسان مشاور گروپ با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید

❓تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی چه زمانی می باشد؟

در متن مقاله به زمان آزمون عملی کنکور موسیقی ایرانی اشاره شده است.

❓در آزمون عملی کنکور رشته موسیقی چه ساز هایی پرسیده می شود؟

انواع ساز های آزمون عملی کنکور هنر موسیقی ایرانی در متن مقاله آمده است.

❓میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر چه مقدار است؟

حدود پنجاه به پنجاه آزمون کتبی و عملی در میزان قبولی افراد تاثیر گذار است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی