آزمون استخدامی آموزگار استثنایی

ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش در اردیبهشت ماه 1403 برگزار و علاقه مندان واجد شرایط می توانند شانس خود را برای فعالیت و تدریس در مدارس استثنایی بیازمایند. برای این کار کافیست بعد از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون، در زمان مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش نام خود را در لیست شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزگار مدارس استثنایی ثبت نمایید.

جهت اطلاع از زمان ثبت نام، شرایط و دریافت راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 با ما همراه باشید.

آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

با شروع فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ کلیه داوطلبانی که شرایط نام نویسی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ را دارند، باید در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش و سازمان اداری استخدامی کشور برای ثبت نام در سایت sanjesh.org اقدام نمایند.

همانطور که می دانید کودکان استثنایی کودکانی هستند که انحراف معیار ضریب هوشی آن ها بالاتر یا پایین تر از سایر کودکان است و به همین دلیل این کودکان نیاز به خدمات آموزشی ویژه و حمایت‌های گسترده ای دارند تا بتوانند از کل استعداد خود استفاده کنند. برخورداری از فرصت های آموزشی برابر با سایر کودکان در نظام آموزش همگانی حق همه دانش آموزان سرزمین مان ایران است.

دانش آموزان استثنایی اعم از آسیب دیده شنوایی ، آسیب دیده بینایی، معلول جسمی – حرکتی،  کم توان ذهنی، اختلال های رفتاری – هیجانی، اختلال‌ های گفتار و زبان و چند معلولیتی باید در این مدارس خاص ثبت نام و ادامه تحصیل دهند.

البته دانش آموزان بسیار با استعداد و باهوش که توانایی ذهنی بالاتری نسبت به عموم هم سن و سالان خود دارند نیز نیازمند دریافت خدمات آموزشی خاص و ویژه خواهند بود. به همین دلیل سازمان آموزش وپرورش استثنایی که وابسته به وزارت آموزش و پرورش است از سال 1370 آغاز به کار کرده و با برگزاری آزمون استخدامی آموزگار استثنایی اقدام به جذب نیرو برای این مدارس خاص می نماید.

آزمون استخدامی آموزگار استثنایی Moshavergroup.com

طی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ جذب تقریبا ۲۳۳۲ نفر آموزگار استثنایی انجام می شود. بنابراین کلیه علاقه مندان به فعالیت در این مدارس باید بعد از شرکت در آزمون استخدام معلم استثنایی منتظر اعلام نتایج باشند زیرا بعد از برگزاری آزمون، دو برابر ظرفیت، برای مصاحبه دعوت شده و افراد واجد شرایط از بین آنها انتخاب می شود.

همانطور که ذکر شد آزمون 8 اردیبهشت 1403 برای جذب معلم ابتدایی در مدارس عادی، مدارس استثنایی و مدارس عشایری و مرزی برگزار می شود. به گفته صادق ستاری فرد بعد از برگزاری آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۳ آزمون جذب دبیر و هنرآموز برگزار خواهد شد که از رشته‌ های متناسب با این بخش دعوت به شرکت در آزمون استخدام معلم استثنایی به عمل می آید.

نکته: همچنین با توجه به ممنوعیت نیروی خرید خدمات آزمون اردیبهشت 1403 آخرین فرصت برای استخدام معلم خرید خدمات است و کلیه داوطلبان باید در بازه زمانی مقرر شده برای نام نویسی اقدام نمایند. لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی در بخش های بعد قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

✅ ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باید فورا افزایش یابد! آیا آزمون استخدامی آموزگار استثنایی برگزار می شود؟

🔺معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش: با وجود ورود ۷۳ هزار نیروی جدید به کادر آموزش و پرورش، باز هم با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم بود.

🔺در سال جاری ۴۰ هزار نیرو از دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش و مدارس خواهند شد و همچنین ۳۴ هزار و ۸۰۰ نیروی انسانی هم از راه آزمون اخیر به بدنه آموزش و پرورش اضافه می‌شوند که در نهایت حدود ۷۳ هزار نفر نیروی جدید وارد آموزش و پرورش خواهند شد؛ اما خروجی ما از آموزش و پرورش، بیش از هشتاد هزار نفر است؛ بنابراین در سال تحصیلی آینده با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.

🔺معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: ما بخشی از این کمبود را از طریق سرباز معلم و بخشی دیگر را از طریق، آزمون استخدامی ( ماده ۲۸) جذب نیرو‌های بازنشسته حل می‌کنیم، اما باید سعی کنیم این روش را کمتر انجام دهیم تا دانشگاه فرهنگیان خود را به شرایط ایده آل برساند.

با توجه به اینکه 80 هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش مشمول بازنشستگی هستند، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد برای دوره ابتدایی تا پایان اسفند آزمون استخدامی آموزگار استثنایی را برگزار و حدود ۲۵ هزار نفر نیروی مورد نیاز از طریق آزمون استخدامی و ماده 28 جذب شوند.

🏢 وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ايران، از ميان طلاب و دانشجويان واجد شرايط سراسر كشور از طريق آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ استخدام می‌نمايد. بر اساس اعلام مسئولين آموزش و پرورش فرآيند ثبت‌نام و برگزاری آزمون و از طريق سامانه سازمان سنجش انجام خواهد پذيرفت.

در رابطه با سهميه طلاب استخدام معلم استثنایی می توان گفت که روحانيون و طلاب گرامی سهمیه جداگانه‌ای برای استخدام در آموزش و پرورش ندارند و طلاب واجد شرايط همانند ساير داوطلبين از طريق آزمون استخدامی (مسير دوم) امكان جذب و استخدام دارند.

📝 شيوه استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

برای استخدام در آموزش و پرورش دو مسیر قانونی وجود دارد.

مسیر اول : شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان که پس از طی دوره چهار ساله به عنوان معلم مشغول تدریس می‌شوند.

مسير دوم : بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان؛ جذب از طریق آزمون استخدامی است که طلاب و دانشجویانی که مدرک سطح ۲ یا کارشناسی و بالاتر دارند، پس از قبولی در آزمون استخدامی، حدود يكسال در دانشگاه فرهنگيان دوره مهارت آموزی را طی نموده و سپس جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ در ادامه بیان شده است. طبق آخرین اخبار قرار است ثبت نام در آزمون استخدامی آموزگار استثنایی در سال 1403، اواسط اسفند ماه  انجام شود. کلیه متقاضیانی که مایل به استخدام در آموزش و پرورش هستند باید در تاریخ مذکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 اقدام نمایند.

⏳ شروع ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی احتمالا از 9 یا 10 اسفند ماه خواهد بود.

آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ پایان زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳
10 اسفند 1402 16 اسفند 1402
زمان برگزاری آزمون :  8 اردیبهشت ماه 1403

ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ به محض شروع فرآیند ثبت نام، لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 در این مقاله قرار خواهد گرفت. در آزمون استخدامی جدید که ثبت نام آن از 10 اسفند ماه 1402 آغاز خواهد شد آموزش و پرورش  سهمیه جذب حدودا 35000 نیرو را گرفته است.

زمان ثبت نام استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳   دهم اسفند ماه 1402 تعیین گردیده است. به محض انتشار اطلاعیه تمدید زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ در رابطه با زمان دقیق ثبت نام، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

دفترچه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ تا اواسط اسفند ماه صورت گرفته و کلیه متقاضیان واجد شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزگار استثنایی باید این دفترچه را دانلود و به دقت مطالعه نمایند.

رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب نیرو در آموزش و پرورش از طریق این آزمون، گفت: دفترچه آزمون استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ آماده توزیع است. به دلیل هماهنگی‌هایی که باید با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود تا اواسط اسفند ماه این دفترچه منتشر خواهد شد.

توجه داشته باشید که به محض انتشار  لینک دانلود دفترچه استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ pdf در این مقاله قرار خواهد گرفت.

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 کلیک نمایید.

سیر صعودی جمعیت دانش آموزی و بازنشستگی فرهنگیان تا سال ۱۴۰۴

در طول برنامه ششم توسعه که هنوز یکسال آن باقی مانده است ۱۸۶ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده اند که سه برابر جذب نیرو در برنامه پنجم توسعه است گفت: تا سال ۱۴۰۴ سیر جمعیت دانش آموزی صعودی و سیر بازنشستگی در آموزش و پرورش هم صعودی است و هرسال حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر بازنشسته می شوند.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی Moshavergroup.com

شرایط استخدام معلم استثنایی

از مهم ترین شرایط استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ به مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی می توان اشاره کرد که با توجه به تنوع در رشته ها و مقاطع مورد پذیرش آخرین مدرک مورد پذیرش برای هر سمت متفاوت می باشد که در دفترچه ثبت نام به صورت مجزا برای هر عنوان شغلی درج شده است .

برای پاسخ به این پرسش که چه کسانی می توانند در آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کنند در ادامه شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش را با یکدیگر بررسی می کنیم.

چه کسانی می توانند در آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳   ثبت نام و شرکت کنند؟
 1. فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (البته دارندگان مدرک دکتری هم می توانند با استفاده از مدرک کارشناسی ارشد شان برای ثبت نام در استخدامی جدید آموزش و پرورش اقدام کنند)
 2. فرهنگیان که به صورت غیر رسمی در وزارت آموزش و پرورش مشغول به خدمت هستند، گروه دوم افراد مجاز به ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی هستند.
 3. طلاب حوزه علمیه هم در صورت احراز سایر شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزگار استثنایی می توانند برای نام نویسی در آزمون اقدام نمایند. طلاب و روحانيون دارای مدرك سطح۲ حوزوی با حداكثر ۳۵ سال ، سطح۳ با حداكثر ۴۰ سال و سطح۴ با ۴۵ سال سن می‌توانند جهت ثبت‌نام اقدام نمايند. همچنين برادران طلبه بايد دارای كارت پايان خدمت و يا معافيت دائم باشند. ضمناً ارائه مدرك تحصيلی الزامی ‌می‌باشد.

از دیگر شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 1. برخورداری از سلامت جسمانی مورد تایید پزشک از نظر قدرت بینایی و میزان شنوایی برای استخدام معلم استثنایی
 2. گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان بدون حقوق و مزایا مختص پذیرفته شدگان .
 3. پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی .
 4. شروع استخدام به صورت پیمانی می باشد .
 5. ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن، مدرک ICDL در زمان ثبت نام و یا ارائه تعهد مبنی بر کسب مهارت های مذکور و ارائه مدرک مربوطه تا قبل از آزمون جامع . (مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن مورد تایید آموزش و پرورش)
 6. شرط سنی حداکثر 35 سال برای داوطلبان با مدرک لیسانس
 7. شرط سنی 40 سال برای داوطلبان با مدرک فوق لیسانس و دکتری
 8. شرایط سنی استخدام طلاب در آموزش و پرورش دارای مدرك سطح۲ حوزوی حداكثر ۳۵ سال ، سطح۳ حداكثر ۴۰ سال و سطح۴ حداکثر ۴۵ سال سن

شرایط سنی استخدام معلم استثنایی

شرایط سنی استخدام معلم استثنایی، حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر سن استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ چهل سال سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری است. شرایط سنی استخدام طلاب در آموزش و پرورش نیز حداکثر 45 سال گزارش شده است.

لازم به ذکر است، شرط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ بر اساس مقاطع تحصیلی مختلف، بر خلاف دوره های گذشته، متفاوت نبوده و سقف سن ۴۰ سال تمام فارغ از اینکه فرد کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارد، مطرح است که این اتفاق فرصتی برای جذب متولدان دهه شصت رقم می زند.

بنابراین بر اساس اعلام معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش،  سقف سنی ثبت نام استخدام معلم استثنایی 40 سال تمام تعیین شده است و مطابق با مصوبه 833 شورای انقلاب فرهنگی مدت زمان همکاری در دستگاه های دولتی از این سقف سنی کسر می گردد.

همچنین در شرایط استخدامی جدید آموزش و پرورش مطابق با بند (الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، داوطلبان مشمول قانون مزبور به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال تا حداکثر پنج سال (۵) به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد. امتیازات فوق‌‌الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای ۵‏‏.۲ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر است.

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

معافیت شرط سنی استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳

اگر شرایط زیر را دارید، از قانون اصلاح حداکثر سن داوطلب آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ ، معاف هستید. مشروط به این که بتوانید، ادله و مستندات لازم را ارائه کنید.

کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بیست و پنج درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که ۱۲ ماه و بالا تر، سابقه اسارت دارند، رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند.

خانواده معظم شهدا تا میزان ۵ سال، از معافیت برخوردارند. منظور از خانواده، صرفا: پدر، مادر، خواهر و برادر است و اقوام شهید را شامل نمی شود. یعنی اگر پسر برادر شهید هستید، از معافیت سنی برخوردار نخواهید بود.

مدت زمانی که در خدمت مقدس سربازی (مدت ضرورت ۱۸ تا ۲۴ ماهه) مشغول بودید، به حداکثر سن شما اضافه می شود. یعنی اگر کارشناسی ارشد دارید و ۴۲ سال سن، اما ۲ سال خدمت ضرورت دارید، مازاد سنی شما قابل قبول است.

اگر در شرکت ها و سازمان های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنید، به صورت غیر رسمی و تمام وقت مشغول به کار شده اید، این مدت اشتغال، از شرط سنی شما کم می شود. یعنی اگر مدرک دکتری دارید و سن شما ۴۹ سال است و ۴ سال سابقه خدمت غیر رسمی در مراکز دولتی دارید، ۴ سال مازاد سنی شما، قابل قبول خواهد بود.

شرایط استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com شرایط عمومی استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ شرایط عمومی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

متقاضی، تابعیت ایران داشته باشد.

متقاضی، معتقد به دبین مبین اسلامی یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی باشد.

متقاضی، التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد.

دارای کارت معافیت دائم یا انجام خدمت دوره ضرورت (معافیت پزشکی و استخدام معلم استثنایی)

داشتن کارت ملی هوشمند

دارا بودن از سلامت جسمی و روانی بر اساس استاندارد های موجود.

نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر عدم سابقه کیفری و محکومیت جزایی موثر (دریافت گواهی عدم سوء پیشینه)

نداشتن ممنوعیت استخدامی در مراکز دولتی بر اساس آرا مراجع قضایی

داوطلب نباید مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری نیروهای بازخریدی دستگاه های اجرایی باشد.

داوطلب استخدام آموزگار استثنایی، در زمان معرفی به گزینش برای سیر فرآیند جذب، نباید نیروی استخدامی رسمی یا پیمانی دستگاه های اجرایی باشد.

شرایط سنی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ بین 20 تا 40 سال رعایت شده باشد

شرایط اختصاصی استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

 1. گذراندن موفقیت آمیز دوره یک ساله مهارت آموزی شامل دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی است که برای دانش اموختگان دانشگاهی و حوزوی، برنامه های خاصی دارد.
 2. اگر بومی مناطق خاص هستید، با ضریب ۱.۴، درصدهای شما در بخش کتبی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ (عمومی و تخصصی) و مصاحبه استخدامی، لحاظ خواهد شد.
 3. دوره یک ساله مهارت آموزی، سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد. شرط استخدامی است فقط.
 4. هیچ حقوقی به دانشجویان دوره مهارت آموزی یک ساله پرداخت نمی شود.
 5. آزمون جامع دوره یک ساله مهارت آموزی، شرط صدور حکم استخدام است.
 6. کلیه متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید مدرک ICDL و روخوانی و روانخوانی قرآن مجید ارائه کنند.
 7. صدور حکم استخدام در آموزش و پرورش، منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است.
 8. ضوابط ثبت نام در دوره یکساله مهارت اموزی، پس از قبولی نهایی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی و تایید صلاحیت های عمومی توسط گزینس، از سوی دانشگاه های مجری دوره یک ساله مهارت آموزی اعلام می شود.
 9. ارائه رونوشت و کپی برابر اصل تعهد محضری به دانشگاه مجری دوره ۱ ساله مهارت آموزی الزامی خواهد بود.

مدارک استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

شرایط جسمانی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

بر اساس مصوبه مجلس در سال ۹۵، متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید شرایط جسمی خاصی داشته باشند:

 • بیماری چشمی نداشته باشند. داشتن عینک، اشکال ندارد.
 • متقاضی، بیماری چشمی غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • متقاضی، بیماری نیستاگموس نداشته باشد.
 • قرنیه دو چشم متقاضی، ضایعات غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • کور رنگی برای رشته های هنری، مجاز نیست. برای سایر رشته ها، منعی ندارد.
 • داشتن نابینایی در یک چشم، ممنوعیت استخدام دارد.
 • قدرت شنوایی داوطلب استخدام، نباید کم تر از چهل DB (دسی بل) باشد.
 • انجام آزمایشگان پاراکلینیکی توسط متقاضی استخدام، الزامی است و باید نتایج، به امور اداری اداره کل استان ها تسلیم شود.

متقاضیان آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403، باید در محل تعیین شده اشتغال به خدمت حاضر شوند. داشتن مدرک کاردانی برای مشاغل استاد کاری، الزامی است. تعهد کتبی ۱۰ ساله محضری پیش از اغاز دوره مهارت آموزی، الزامی است.

اگر نسبت به موضوعی در فرآیند استخدامی خود، اعتراض دارید، مراتب را به دیوان عدالت اداری، اطلاع دهیددوره یک ساله مهارت آموزی، رایگان است. اما اگر پس از طی دوره، از اشتغال منصرف شوند، بایستی ۲ برابر هزینه فرآیند استخدام و برگزاری دوره را به تشخیص آموزش و پرورش، پرداخت کنند.

اگر در آزمون استخدامی پذیرفته شوید اما در دوره یک ساله مهارت آموزی شرکت نکنید، عدم ثبت نام شما به منزله انصراف از استخدام است و شما حق هیچ گونه اعتراضی را ندارید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدام معلم استثنایی

مراحل ثبت نام آزمون استخدام معلم استثنایی چیست؟ چگونه در ازمون استخدامی اموزش پرورش ثبت نام کنیم؟

 1. مراجعه  به سایت سازمان سنجش کشور در زمان مقرر به نشانی sanjesh.org (برای ورود به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی کلیک کنید)
 2. کلیم بر روی گزینه گزینه ” استخدام متمرکز اجرایی ” از منوی سمت راست
 3. ورود به سامانه ” ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی ۱۴۰۳  “
 4. انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی و دریافت شماره سریال ثبت نام
 5. ورود به صفحه ثبت نام با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده
 6. بارگذاری فایل عکس و تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی
 7. تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 شما زمانی نهایی می شود،که کد رهگیری را دریافت کرده باشید.

هزینه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی

هزینه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی مبلغی است که کلیه داوطلبان ملزم به پرداخت آن به صورت اینترنتی بوده و باید این وجه ثبت نام را در قالب خرید کارت اعتباری آزمون به سازمان سنجش پرداخت نمایند. اما هزینه ثبت نام استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ چقدر است؟

برای آزمون سال 1403، مبلغ 2,330,000 ریال معادل 233 هزار تومان تعیین شده است. توجه داشته باشید که این مبغ غیر قابل استرداد بوده و به هیچ وجه بازگشت داده نخواهد شد. جهت دریافت راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدام معلم استثنایی به بخش راهنمای تصویری ثبت نام همین مقاله مراجعه فرمایید.

سایت سنجش آموزش و پرورش

حاصل همکاری سایت سنجش آموزش و پرورش و همچنین سازمان اداری و استخدامی کشور موجب شده تا سازمان سنجش بستر نام نویسی و برگزاری این آزمون را فراهم کند. به همین دلیل کلیه داوطلبان باید در تاریخ مقرر یعنی بازه زمانی ۱۰ الی ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ برای ثبت نام به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند. لینک مستقیم سیستم ثبت نام ازمون استخدامی اموزش و پرورش 1403 در ادامه قرار گرفته است.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ در این بخش از مقاله ارائه شده است تا شما عزیزان همگام با آن پیش رفته و مراحل ثبت نام اموزش پرورش ۱۴۰۳ خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

ابتدا به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. این امر با جستجوی عبارت sanjesh.org در گوگل امکان پذیر خواهد بود. همچنین می توانید از لینک مستقیم ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1402 – 1403 موجود در بخش قبل استفاده کنید. حالا روی بخش استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کلیک نمایید تا به صفحه آزمون های استخدامی وارد شوید.

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در بخش اطلاعیه آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی روی گزینه سیستم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی/ آموزگار ابتدایی استثنایی) سال 1402 کلیک کنید تا به صفحه اصلی ثبت نام هدایت شوید.

نحوه ورود به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

قدم اول: بعد از ورود به سایت sanjesh.org و سیستم ثبت نام آزمون آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ باید کارت اعتباری را از لینک خرید کارت اعتباری در منوی سمت راست صفحه اصلی خریداری نمایید.

خرید کارت اعتباری آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در صفحه ی خرید کارت اعتباری، در بخش آزمون استخدامی سریال ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ را انتخاب نمایید. حالا روی گزینه تایید و ادامه را بزنید.

سریال ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در این قسمت باید اطلاعات خود را وارد نمایید. با تکمیل فرم سریال ثبت نام و فشردن دکمه تایید و ادامه به مرحله بعد می روید.

تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در این قسمت قبل از ورود به درگاه بانکی و پرداخت هزینه ثبت نام، شماره پیگیری پرداخت برای شما صادر می شود و تا زمانی تاییدیه مربوطه به “یاداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت ” انجام نشود پرداخت هزینه صورت نمی گیرد.

شماره پیگیری پرداخت، یک عدد منحصر به فرد (یکتا) است که سازمان سنجش به هر سفارش اختصاص می دهد. با این شماره شما می‌توانید وضعیت خرید کارت اعتباری آزمون آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ خود را از بخش مشاهده مشخصات کارت پیگیری نمایید.

نکته مهم : شناسه پیگیری تراکنش را یادداشت نمایید تا در صورت بروز هرگونه اختلال در روند پرداخت هزینه، بتوانید با استفاده از آن تراکنش را در بانک مربوطه پیگیری نمایید.

شماره پیگیری پرداخت آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

قدم دوم: با خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ مجددا به صفحه سیستم ثبت نام بروید و بعد از خواندن تعهدنامه ثبت نام موجود در صفحه، گزینه تایید و ادامه – گام بعدی را انتخاب نمایید.

سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

 در این مرحله شماره سریال ثبت نام 12 رقمی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی را به همراه عبارت امنیتی نمایش داده شده در کادرهای مربوطه وارد نمایید و مطابق تصویر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.

ورود به سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

قدم سوم: حالا باید عکس خود را در سایت سنجش آپلود یا بارگذاری کنید. در هنگام ارسال عکس دقت کنید چون در صورت مغایرت عکس ارسالی، داوطلب متخلف شناخته شده و از حضور او در آزمون جلوگیری می شود.

قدم چهارم: در این مرحله تکمیل اطلاعات داوطلب صورت می گیرد. بعد از ثبت اطلاعات فردی خود باید به انتخاب شغل محل مورد نظر مطابق با اولویت های خود بپردازید. در ورود اطلاعات دقت کافی را داشته باشید چون در صورت مغایرت اطلاعات ثبت نامی با اطلاعات فرد داوطلب، سازمان سنجش استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ را لغو و از پذیرش داوطلب در آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ ممانعت به عمل می آورد.

قدم پنجم: در نهایت با صدور کد پیگیری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ از طرف سازمان سنجش مراحل ثبت نام به پایان می رسد. کد پیگیری ثبت نام را حتما تا پایان فرآیند آزمون نزد خود نگاه دارید چرا که ثبت نام شما زمانی تکمیل می شود که از سیستم شماره پرونده 7 رقمی  و کد پیگیری ثبت نام 15 رقمی دریافت کرده باشید، وگرنه ثبت نام شما تکمیل نشده است.

نکته مهم : در صورتی که در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخوردید، تمامی پنجره های مرورگر را ببندید و از ابتدا مراحل ثبت نام را شروع نمایید. داوطلبان لازم است اطلاعات كارت اعتباری، شماره پرونده و كد پیگیری خود را تا اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ نزد خود نگهدارند.

منابع آزمون استخدامی آموزگار استثنایی

منابع آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ با انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدام معلم استثنایی از سایت سازمان سنجش منتشر و از این طریق به اطلاع داوطلبان می رسد. همانطور که می دانید مطالعه دقیق این منابع عاملی تعیین کننده در میزان تسلط شما بر مباحث و مواد آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ بوده، در نتیجه می توانید به سوالات بیشتری پاسخ دهید و از این طریق شانس موفقیت خود را در آزمون کتبی آموزش و پرورش بالاتر ببرید.

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بر خلاف سال های گذشته، امسال منابع ازمون استخدامی اموزش پرورش ۱۴۰۳ به صورت شفاف و مشخص اعلام می گردد تا کلیه داوطلبان بتوانند با مطالعه این منابع معرفی شده خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. برای مشاهده لیست منابع آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ کلیک نمایید.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 8 اردیبهشت ماه 1403 خواهد بود. پیش از این معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفته بود که قرار است آزمون ۲۶ اسفند ماه برگزار شود، و  فرآیند مصاحبه و گزینش به سال بعد موکول شود.

اما با توجه به آخرین خبر از استخدام معلم استثنایی، امکان برگزاری ازمون استخدامی اموزش پرورش ۱۴۰۳ در اسفند ماه وجود نداشته و آزمون استخدام معلم استثنایی در اردیبهشت 1403 در اولین فرصت برگزار خواهد شد.

همچنین شماره 9099071613 پل ارتباطی ما و شماست. در صورت بروز هرگونه سوال در رابطه با استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ می توانید با ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریاقت نمایید.

تاریخ آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳
8 اردیبهشت 1403

در صورت تغییر تاریخ آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ این مقاله به روز رسانی و اطلاعات لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

۲ شیوه استخدام در وزارت آموزش و پرورش سال 1403

ماده 28: وزارت آموزش و پرورش، همه ساله از طریق آزمون سراسری و ماده بیست و هشت یا همان استخدام آزاد، اقدام به جذب نیرو می کند و آزمون استخدامی با تکمیل ظرفیت نیز، امکان دیگر برای جذب سرمایه انسانی مورد نیاز این مجموعه است. داوطلبانی که دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را در آزمون سراسری انتخاب کنند و پذیرفته شوند، ۴ سال در این دانشگاه ها تحصیل کرده و هم زمان، جذب این وزارت خانه می شوند.

استخدام از طریق آزمون: اگر شما دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری هستید و دوست دارید، جذب این مجموعه بزرگ شوید، باید در آزمون استخدامی، حد نصاب را کسب کرده و دوره یک ساله مهارت آموزی (اصلح) را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی بگذرانید.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره اقدام آموزش و پرورش برای حل مشکل دارندگان «کارنامه سبز» گفت: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد و اگر این افراد بخواهند وارد آموزش و پرورش شوند، حتما باید در آزمون شرکت کند.

کارنامه‌سبزها گروهی از داوطلبان آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی هستند که در مرحله سه برابر ظرفیت پذیرش، نمره قبولی علمی را اخذ کرده اند، اما در مصاحبه پذیرفته نشده اند و طی هفته‌های اخیر با برپایی تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار استخدام خود هستند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اعتراض افرادی موسوم به «کارنامه سبزها» در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در روزهای گذشته، اظهار کرد: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد.

وی افزود: اما برای اینکه مشکل‌شان حل شود از سازمان اداری استخدامی کشور خواهش کرده‌ایم، سقف سنی پذیرش افراد واجد شرایط برای آزمون آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ را یک سال افزایش دهد تا آنها که محدودیت سقف سنی دارند بتوانند در آزمون ثبت نام و شرکت کنند.

رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

رشته های آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

رشته های آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ با انتشار دفترچه ثبت نام ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ به صورت دقیق اعلام خواهد شد. اما مطابق با آخرین اطلاعات منتشر شده استخدام در رشته های علوم پایه، هنرآموز فنی و حرفه ای و علوم انسانی : دبیری عربی – مربی امور تربیتی – دبیری معارف اسلامی – آموزگاری ابتدایی – دبیری ادبیات فارسی – دبیری علوم اجتماعی – دبیری تاریخ و دبیری فلسفه انجام می شود.

توجه داشته باشید که امكان شركت طلاب در هشت رشته علوم انسانی فراهم گردیده است.

برای دریافت لیست رشته های آزمون استخدامی آموزگار استثنایی کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳

پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر (کتبی)، فرآیند اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403 آغاز می شود. بدین ترتیب نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی محاسبه خواهد شد براین اساس کسب حداقل پنجاه (۵۰) درصد میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل (۴۰) درصد برای حیطه عمومی و شصت (۶۰) درصد برای حیطه اختصاصی و تخصصی در هر شغل- شهرستان محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار می‌گیرد.

نتایج اولیه ازمون استخدامی اموزش پرورش ۱۴۰۳ نیز سه تا پنج (۳ تا ۵) برابر ظرفیت ازبین داوطلبان واجد شرایط، جهت ارزیابی تکمیلی از بین داوطلبان دارای حدنصاب اعلام می‌شود البته داوطلبان باید در مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل ۴۷۰ امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (۱۰۰۰ امتیاز) را کسب کنند.

در ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (۹۵) امتیاز از شایستگی های عمومی، حداقل (۷۰) امتیاز از شایستگی اختصاصی و (۴۰) امتیاز از شایستگی تخصصی مقرر در جدول شماره (۱) الزامی است.

نتایج نهایی استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳   از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش و پرورش(حداکثر سه برابر) در سقف ظرفیت پذیرش و براساس نتیجه امتحان مشترک فراگیر (کتبی) با وزن چهل (۴۰) درصد و ارزیابی تکمیلی با وزن شصت (۶۰) درصد لحاظ می‌شود و بر اساس اولویت‌های انتخابی (حداکثر ۳ کد شغل محل) در مقایسه با سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت.

مشاوره تلفنی مشاور گروپ Moshavergroup.com

مشاوره استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳

در بخش پایانی به مشاوره استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ می پردازیم تا نکاتی که بر حسب سال ها حضور در دنیای تحصیلی به دست آورده ایم را با شما در میان بگذاریم.

توجه داشته باشید که استخدام معلم استثنایی ۷ مرحله دارد و بعد از مرحله اول یعنی برگزاری آزمون استخدامی آموزگار استثنایی، به منظور تکمیل مراحل ارزیابی، از پذیرفته شدگان اولیه دعوت به مصاحبه به عمل می آید.

مرحله دوم قبولی در مصاحبه تخصصی آموزش و پرورش است که طی آن اطلاعات تخصصی و توانایی‌ های روانشناسی و علوم تربیتی شما مورد سنجش قرار می گیرد. به عنوان مثال باید امور علمی و فرهنگی که تا به حال انجام دادید (مقاله نویسی، سابقه تدریس، و …) را با کمترین میزان اضطراب و بیشترین تسلط  برای تیم مصاحبه کننده ۴ یا ۵ نفره حاضر در جلسه توضیح دهید. قدرت کلام شما و حتی وضعیت ظاهری شما در روند مصاحبه تاثیر خواهد داشت.

مرحله سوم مربوط به گزینش است که معمولا یک ماه بعد از مصاحبه اولیه از بین کسانی که در مصاحبه علمی قبول شده اند انجام خواهد شد تا اطلاعات سیاسی و مذهبی شما سنجیده گردد. لازم به ذکر است تحقیقات محلی، پرسش از دوستان نزدیک، تحقیق از دانشگاه محل تصیل و … از جمله اقداماتی است که در این مرحله استخدام معلم استثنایی ۱۴۰۳ صورت می گیرد. اگر از این مرحله هم سربلند بیرون بیایید، در مرحله چهارم باید برای انجام آزمایشات پاراکلینیکی اقدام نمایید. مرحله پنجم شامل ورود به دانشگاه فرهنگیان و پاس کردن ۲۲ تا ۲۵ واحد درسی تئوری و عملی در سه پودمان در مدت ۹ ماه (یک سال تحصیلی) (پودمان اول؛ پودمان دوم؛ پودمان عملی و کاروزوی و آموزش پژوهی) به علاوه پودمان فرهنگی خواهد بود. سپس در مرحله ششم باید اقدامات لازم در جهت کارورزی و مهارت‌آموزی عملی تدریس در مدارس و نوشتن یک گزارش در قالب یک مقاله در مورد مسائل مربوطه را انجام دهید. با گذر از خان ششم، به مرحله هفتم یعنی قبولی در آزمون جامع فرهنگیان و دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی می رسید و با شکست دادن این هفت خان رستم شرط ورود به مدارس را احراز و به جامعه معلمان زحمت کش کشورمی پیوندید.


شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون، هزینه آزمون، منابع آزمون، ظرفیت و رشته های مورد نیاز و … با مشاوران ما در مرکز مشاوره مشاور گروپ تماس بگیرید تا اطلاعات جامعی درباره جزئیات آزمون استخدامی آموزگار استثنایی در اختیار شما قرار دهند و پاسخگوی سؤالات شما باشند.

9099071613

.در صورت اشغال بودن خطوط، لطفا چندین بار شماره گیری نمایید.

 • آیا ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی شرط سنی دارد؟
 • منابع آزمون استخدام معلم استثنایی 1403 چیست؟
 • نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزگار استثنایی را از کجا تهیه کنیم؟
 • برای استخدام معلم استثنایی 1403 چه رشته هایی مورد نیاز است؟
 • آیا با مدرک فوق دیپلم هم می توان در آزمون استخدام معلم استثنایی 1403 ثبت نام کرد؟
 • ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی از چه زمانی آغاز می شود؟

سوالات متداول ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی 1403

✔️سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ چیست؟

✔️ثبت نام داوطلبان آزمون استخدامی معلم استثنایی ۱۴۰۳ از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

✔️تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزگار استثنایی ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام شده است؟

✔️براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، آزمون استخدامی آموزش و پرورش احتمالا در اردیبهشت 1403 برگزار می شود. زمان دقیق برگزاری آزمون را در مقاله مطالعه نمایید.

✔️شرایط سنی آزمون استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش چیست؟

✔️شرایط سنی داوطلبان براساس مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. شرایط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ در این مقاله بیان شده است.

4.5/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزگار استثنایی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی