آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی ۱۴۰۲

آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی

جهت مشاوره در زمینه آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی چیست؟ آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی، به منظور ارزیابی توانمندی دانشجویان دندانپزشکی برگزار می شود تا دانشجویان خودشان به تنهایی و بدون داشتن یک راهنما و ناظر،به درمان های تشخیصی و اقدامات درمانی بپردازند.

اگر شما هم جزو دانشجویان دندانپزشکی هستید برای اطلاع از زمان و چگونگی برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی با ما در مشاور گروپ همراه باشید.

آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی

ارزشیابی و آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی قبل از شروع دوره کارورزی و فارغ التحصیلی، و با هدف احراز صلاحیت  دانشجویان https://moshavergroup.com/wp-admin/admin.php?page=rank-mathدوره دکتری عمومی دندانپزشکی به عمل می آید. در واقع شرط آغاز دوره کارورزی قبولی در این آزمون می باشد.

بدین ترتیب دانشجویان دندانپزشکی بعد از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی موظفند تا پایان دوره تحصیلی، در این آزمون شرکت کنند.

آزمون صلاحیت بالینی به روش ساختارمند عینی بالینی (OSCE) استاندارد با تاکید بر مهارت های ارتباطی، تصمیم گیری بالینی و معاینه فیزیکی و انجام مهارت های عملی تشخیصی و درمانی اصلی (Core competencies) برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی

به گفته دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، مهدی کدخدازاده آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی از سال ۱۴۰۲ برای تمامی دانشجویانی که حائز شرایط ورود به دوره کارورزی هستند، اجرا می گردد. توجه داشته باشید که واجد شرایط بودن دانشجو جهت شرکت در آزمون صلاحیت بالینی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی توسط دانشکده اعلام می شود.

لازم به ذکر است زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی به صورت همزمان و متمرکز در مراکز صلاحیت بالینی دندانپزشکی در مناطق آمایشی کشور برگزار می شود و  این مراکز بر اساس استانداردهای مصوب هیات ممتحنه و ارزشیابی بورد دکتری عمومی دندانپزشکی و توسط دبیرخانه شورای آموزش عمومی و تخصصی اعتباربخشی خواهد شد.

شرایط علمی و تقویم سالیانه زمان بندی برگزاری این آزمون توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تعیین و به همه دانشگاه ها ابلاغ می گردد.

نحوه برگزاری آزمون صلاحیت بالینی

نحوه برگزاری آزمون صلاحیت بالینی بدین صورت است که ارزشیابی در دو مرحله و به صورت کتبی و شفاهی- مهارتی برگزار می گردد.

شرط ورود به آزمون شفاهی مهارتی، قبولی در آزمون کتبی است. همچنین ارزیابی در آزمون های شفاهی مهارتی رشته های مختلف دندانپزشکی، مستقل و طبق شیوه نامه اجرائی به صورت قبول و یا رد خواهد بود.

نکته: شرکت در آزمون صلاحیت بالینی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی تا حد سقف سنوات تحصیلی به دفعات مجاز است.

قبولی آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی

قبولی در آزمون کسب نمره ۱۴ از ۲۰ (با لحاظ ۷۰ درصد نمره آزمون و ۳۰ درصد نمره Log book دوره آموزشی داوطلب) است. معاون آموزشی دانشکده میانگین نمره بخش های ترمیمی/ اندو/ پروتز/ جراحی/ اطفال/ پریو/ اردتودنسی را به صورت یک نمره واحد اعلام می کند.

امکان شرکت در آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی تا سقف سنوات تحصیلی برای هر دانشجو امکان پذیر است و غیبت غیرموجه دانشجوی واجد شرایط شرکت در آزمون به منزله یک نوبت شرکت در آزمون محسوب می شود. همچنین اگر دانشجو نتواند نمره قبولی را به دست آورد، از ادامه تحصیل در دوره دکتری عمومی دندانپزشکی باز مانده و محروم می گردد.

دانشجوی مردودی آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی که از ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی محروم شده، می تواند تغییر رشته داده و تحصیلات خود را در مقاطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته و یا کاردانی سایر رشته ها ادامه دهد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی ۱۴۰۲ می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجموعه مشاور گروپ دریافت نمایید.

تماس با تلفن ثابت از 8 صبح تا 12 شب

9099071613

اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید با خرید بسته های تماس مشاور گروپ، مشاورین مجموعه در اسرع وقت و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دوره دندانپزشکی

به منظور تضمین کیفیت دوره آموزشی دکتری عمومی دندانپزشکی آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی تنظیم شده است.

آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی در۶ ماده و۳ تبصره به تصویب‌ رسیده و از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و به بعد، شرط آغاز دوره کارورزی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی می‌باشد. این آیین نامه برای تمامی دانشجویان دندان پزشکی صرف نظر از سال ورود به تحصیل اجرا می گردد.

آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی

آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی

ما در این مقاله از مشاور گروپ، آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و زمان و نحوه برگزاری آن را ارائه کردیم. توجه داشته باشید که قبولی در آزمون صلاحیت بالینی تنها راه فارغ التحصیل شدن دانشجویان دندانپزشکی و ورود به دوره کارورزی می باشد.

سوالات متداول

✔️شرایط شرکت در آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی چیست؟

دانشجویان دندانپزشکی بعد از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی موظفند تا پایان دوره تحصیلی، در این آزمون شرکت کنند.

✔️نحوه برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی چیست؟

آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی در دو مرحله و به صورت کتبی و شفاهی- مهارتی برگزار می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

✔️شرایط قبولی آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی چیست؟

تمامی شرایط قبولی آزمون صلاحیت بالینی در مقاله ذکر شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی