مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

پاسخنامه کلیدی آزمون قلم چی 3 بهمن 99 بهمراه سوالات

جهت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به سوالات متداول داوطلبان پیرامون مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در این مقاله به بیان توضیحات کامل و جامعی در رابطه با آن پرداخته ایم. داوطلبان پس از مطالعه شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با به همراه داشتن مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام، لازم است در بازه زمانی مقرر ( 16 الی 22 آذر ماه ۱۴۰۱) با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی آزمون ارشد ، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. با ما همراه باشید.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ برای آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هستند در ادامه ارائه شده است. متقاضیان باید بعد از مطالعه دقیق دفترچه، با در دست داشتن مدارک لازم اقدام به نام نویسی نمایند. لیست مدارک کنکور ارشد به شرح زیر می‌باشد:

 • عكس اسكن شده: داوطلب باید یک قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسكن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
 1. عكس 4×3 یا 4×6 كه در سال جاری گرفته‌شده باشد (عكس تمام ‌رخ).
 2. عكس اسكن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
 3. اندازه عكس اسكن شده باید حداكثر 400×300 پیكسل و حداقل 300×200 باشد.
 4. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
 5. حجم فایل ذخیره‌شده عكس نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد.
 6. حاشیه‌های زائد عكس اسكن شده باید حذف‌شده باشد.
 7. حتی ‌الامکان عكس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره 1: اسكن عكس از روی کارت ‌های شناسایی (كارت ملی، شناسنامه و ...) قابل‌ قبول نیست و داوطلبان لازم است به ‌منظور اسكن عكس، از اصـل عكس مطابق توضیحات فوق استفاده نمایند.

تبصره 2: عكس خواهران باید باحجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.

تبصره 3: در صورت ارسال عكس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل‌شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می‌گردد.

 • سریال ثبت نام

این شماره ‌سریال، شامل یک كد 12 رقمی با عنوان "سریال ثبت نام" می‌باشد و منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش و با اسـتفاده از کارت ‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آن‌ها فعال می‌باشد، قابل خریداری است.

 • شماره تلفن همراه

شماره تلفن همراه باید متعلق به داوطلب باشد تا از طریق آن سازمان سنجش بتواند مراحل ثبت نام و ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد را پیگیری نمایند.

 • مدرک كارشناسی (لیسانس) یا كارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دكترای حرفه ای) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی
 • اسکن صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی
 • اسکن عکس 4×3 با زمینه روشن و مربوط به سال جاری
 • تاییدیه سهمیه برای داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان و ایثارگران استفاده کرده اند.
 • تاییدیه داوطلبان معلول از سازمان بهزیستی
 • فرم معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی
 • سریال اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد و مدرک مشخص‌کننده نظام ‌وظیفه (ویژه آقایان).

مشاور گروپ از جمله معدود مراکز آموزشی بوده که سعی دارد بصورت گام به گام با داوطلبان همراه شود. شما در این سایت آموزشی می توانید تمامی نیازهای خود را برطرف نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

اطلاعات لازم برای تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد

مدارک و اطلاعات فردی لازم برای ثبت نام اینترنتی و تکمیل فرم تقاضانامه کنکور کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

 • نام خانوادگی، نام و نام پدر
 • شماره شناسنامه / شماره سری و سریال شناسنامه / تاریخ دقیق تولد / شماره ملی
 • كد رشته تحصیلی دوره كارشناسی / تاریخ دقیق دریافت مدر كارشناسی
 • كد دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل دریافت مدرک تحصیل / تاریخ دقیق ورود به دانشگاه در مقطع كارشناسی
 • كد و نام رشته امتحانی / كد رشته محل های انتخابی
 • آدرس دقیق پستی / منطقه شهرداری محل سكونت / كدپستی
 • شماره تلفن ثابت و همراه

***داوطلبان توجه داشته باشند پس از تكمیل تقاضانامه ثبت نام و ارسال عكس و پس از دریافت كد پیگیری ثبت نام خود می تواننـد در قسـمت مشـاهده چاپ اطلاعات ثبت نامی، اطلاعات خود را مشاهده و از آن یک نسخه چاپ كنند.

دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

داوطلبان پس از تهیه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ لازم است، مطابق دستور العمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ ، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بند های برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمنا متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.

تذكر خیلی مهم برای داوطلبان کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمون ‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان كه این موضوع اكثرا برای داوطلبـانی كـه خود و یا فرد وارد کننده اطلاعات در سیستم دقت لازم را ندارند، رخ‌داده است تاكید می‌ گردد چنانچه ثبت نام شما توسط فرد دیگری انجام می‌شود، علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به كنترل عكس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عكس داوطلب دیگری به ‌جای عكس شما ارسال نگردد.

بدیهی است در صورت ارسال عكس اشتباه، فرد به ‌عنوان متخلف تلقی شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

جزییات مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

1- آن دسته از داوطلبانی كه نابینا یا کم‌بینا، ناشنوا یا کم‌شنوا و یا معلول جسمی حركتی می‌باشند لازم است فرم مخصوص وضعیت خـود را از سرپرسـت مركـز پذیرش و هماهنگی (برای داوطلبان ساكن تهران) یا معاونت توان ‌بخشی بهزیستی استان ذی ‌ربط دریافت و ضمن نگهـداری تصـویر آن نـزد خـود، اصـل آن به نشانی: تهران، صندوق پستی: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور ارسال و در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی برحسـب مورد بند مربوط را علامت‌گذاری نمایند.

2- اصل فرم تکمیل ‌شده معدل برای دانشجویان سال آخر دوره كارشناسی كه حداكثر تا تاریخ 1401/6/31 فارغ‌التحصیل خواهند شد. این دسته از داوطلبان باید فرم مخصوص مندرج در صفحه 43 دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را تكمیل و فرم تکمیل‌شده را به تایید موسسه آموزش عالی محل فارغ ‌التحصیلی برسانند.

3- آن دسته از دانشجویان سال آخر كه حداكثر تا تاریخ 1401/11/30 و یا 1402/6/31 در دوره كارشناسی فارغ‌التحصیل می‌شوند، در هنگـام ثبت نام می‌بایست میانگین نمرات واحد های گذرانده شده خود را در فرم تقاضانامه وارد نمایند، ولی در مرحلـه توزیـع اینترنتـی كـارت شركت در آزمون، لازم است نسبت به تصحیح و یا درج معدل فارغ ‌التحصیلی برای فارغ‌التحصیلان 1401/11/30 (و یا میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده برای فارغ‌التحصیلان تا تاریخ 1402/6/31) خود تا تاریخ 1401/11/30 اقدام نمایند.

4- فارغ‌التحصیلان دوره ‌های كارشناسی نیاز به تكمیل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد كه  منحصراً معدل اكتسابی را بر اساس معـدل منـدرج در گواهینامه فارغ‌ التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداكثر تا 2 رقم اعشار درج نمایند.

نکات و یادآوری های مهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

 • تهیه و اسکن مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد.
 • مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تكمیل شود.
 • مسئولیت صحت كلیه مندرجات تکمیل‌شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.
 • در مندرجات فرم تقاضانامه هیچ نوع تغییری نمی‌توان داد، بنابراین داوطلب باید در زمان تكمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را بكار گیرد.
 • داوطلبانی كه متقاضی شركت در 2 کد رشته امتحانی (کد رشته اصلی و شناور) می‌باشند، می‌بایست در یک نوبت ثبت نام و نسبت به تكمیـل تقاضـانامه اقـدام نمایند و در پایان ثبت نام یک شماره پرونده 7 رقمی و یک شماره پیگیری 16 رقمی دریافت خواهند نمود.
 • هر موقع مشخص شود كه داوطلب حقایق را كتمان نموده یا واجد یكی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام نیست، در هر مرحله ‌ای از آزمون (ثبت نام، شركت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و ...) محروم خواهد شد.
 • داوطلبان در درج معدل خود نهایت دقت لازم را به عمل ‌آورند. بدیهی است در صورت مغایرت معدل اعلام‌شده با معدل واقعی داوطلـب و در صـورت نداشـتن حدنصاب نمره قبولی با معدل واقعی، مطابق ضوابط قبولی این دسته از داوطلبان «كان لم یكن» خواهد شد.

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

داوطلبان پس تهیه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و آگاهی از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۲ می توانند در زمان مقرر ( 16 الی 22 آذر ماه ۱۴۰۱) به روش زیر فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند:

**پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته ‌های دوره روزانه سال ۱۴۰۱ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت ‌نام كرده و چه ثبت نام نكرده باشند، اجازه ثبت‌نام و شركت در آزمون سال ۱۴۰۲ را نخواهند داشت.

 1. مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org برای خرید كارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد (دفترچه شماره 1).
 2. تهیه فایل عكس اسكن شده.
 3. آماده نمودن مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام.
 4. پرداخت هزینه ثبت نام (مبلغ 125/000 تومان ) به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب بانکی.

راهنمای جامع و گام به گام نام نویسی کنکور ارشد را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

برای دریافت راهنمای تصویری ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 کلیک کنید


ما در این مقاله مشاور گروپ لیست مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ارائه کردیم. با مطالعه دقیق و مستمر منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402 می توانید خود را یک قدم به موفقیت نزدیکتر کنید و بعد از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد منتظر فرا رسیدن روز و زمان برگزاری کارشناسی ارشد باشید.

برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم در زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد، لبخند رضایت بر لبانتان باشد و نتیجه زحمات خود را دریافت کنید. با انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ رشته و دانشگاه مورد علاقه تان را تعیین کرده و با اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در سایت sanjesh.org به گروه دانشجویان دانشگاه دلخواهتان بپیوندید.

در صورت بروز هر گونه مشکل در فرآیند ثبت نام و نقص مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول مدارک کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

✔️مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 چیست؟

✔️مدرک كارشناسی (ليسانس) يا كارشناسی ارشد (فوق ليسانس يا دكترای حرفه ای) يا اشتغال به تحصيل در سال آخر مقطع كارشناسی

✔️ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ از طریق چه سایتی صورت می پذیرد؟

✔️داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

✔️ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 تا چه زمانی ادامه دارد؟

✔️زمان ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ از روز چهارشنبه 1401/09/16 تا روز سه شنبه 1401/09/22 خواهد بود،

5/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فرامرز

  سلام من از از مدرک کارشناسیم ۱سال خوردهای میگذره و سربازی نرفتم برای ثبت نام چه کاریباید انجام بدم

  پاسخ
 2. Zaar

  سلام
  آیا کنکور کارشناسی ارشد هم مثل کنکور کارشناسی سهمیه مناطق داره؟ تو دفترچه چیزی راجبش ننوشته اما تو کارنامه کنکور سالهای پیش یک رتبه به عنوان رتبه در سهمیه هم هست!

  پاسخ
 3. mit

  درضوابط ذکر شده عکس باید متعلق به سال جاری باشد یعنی کسی که سال قبل شرکت کرده نمی تواند از عکس سال قبل استفاده کند و باید عکس جدیدی بگیرد؟

  پاسخ
 4. حسین

  سلام من میخوام کنکور کارشناسی ارشد مکانیک کوانتم رو بدم ولی تازه دارم دیپلمم رو میگیرم و تمام دروس کارشناسی ارشدو بلدم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی