آزمون سلامت روان مدارس

moshavergroup.com - آزمون سلامت روان مدارس

جهت مشاوره در زمینه آزمون سلامت روان مدارس

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون سلامت روان مدارس، توسط سازمان آموزش و پرورش به صورت سالانه در کشور برگزار می شود. این آزمون با نام آزمون غربالگری نماد نیز شناخته می شود. تست سلامت روان مدارس، ابتدا برای 3 پایه تحصیلی برگزار می شد ولی جدیدا برای تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می شود.

در ایم مقاله قصد داریم آزمون سلامت روان مدارس را به طور کامل برای شما عزیزان معرفی کرده و به سوالاتتان در این زمینه پاسخ دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. همچنین خوشحال می شویم که نظرات، سوالات و انتقادات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

مشاورگروپ، مرکز تخصصی مشاوره تحصیلی

آزمون سلامت روان چیست؟

آزمون سلامت روان نماد برای بررسی وضعیت سلامت روان دانش آموزان، طراحی و اجرایی شده است. در این آزمون که در قالب پرسشنامه طراحی شده و زیر مجموعه ایی از طرح نماد نیز هست، دانش آموزان با پاسخ دادن به سوالات پرسشنامه، در حوزه ی سلامت روان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

دوران نوجوانی از برحه های حساس در زندگی تمام نوجوانان است. و در این دوران، مسائل فکر و روانی بسیاری سرباز کرده و یا شکل می گیرند. شناسایی این آسیب ها و تلاش برای بر طرف کردن آنها در سنین نوجوانی می تواند کمک بسیاری به دانش آموزان کند.

آزمون سلامت روان مدارس نیز در همین راستا طراحی شده تا در مسیر کمک به آینده سازان کشور، با توجه به مشکلات عدیده ای که در جامعه ی ایرانی وجود، دارد، قدمی بردارد. مجری آزمون سلامت روان مدارس، سازمان آموزش و پرورش است که در ابتدا هر ساله برای پایه های هفتم، هشتم و نهم برگزار می شد و به تازگی برای تمامی مقاطع تحصیلی برگزار خواهد شد.

حالا که پاسخ سوال آزمون سلامت روان چیست؟ را دریافت کرده ایم، به بررسی سایر نکات مربوط به آزمون سلامت روان مدارس خواهیم پرداخت.

اهداف تست سلامت روان

تست سلامت روان مدارس با توجه به ویزگی هایی که برای آن عنوان شده است، قطعا دارای اهداف و کاربرد هایی در حوزه سلامت و بهداشت روان دانش آموزان خواهد بود که در این قسمت به طور خلاصه، تعدادی از اهداف تست سلامت روان دانش آموزان متوسطه اول و سایر پایه های تحصیلی را بررسی کرده ایم. از مهم ترین اهداف آزمون سلامت روان مدارس، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بهبود سلامت روان دانش آموزان و آسیب شناسی اجتماعی
 • اقدامات پیشگیرانه در سطح اول و دوم با ارائه خدمات حمایتی و مشاوره در مدرسه
 • اولویت بندی مشکلات روانی و رفتاری در دانش آموزان
 • برنامه ریزی تربیتی برای دانش آموزان
 • کمک به دانش آموزان در معرض آسیب یا آسیب دیده، بر اساس تحلیل آزمون
 • ایجاد تغییرات مثبت و سازنده در رفتار و نگرش دانش آموزان، نسبت به اهمین بهداشت روان
 • بهبود کیفیت خدمات مشاوره
 • شناسایی عوامل آسیب زا و علل پریشانی دانش آموزان که از عوامل محیطی سرچشمه میگیرد و تلاش برای بهبود کیفیت محیط ها و شیوه های آموزشی
 • جلوگیری از عواقب عدم حل به موقع مشکلات و آسیب های روانی
 • کمک به والدین در پیشرفت رفتاری و تحصیلی دانش آموزان
 • ارزیابی تاثیر مشاوره بر وضعیت روانی و تحصیلی در دانش آموزان

نحوه شرکت در آزمون سلامت روان مدارس

نحوه شرکت در آزمون سلامت روان مدارس، به دو شیوه حضوری و غیر حضوری امکان پذیر خواهد بود. در شیوه ی غیر حضوری شرکت در آزمون سلامت روان مدارس، لازم است تا به سامانه همگام مراجعه کنید. در سامانه همگام، برای ورود به صفحه ی اصلی سامانه و حساب کاربری خود، لازم است کد کاربری و رمز عبور همگام را داشته باشید تا توانید در آزمون سلامت روان نماد، شرکت کنید.

رمز عبور از طریق مدرسه در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. پس از ورود به سامانه همگام یا مای مدیو برای انجام تست سلامت روان دانش آموزان، نقش دانش آموز را انتخاب کنید. چرا که این آزمون برای معلمان و مدیران نیز قابل برگزاری است. به تست سلامت روان، آزمون غربالگری نماد نیز گفته می شود. چرا که این طرح یکی از زیر مجموعه های نماد محسب می شود.

فراموش نکنید که صداقت در پاسخگویی به سوالات پرسشنامه سلامت روان دانش آموزان، می تواند کمکی در راستای بهبود وضعیت کنونی شما از دیدگاه روانی و فکری باشد. اگر خوب است به عالی تبدیل شده و اگر بد یا متوسط است به خوب یا بیشتر نزدیک شود.

برای انجام آزمون سلامت روان مدارس به صورت حضوری نیز باید به مسئولین مدرسه مراجعه کرده و از آنها در این خصوص کمک بگیرید. در صورتی که پاسخ سوال خود را در این رابطه دریافت نکردید و یا هرگونه سوال دیگری درباره، می توانید با ما در مشاورگروپ، تماس بگیرید تا پاسخ سوالاتتان را دریافت کنید.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

9099071613

 

سایت آزمون سلامت روان مدارس

پیش تر هم اشاه کردیم که سایت آزمون سلامت روان مدارس، سامانه مای مدیو به نشانی my.medu.ir می باشد که با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود باید وارد آن شده و اقدام به انجام آزمون سلامت روان نمایید.

شما عزیزان می توانید برای شرکت در آزمون سلامت روان نماد، به سایت همگام نیز مراجعه نمایید. در ادامه ی این بخش، راهنمای تصویری شرکت در تست سلامت روان در سامانه  همگام و سامانه my medu را مشاهده خواهید کرد. برای دریافت فرم سلامت روان دانش آموزان، لازم است به یکی از دو سایت همگام یا مای مدیو مراجعه نمایید.  

 

 

سایت آزمون سلامت روان مدارس

 

سایت آزمون سلامت روان

 

سامانه آزمون سلامت روان مدارس

 

راهنمای آزمون سلامت روان مدارس

 

 

 

لازم به ذکر ست که شرکت در آزمون سلامت روان دانش آموزان از طریق سامانه همگام hamgam.medu.ir نیز امکان پذیر خواهد بود. و از طریق راهنمای زیر می توانید مراحل شرکت در آزمون سلامت روان از طریق  را نیز مشاهده کنید. راهنمای سلامت روان دانش آموزان ابتدایی، مطابق تصویر زیر است.

راهنمای تصویری شرکت در تست غربالگری در سامانه همگام

ابتدا از طریق آدرس اینترنتی hamgam.medu.ir وارد صفحه ی ورود سامانه همگام شوید و نام کاربری که همان کد ملی تان است را به همراه رمز عبوری که از مدرسه دریافت کرده اید، وارد کرده و در انتها روی گزینه ورود کلیک کنید.

سایت همگام آزمون سلامت روان مدارس

 

در صفحه ی اصلی سامانه همگام گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید که مطابق تصویر برای ورود به آزمون غربالگری، باید گزینه ی آزمون های مشاوره ایی را انتخاب نمایید.

آزمون سلامت روان مدارس همگام

 

در مرحله ی بعد گزینه ی شرکت در آزمون خود ارزیابی را انتخاب نمایید.

شیوه آزمون سلامت روان سایت همگام

در قسمت بعد نیز باید مطابق تصویر عمل کنید تا وارد آزمون غربالگری مدارس بشوید  و  فرم غربالگری دانش آموزان را در آزمون تکمیل نمایید.

 

سایت آزمون سلامت روان همگام

 

برای ورود مستقیم به سایت همگام آزمون سلامت روان اینجا کلیک کنید.
برای ورود مستقیم به سایت my.medu.ir آزمون سلامت روان اینجا کلیک کنید.

زمان آزمون سلامت روان مدارس

اداره‌ کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌ های اجتماعی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با انتشار اطلاعیه‌ ای از آغاز اجرای آزمون سلامت روان دانش‌ آموزان در تمام مقاطع تحصیلی در اردیبهشت و خردادماه خبر داد.

با این حساب زمان آزمون سلامت روان مدارس در اردیبهشت ماه و خرداد ماه 1402 خواهد بود که در صورت تمدید، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد. به گفته ی باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: نظام مراقب اجتماعی دانش آموزان (نماد) با سلامت روان دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به‌ صورت سامانه‌ ای آغاز شده است. در مرحله نخست، 5 میلیون و 100 هزار نفر از دانش‌ آموزان غربال می‌شوند. سلامت روان در پایه‌ های سوم و ششم ابتدایی، هفتم و هشتم متوسطه اول، دهم و یازدهم متوسطه دوم با استفاده از آزمون‌ های سلامت روان و سلامت روان انجام خواهد شد. ضمنا پس از اجرای آزمون‌ سلامت روان نماد و شناسایی دانش‌ آموزان نیازمند دریافت خدمات تخصصی راهنمایی و مشاوره، در فصل تابستان خدمات تخصصی حمایتی – درمانی در مراکز مشاوره آموزش و پرورش به آنان ارائه خواهد شد. در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول آزمون سلامت روان مدارس

✔️ تست سلامت روان دانش آموزان چیست؟

به طور خلاصه، آزمون سلامت روان مدارس، طرحی است که برای ارزیابی مسائل و بهداشت روانی دانش آموزان به وجود آمده است و هر ساله توسط سازمان آموزش و پرورش اجرایی می شود.

✔️ سایت آزمون سلامت روان نماد کدام است؟

سایت آزمون غربالگری مدارس، سامانه مای مدیو my medu ir می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید برای شرکت در آزمون غربالگری نماد، به سایت همگام نیز مراجعه نمایید.
در صورت بروز هرگونه سوال، می توانید با ما به شماره 9099071613 تماس بگیرید.

✔️ نحوه شرکت در تست غربالگری دانش آموزان، چگونه است؟

در مقاله نحوه شرکت در تست سلامت روان دانش آموزان، را به طور کامل برای شما عزیزان، مورد بررسی قرار داده ایم.

2.7/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون سلامت روان مدارس

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. پارمیس

  سلام ببخشید هنوز معلوم نیست در چه تاریخی این آزمون تشکیل میشود

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی