آزمون جامع فرهنگیان

آزمون جامع فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه آزمون جامع فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به اینکه استخدام در آموزش پرورش مشروط به قبولی در آزمون جامع فرهنگیان است؛ بهتر است متقاضیان شرکت کننده در این آزمون جهت آمادگی بیشتر، ابتدا با کلیت آزمون جامع فرهنگیان آشنا شود. نسبت به زمان برگزاری این آزمون اطلاع دقیق داشته باشد، به آخرین منابع اعلام شده در سالهای گذشته آگاه باشند و در ضمن ثبت نام در آزمون جامع نسبت به جزییات مراحل و مدارک ثبت نام اطلاع کافی داشته باشند. همچنین طریقه دسترسی به نمونه سوالات آزمون جامع فرهنگیان را نیز در ادامه توضیح داده ایم.

در این مطلب با معرفی آزمون جامع فرهنگیان در مشاور گروپ همراه شما هستیم تا با هم تمامی زوایای مهم این آزمون را مورد بررسی قرار دهیم. با هم شرایط کلی داوطلبان، مراحل ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان، مدارک لازم، منابع آزمون جامع فرهنگیان، زمان برگزاری و نمره قبولی در آزمون جامع فرهنگیان را مرور میکنیم و روند ثبت اعتراض و زمان برگزاری آزمون جامع جبرانی فرهنگیان را با هم بررسی میکنیم.

آزمون جامع فرهنگیان چیست؟

داوطلب پس از قبولی در آزمون استخدامی آموزش پرورش و گذراندن دوره های مهارت آزموی در دانشگاه فرهنگیان. برای تعیین صلاحیت علمی جهت ورود به حرفه ی معلمی باید در آزمون جامع فرهنگیان شرکت کند. این آزمون که به طور کل از مباحث روش تدریس، سرفصل های مشاوره ای و روانشناسی تشکیل شده است در مجموع با نمره ی کسب شده در دوره ی مهارت آموزی، باعث قبولی و یا رد داوطلب در آزمون جامع فرهنگیان و کسب گواهینامه ورود به حرفه معلمی می شود.

این آزمون در واقع شانس مجددی است برای افرادی که نتوانسند از طریق کنکور جذب آموزش پرورش بشوند. به همین دلیل است که آزمون جامع فرهنگیان از اهمیت بالایی برای عموم و البته نیروهای حق التدریس و آزاد برخوردار است.

نام رسمی این آزمون ” آزمون اصلح فرهنگیان ” است و در مواردی با استخدام ماده 28 آموزش و پرورش  هم از آن یاد می شود.

شرایط عمومی آزمون جامع فرهنگیان

🔳 به جهت جذب نیرو در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش و به جهت تکمیل کادر مدرسین و کار اجرایی مدارس هرچند سال یکبار بر حسب نیاز فهرستی از رشته های تحصیلی مختلف جهت جذب در آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر میشود. با توجه به این فهرست کلیه فارغ التحصیلان رشته های مورد تقاضا می توانند در آزمون استخدامی آموزش پروش ( آزمون جامع فرهنگیان ) ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کنند. شرایط عمومی کلیه داوطلبین نیز هر ساله در دفترچه آزمون ذکر میشود.

پس از قبولی در این آزمون و گذراندن دوره های مهارت آموزی داوطلبین جهت اخذ گواهینامه نهایی معلمی می بایست در آزمون جامع فرهنگیان شرکت کرده و با کسب حد نصاب نمره قبولی این گواهینامه را اخذ نمایند.

ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان azmoon.cfu.ac.ir

🔳 کلیه مراحل ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان از طریق سایت اختصاصی دانشگاه فرهنگیان انجام میشود که ما در یک مقاله ی اختصاصی به طور کامل به شرح جزییات این ثبت نام پرداخته ایم. برای اطلاع بیشتر از مراحل دقیق ثبت نام می توانید مقاله ی زیر را مطالعه نمایید:

سامانه آزمون جامع فرهنگیان – آزمون اصلح فرهنگیان

مدارک ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان

🔳 اغلب مدارک ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان یک فهرست مدارک مشخص است که در دفترچه آزمون به تفصیل به آن پرداخته میشود. این اطلاعات شامل تصاویر و مندرجات مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، و آدرس و نشانی محل سکونت است. مهم است که داوطلب هر یک از این اطلاعات را بسیار دقیق و صحیح در سیستم وارد کند چرا که اگر در هر مرحله از آزمون جامع فرهنگیان مغایرتی با اصل مدارک وجود داشته باشد داوطلب از ادامه روند استخدام منع خواهد شد. به طور کلی مدارک لازم جهت ثبت نام:

  • اطلاعات مندرج در شناسنامه داوطلب
  • اطلاعات مندرج در کارت ملی
  • عکس داوطلب
  • آخرین مدارک تحصیلی ( سوابق تحصیلی )
  • کد وضعیت نظام وظیفه ( مخصوص داوطلبین مرد )
  • آدرس محل سکونت کد پستی و شماره تلفن ثابت و تلفن همراه

ویرایش اطلاعات آزمون جامع فرهنگیان

🔳 در هر مرحله از شروع ثبت نام، ممکن از فرصتی جهت اصلاح اطلاعات داوطلب در سامانه ارائه شود. تاریخ اصلاح اطلاعات و ویرایش ثبت نام متعاقبا از طریق این سایت اعلام میشود. و در صورت قرار دادن فرصت ویرایش مراحل و مراتب ویرایش اطلاعات آزمون جامع فرهنگیان به شما عزیزان ارائه میشود.

توجه: بهتر است در هنگام ورود اطلاعات ثبت نام ترجیحا از هرگونه خطا و اشتباه پیشگیری شود. کارشناسان آموزشی ما در مشاور گروپ جهت ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان آماده به ارائه خدمات به شما عزیزان میباشند. تماس همه روزه از 8 صبح الی 12 شب 9099071613 )

آزمون جامع فرهنگیان

منابع آزمون جامع فرهنگیان

🔳 در هر مرحله از ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان منابع آزمون عنوان میشود. اما طبق آخرین آزمون های برگزار شده میتوان منابع زیر را به عنوان آخرین لیستی پیشنهاد کرد: ( توجه داشته باشید که می بایست اطلاعات خود را از منابع آزمون جامع فرهنگیان مرتب به روز کنید )

منابعی که اغلب برای درس آسیب شناسی رشته مشاوره پیشنهاد میشود:

  • آسیب شناسی روانی – بر اساس DSM5 – مولف؛ مهدی گنجی – جلد 1 و 2
  • اندازه گیری، سنجش و ارزیابی آموزشی، مولف؛ علی اکبر سیف. انتشارات دوران. ( از ویرایش شش به بعد )
  • سنجش فرآیند و فرآورده یادگیری مولف؛ علی اکبر سیف، انتشارات دوران
  • ارزشیابی در خدمت آموزش، مولف؛ طاهره رستگار. چاپ 9. انتشارات منادی تربیت

در صورت تغییر در منابع، اضافه یا کسر شدن این کتاب ها در زمان ثبت نام آزمون در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ضمن خدمت فرهنگیان

زمان برگزاری آزمون جامع فرهنگیان

🔳 زمان دقیق برگزاری آزمون در زمان ثبت نام و کارت ورود به جلسه آزمون جامع فرهنگیان از سایت ثبت نام به داوطلبین اعلام میشود. لازم به ذکر است که تغییر زمان برگزاری آزمون جامع فرهنگیان بعید به نظر میرسد و در صورتی که مانعی از قبیل پیک کرونا و شرایط خاصی مطرح نباشد آزمون در تاریخ و ساعت مقرر برگزار میشود. ممکن از تدابیری جهت رفاه حال داوطلبین که در زمان برگزاری این آزمون در قرنطینه کرونا به سر میبرند اندیشیده شود که متعاقبا از طریق سایت آزمون جامع فرهنگیان به داوطلبین اعلام میشود.

آزمون جامع اصلح ویژه افراد مجاز، نیمه اول آبان ماه ۱۴۰۲ در محل پردیس‌ها و مراکز استانی دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد.

دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد: آزمون جامع (اصلح) برای متقاضیان (اعم از مشمولان ماده ۲۸ و قانون تعیین تکلیف) ورودی قبل از سال ۱۴۰۲، نیمه اول آبان ماه ۱۴۰۲ در محل پردیس‌ها و مراکز استانی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

طبق اعلام دانشگاه فرهنگیان، افرادی مجاز به شرکت در این آزمون فوق خواهند بود که پودمان‌های ۱ و ۲ و دوره فرهنگی را با موفقیت گذرانده و نمره حد نصاب را در تمامی دروس آموزشی، کارورزی و فرهنگی کسب کرده باشند.

داوطلبانی مجاز هستند در آزمون فوق شرکت کنند که تا کنون کمتر از سه بار در آزمون جامع (اصلح) شرکت داشته‌اند. افرادی که سه بار در آزمون اصلح شرکت داشته‌اند و موفق به کسب حدنصاب لازم نشده‌اند، باید فرم مربوط به این آزمون را تکمیل نماینده تا در صورت کسب مجوز امکان حضورشان در آزمون فراهم شود.

داوطلبان فوق برای به روز رسانی اطلاعاتی که قبلاً ثبت کرده‌اند، حتماً به سامانه هدف به آدرس https://hr.cfu.ac.ir/Hermes مراجعه نمایند.

چارچوب سنجش و راهنمای آزمون جامع اصلح کلیه رشته‌ها و منابع آزمون در سایت دانشگاه فرهنگیان قابل دسترسی است.

معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد؛ جزئیات برگزاری آزمون در اطلاعیه‌های بعدی مرکز سنجش معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.

نمونه سوالات آزمون جامع فرهنگیان

جهت آشنایی با سبک آزمون و ارزیابی شخصی برای شرکت در امتحان پیشنهاد میشود که نمونه سوالات آزمون جامع فرهنگیان را بررسی نمایید. چرا که مواجه با ساختار این آزمون شما را شرایط شبه آزمونی قرار میدهد و از اضطراب شما در روز اصلی ازمون جامع فرهنگیان میکاهد.

🔴 نمونه سوالات آزمون جامع فرهنگیان را از کارشناسان آموزشی مشاور گروپ بخواهید.

9099071613 تماس همه روزه از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل 🔴

نمره قبولی در آزمون جامع فرهنگیان

نتیجه ی نهایی آزمون جامع فرهنگیان شامل سه نمره و در مجموع 1000 نمره است. نمرات در هنگام شرکت در دوره کارآموزی و همچنین مولفه های فرهنگی داوطلب در دوره تحصیل و همچنین نتیجه آزمون کتبی در آزمون جامع کسب شده و با هم جمع میشوند. نمره قبولی در آزمون جامع فرهنگیان نسبت به حد نصاب قبولی محاسبه میشود. در این جدول بارم بندی این نمرات را بررسی میکنیم:

عنوان ( آزمون جامع فرهنگیان ) نمره ( آزمون جامع فرهنگیان )
کارآموزی در آزمون جامع فرهنگیان 275 نمره
مولفه فرهنگی در آزمون جامع فرهنگیان 275 نمره
آزمون کتبی آزمون جامع فرهنگیان 450 نمره
مجموع نمره کل آزمون جامع فرهنگیان: 1000 نمره

🔴 حد نصاب نمره قبولی در آخرین آزمون جامع فرهنگیان اخذ 65 درصد از مجموع نمرات می باشد 🔴

اعلام نتایج آزمون جامع فرهنگیان

با توجه به حجم بسیار بالای اوراق امتحانی تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون جامع فرهنگیان معمولا پس از پایان آزمون و بررسی حجم پاسخ ها اعلام میشود. که در زمان اعلام این مقاله به روز خواهد شد و تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون جامع فرهنگیان ارائه خواهد شد.

اعتراض به نتایج آزمون جامع فرهنگیان

با توجه به اینکه هر آزمون در حین و زمان برگزاری ممکن است با مسائل و موارد خاصی رو به رو باشد داوطلبین میتوانند اعتراض به نتایج آزمون جامع فرهنگیان خود را به مراجع برگزاری آزمون ابلاغ کنند. در زمان فعال شدن سامانه ثبت نام و سایر امور آزمون جامع فرهنگیان بخشی جهت ثبت اعتراضات در این سامانه قرار داده خواهد شد.

آزمون جامع جبرانی فرهنگیان

اگر داوطلبین نسبت به عدم قبولی خود در آزمون جامع فرهنگیان اعتراضی دارند معمولا یک آزمون جبرانی برای این دسته افراد برگزار میشود و فرصت مجددی برای ارزیابی افراد ایجاد میشود. هر داوطلب فقط یک بار میتواند در آزمون جامع جبرانی فرهنگیان شرکت کند. معمولا این آزمون 3 ماه بعد از اعلام نتایج نهایی برگزار میشود.

ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان

زمان ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان

اغلب زمان ثبت نام داوطلبین این آزمون پس از برنامه ریزی های نهایی و با توجه به تاریخ برگزاری آزمون اعلام می شود. زمان فعلی ثبت نام آزمون جامع فرهنگیان … ( ادامه )

منابع آزمون جامع فرهنگیان چیست؟

با توجه به آزمون هایی که در سالهای اخیر برگزار شده است در بخش منابع آزمون جامع فرهنگیان لیست منابع مورد نیاز داوطلبان جهت شرکت در آزمون را قرار داده ایم.

نتایج آزمون جامع فرهنگیان کی اعلام میشود؟

پس از شروع فرایند ثبت نام در سایت رسمی آزمون جامع فرهنگیان تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نیز اعلام میشود و داوطلبین شرکت در آزمون جامع فرهنگیان می توانند با مراجعه به مقاله ما در مشاور گروه از جدید ترین تاریخ های اعلام شده برای اعلام نتایج آزمون جامع فرهنگیان مطلع شوند… ( ادامه )

3.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون جامع فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی