آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ | زمان و شرایط معلمی

ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ | زمان و شرایط معلمی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مهم ترین اطلاعات لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ را در این مقاله مشاور گروپ بخوانید. کلیه شرایط اعم از شرایط سنی، شرایط عمومی و اختصاصی را بررسی می کنیم و همچنین زمان و نحوه ثبت نام در سایت سازمان سنجش را با هم مرور می کنیم. زیرا  داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی سال 1402 را دارند، باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی بیان شده در این مقاله، فرآیند ثبت نام خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند.

برای اطلاع از جزئیات آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی با ما همراه باشید.

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ در اردیبهشت ماه برگزار می شود و کلیه علاقه مندان به فعالیت در شغل شریف معلمی در مقطع ابتدایی باید در زمان مقرر با مراجعه به سایت sanjesh.org مراحل نام نویسی خود را تکمیل و با حضور در جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ شانس خود را برای حضور در بین لیست پذیرفته شدگان افزایش دهند. بعد از برگزاری آزمون، دو برابر ظرفیت، برای مصاحبه دعوت شده و افراد واجد شرایط از بین آنها انتخاب می شود.

ستاری فر معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲، تقریبا ۳۵ هزار نفر در استان‌های مختلف کشور جذب خواهند شد، جزئیات جدیدی از این آزمون را اعلام کرد.

برای ثبت‌ نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ ، ظرفیت پذیرش شامل ۲۴ هزار و ۶۹۴ آموزگار ابتدایی، ۲۳۳۲ آموزگار استثنایی و ۹۹۲ آموزگار ویژه مناطق عشایری و مرزی اعلام شده است و در مجموع تعداد ۲۸ هزار و ۱۸ نفر آموزگار ابتدایی، استثنایی و ویژه مناطق مرزی و عشایری طی این آزمون جذب می‌شوند.

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی در بخش های بعد قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

✅ ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باید فورا افزایش یابد! آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش برگزار می شود؟

🔺معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش: با وجود ورود ۷۳ هزار نیروی جدید به کادر آموزش و پرورش، باز هم با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم بود.

🔺در سال جاری ۴۰ هزار نیرو از دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش و مدارس خواهند شد و همچنین ۳۴ هزار و ۸۰۰ نیروی انسانی هم از راه آزمون اخیر به بدنه آموزش و پرورش اضافه می‌شوند که در نهایت حدود ۷۳ هزار نفر نیروی جدید وارد آموزش و پرورش خواهند شد؛ اما خروجی ما از آموزش و پرورش، بیش از هشتاد هزار نفر است؛ بنابراین در سال تحصیلی آینده با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.

🔺معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: ما بخشی از این کمبود را از طریق سرباز معلم و بخشی دیگر را از طریق، آزمون استخدامی ( ماده ۲۸) جذب نیرو‌های بازنشسته حل می‌کنیم، اما باید سعی کنیم این روش را کمتر انجام دهیم تا دانشگاه فرهنگیان خود را به شرایط ایده آل برساند.

 

با توجه به اینکه 80 هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش مشمول بازنشستگی هستند، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد برای دوره ابتدایی تا پایان اسفند آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی را برگزار و حدود ۲۵ هزار نفر نیروی مورد نیاز از طریق آزمون استخدامی و ماده 28 جذب شوند.

🏢 وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ايران، از ميان طلاب و دانشجويان واجد شرايط سراسر كشور از طريق آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ استخدام می‌نمايد. بر اساس اعلام مسئولين آموزش و پرورش فرآيند ثبت‌نام و برگزاری آزمون و از طريق سامانه سازمان سنجش انجام خواهد پذيرفت.

در رابطه با سهميه طلاب استخدام آموزش و پرورش می توان گفت که روحانيون و طلاب گرامی سهمیه جداگانه‌ای برای استخدام در آموزش و پرورش ندارند و طلاب واجد شرايط همانند ساير داوطلبين از طريق آزمون استخدامی (مسير دوم) امكان جذب و استخدام دارند.

📝 شيوه استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برای استخدام در آموزش و پرورش دو مسیر قانونی وجود دارد.

مسیر اول : شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان که پس از طی دوره چهار ساله به عنوان معلم مشغول تدریس می‌شوند.

مسير دوم : بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان؛ جذب از طریق آزمون استخدامی است که طلاب و دانشجویانی که مدرک سطح ۲ یا کارشناسی و بالاتر دارند، پس از قبولی در آزمون استخدامی، حدود يكسال در دانشگاه فرهنگيان دوره مهارت آموزی را طی نموده و سپس جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

ظرفيت استخدامی برای سال جاری حدود ۲۵ از طریق آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ (مسير دوم) جذب ماده ۲۸ خواهند شد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ در ادامه بیان شده است اما زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی سال 1402 هنوز اعلام نشده است.

طبق آخرین اخبار قرار است ثبت نام در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی در سال 1402، اواسط اسفند ماه  انجام شود. کلیه متقاضیانی که مایل به استخدام در آموزش و پرورش هستند باید در تاریخ مذکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 اقدام نمایند.

⏳ شروع ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی احتمالا از 9 یا 10 اسفند ماه خواهد بود.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی
روز چهارشنبه مورخ 1401/12/10 لغايت روز سه شنبه مورخ 1401/12/16  8 اردیبهشت ماه 1402

ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ به محض شروع فرآیند ثبت نام، لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 در این مقاله قرار خواهد گرفت. در آزمون استخدامی جدید که ثبت نام آن از 10 اسفند ماه 1401 آغاز خواهد شد آموزش و پرورش  سهمیه جذب حدودا 35000 نیرو را گرفته است.

زمان ثبت نام استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲  10 اسفند ماه 1401 تا 16 اسفند ماه 1401 تعیین گردیده است. به محض انتشار اطلاعیه تمدید زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲در رابطه با زمان دقیق ثبت نام، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

دفترچه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ تا اواسط اسفند ماه صورت گرفته و کلیه متقاضیان واجد شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی باید این دفترچه را دانلود و به دقت مطالعه نمایند.

رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب نیرو در آموزش و پرورش از طریق این آزمون، گفت: دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ آماده توزیع است. به دلیل هماهنگی‌هایی که باید با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود تا اواسط اسفند ماه این دفترچه منتشر خواهد شد.

توجه داشته باشید که به محض انتشار  لینک دانلود دفترچه استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ pdf در این مقاله قرار خواهد گرفت.

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 کلیک نمایید.

سیر صعودی جمعیت دانش آموزی و بازنشستگی فرهنگیان تا سال ۱۴۰۴

در طول برنامه ششم توسعه که هنوز یکسال آن باقی مانده است ۱۸۶ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده اند که سه برابر جذب نیرو در برنامه پنجم توسعه است گفت: تا سال ۱۴۰۴ سیر جمعیت دانش آموزی صعودی و سیر بازنشستگی در آموزش و پرورش هم صعودی است و هرسال حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر بازنشسته می شوند.

شرایط استخدام آموزش و پرورش

از مهم ترین شرایط استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ به مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی می توان اشاره کرد که با توجه به تنوع در رشته ها و مقاطع مورد پذیرش آخرین مدرک مورد پذیرش برای هر سمت متفاوت می باشد که در دفترچه ثبت نام به صورت مجزا برای هر عنوان شغلی درج شده است .

برای پاسخ به این پرسش که چه کسانی می توانند در آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کنند در ادامه شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش را با یکدیگر بررسی می کنیم.

چه کسانی می توانند در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲  ثبت نام و شرکت کنند؟
 1. فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (البته دارندگان مدرک دکتری هم می توانند با استفاده از مدرک کارشناسی ارشد شان برای ثبت نام در استخدامی جدید آموزش و پرورش اقدام کنند)
 2. فرهنگیان که به صورت غیر رسمی در وزارت آموزش و پرورش مشغول به خدمت هستند، گروه دوم افراد مجاز به ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی هستند.
 3. طلاب حوزه علمیه هم در صورت احراز سایر شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی می توانند برای نام نویسی در آزمون اقدام نمایند. طلاب و روحانيون دارای مدرك سطح۲ حوزوی با حداكثر ۳۵ سال ، سطح۳ با حداكثر ۴۰ سال و سطح۴ با ۴۵ سال سن می‌توانند جهت ثبت‌نام اقدام نمايند. همچنين برادران طلبه بايد دارای كارت پايان خدمت و يا معافيت دائم باشند. ضمناً ارائه مدرك تحصيلی الزامی ‌می‌باشد.

از دیگر شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 1. برخورداری از سلامت جسمانی مورد تایید پزشک از نظر قدرت بینایی و میزان شنوایی برای استخدام آموزش و پرورش
 2. گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان بدون حقوق و مزایا مختص پذیرفته شدگان .
 3. پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی .
 4. شروع استخدام به صورت پیمانی می باشد .
 5. ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن، مدرک ICDL در زمان ثبت نام و یا ارائه تعهد مبنی بر کسب مهارت های مذکور و ارائه مدرک مربوطه تا قبل از آزمون جامع . (مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن مورد تایید آموزش و پرورش)
 6. شرط سنی حداکثر 35 سال برای داوطلبان با مدرک لیسانس
 7. شرط سنی 40 سال برای داوطلبان با مدرک فوق لیسانس و دکتری
 8. شرایط سنی استخدام طلاب در آموزش و پرورش دارای مدرك سطح۲ حوزوی حداكثر ۳۵ سال ، سطح۳ حداكثر ۴۰ سال و سطح۴ حداکثر ۴۵ سال سن

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش آموزگار ابتدایی، حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ چهل سال سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری است. شرایط سنی استخدام طلاب در آموزش و پرورش نیز حداکثر 45 سال گزارش شده است.

لازم به ذکر است، شرط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ بر اساس مقاطع تحصیلی مختلف، بر خلاف دوره های گذشته، متفاوت نبوده و سقف سن ۴۰ سال تمام فارغ از اینکه فرد کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارد، مطرح است که این اتفاق فرصتی برای جذب متولدان دهه شصت رقم می زند.

بنابراین بر اساس اعلام معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش،  سقف سنی ثبت نام استخدام آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش 40 سال تمام تعیین شده است و مطابق با مصوبه 833 شورای انقلاب فرهنگی مدت زمان همکاری در دستگاه های دولتی از این سقف سنی کسر می گردد.

همچنین در شرایط استخدامی جدید آموزش و پرورش مطابق با بند (الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، داوطلبان مشمول قانون مزبور به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال تا حداکثر پنج سال (۵) به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد. امتیازات فوق‌‌الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای ۵‏‏.۲ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر است.

حداکثر سن استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

معافیت شرط سنی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲

اگر شرایط زیر را دارید، از قانون اصلاح حداکثر سن داوطلب آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲، معاف هستید. مشروط به این که بتوانید، ادله و مستندات لازم را ارائه کنید.

کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بیست و پنج درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که ۱۲ ماه و بالا تر، سابقه اسارت دارند، رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند.

خانواده معظم شهدا تا میزان ۵ سال، از معافیت برخوردارند. منظور از خانواده، صرفا: پدر، مادر، خواهر و برادر است و اقوام شهید را شامل نمی شود. یعنی اگر پسر برادر شهید هستید، از معافیت سنی برخوردار نخواهید بود.

مدت زمانی که در خدمت مقدس سربازی (مدت ضرورت ۱۸ تا ۲۴ ماهه) مشغول بودید، به حداکثر سن شما اضافه می شود. یعنی اگر کارشناسی ارشد دارید و ۴۲ سال سن، اما ۲ سال خدمت ضرورت دارید، مازاد سنی شما قابل قبول است.

اگر در شرکت ها و سازمان های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنید، به صورت غیر رسمی و تمام وقت مشغول به کار شده اید، این مدت اشتغال، از شرط سنی شما کم می شود. یعنی اگر مدرک دکتری دارید و سن شما ۴۹ سال است و ۴ سال سابقه خدمت غیر رسمی در مراکز دولتی دارید، ۴ سال مازاد سنی شما، قابل قبول خواهد بود.

شرایط استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

شرایط عمومی استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

شرایط عمومی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 • متقاضی، تابعیت ایران داشته باشد.
 • متقاضی، معتقد به دبین مبین اسلامی یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی باشد.
 • متقاضی، التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد.
 • دارای کارت معافیت دائم یا انجام خدمت دوره ضرورت (معافیت پزشکی و استخدام آموزش و پرورش معلم ابتدایی)
 • داشتن کارت ملی جدید.
 • دارا بودن از سلامت جسمی و روانی بر اساس استاندارد های موجود.
 • نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر عدم سابقه کیفری و محکومیت جزایی موثر (دریافت گواهی عدم سوء پیشینه)
 • نداشتن ممنوعیت استخدامی در مراکز دولتی بر اساس آرا مراجع قضایی داوطلب نباید مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری نیروهای بازخریدی دستگاه های اجرایی باشد.
 • داوطلب آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، در زمان معرفی به گزینش برای سیر فرآیند جذب، نباید نیروی استخدامی رسمی یا پیمانی دستگاه های اجرایی باشد.
 • شرط سن 20 تا 40 سال رعایت شود.

شرایط اختصاصی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 1. گذراندن موفقیت آمیز دوره یک ساله مهارت آموزی شامل دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی است که برای دانش اموختگان دانشگاهی و حوزوی، برنامه های خاصی دارد.
 2. ۱۱ استان در سال ۹۷، سهیمه مناطق داشته اند و به قولی، سهیمه گزینش بومی دارند: ایلام، آذربایجان غربی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، خوزستان، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان و کرمان. اگر بومی این مناطق هستید، با ضریب ۱.۴، درصدهای شما در بخش کتبی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ (عمومی و تخصصی) و مصاحبه استخدامی، لحاظ خواهد شد. دوره یک ساله مهارت آموزش در دانشگاه فرهنگیان برای رشته های دبیر و آموزگاری است و در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجانی برای رشته های هنز آموزی و استاد کاری است. برای آشنایی با نحوه ثبت نام پس از پذیرش در آزمون استخدامی، به سایت های هر یک مراجعه کنید. همچنین رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ را در ادامه مقاله مطالعه فرمایید.
 3. دوره یک ساله مهارت آموزی، سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد. شرط استخدامی است فقط.
 4. هیچ حقوقی به دانشجویان دوره مهارت آموزی یک ساله پرداخت نمی شود.
 5. آزمون جامع دوره یک ساله مهارت آموزی، شرط صدور حکم استخدام است.
 6. کلیه متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید مدرک ICDL و روخوانی و روانخوانی قرآن مجید ارائه کنند.
 7. صدور حکم استخدام در آموزش و پرورش، منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است.
 8. ضوابط ثبت نام در دوره یکساله مهارت اموزی معلم ابتدایی، پس از قبولی نهایی و تایید صلاحیت های عمومی توسط گزینش، از سوی دانشگاه های مجری دوره یک ساله مهارت آموزی اعلام می شود.
 9. ارائه رونوشت و کپی برابر اصل تعهد محضری به دانشگاه مجری دوره ۱ ساله مهارت آموزی الزامی خواهد بود.

مدارک استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

شرایط جسمانی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

بر اساس مصوبه مجلس در سال ۹۵، متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید شرایط جسمی خاصی داشته باشند:

 • بیماری چشمی نداشته باشند. داشتن عینک، اشکال ندارد.
 • متقاضی، بیماری چشمی غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • متقاضی، بیماری نیستاگموس نداشته باشد.
 • قرنیه دو چشم متقاضی، ضایعات غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • کور رنگی برای رشته های هنری، مجاز نیست. برای سایر رشته ها، منعی ندارد.
 • داشتن نابینایی در یک چشم، ممنوعیت استخدام دارد.
 • قدرت شنوایی داوطلب استخدام، نباید کم تر از چهل DB (دسی بل) باشد.
 • انجام آزمایشگان پاراکلینیکی توسط متقاضی استخدام، الزامی است و باید نتایج، به امور اداری اداره کل استان ها تسلیم شود.

متقاضیان آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402، باید در محل تعیین شده اشتغال به خدمت حاضر شوند. داشتن مدرک کاردانی برای مشاغل استاد کاری، الزامی است. تعهد کتبی ۱۰ ساله محضری پیش از اغاز دوره مهارت آموزی، الزامی است.

اگر نسبت به موضوعی در فرآیند استخدامی خود، اعتراض دارید، مراتب را به دیوان عدالت اداری، اطلاع دهیددوره یک ساله مهارت آموزی، رایگان است. اما اگر پس از طی دوره، از اشتغال منصرف شوند، بایستی ۲ برابر هزینه فرآیند استخدام و برگزاری دوره را به تشخیص آموزش و پرورش، پرداخت کنند.

اگر در آزمون استخدامی پذیرفته شوید اما در دوره یک ساله مهارت آموزی شرکت نکنید، عدم ثبت نام شما به منزله انصراف از استخدام است و شما حق هیچ گونه اعتراضی را ندارید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی معلم ابتدایی

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی معلم ابتدایی چیست؟ چگونه در ازمون استخدامی اموزش پرورش ثبت نام کنیم؟

 1. مراجعه  به سایت سازمان سنجش کشور در زمان مقرر به نشانی sanjesh.org (برای ورود به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی کلیک کنید)
 2. کلیم بر روی گزینه گزینه ” استخدام متمرکز اجرایی ” از منوی سمت راست
 3. ورود به سامانه ” ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲ “
 4. انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و دریافت شماره سریال ثبت نام
 5. ورود به صفحه ثبت نام با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده
 6. بارگذاری فایل عکس و تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی
 7. تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 شما زمانی نهایی می شود،که کد رهگیری را دریافت کرده باشید.

هزینه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی

هزینه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی مبلغی است که کلیه داوطلبان ملزم به پرداخت آن به صورت اینترنتی بوده و باید این وجه ثبت نام را در قالب خرید کارت اعتباری آزمون به سازمان سنجش پرداخت نمایند. اما هزینه ثبت نام استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ چقدر است؟

برای آزمون سال 1402، مبلغ 2,330,000 ریال معادل 233 هزار تومان تعیین شده است. توجه داشته باشید که این مبغ غیر قابل استرداد بوده و به هیچ وجه بازگشت داده نخواهد شد. جهت دریافت راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش به بخش راهنمای تصویری ثبت نام همین مقاله مراجعه فرمایید.

سایت سنجش آموزش و پرورش

حاصل همکاری سایت سنجش آموزش و پرورش و همچنین سازمان اداری و استخدامی کشور موجب شده تا سازمان سنجش بستر نام نویسی و برگزاری این آزمون را فراهم کند. به همین دلیل کلیه داوطلبان باید در تاریخ مقرر یعنی بازه زمانی ۱۰ الی ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ برای ثبت نام به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند. لینک مستقیم سیستم ثبت نام ازمون استخدامی اموزش و پرورش 1402 در ادامه قرار گرفته است.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ در این بخش از مقاله ارائه شده است تا شما عزیزان همگام با آن پیش رفته و مراحل ثبت نام اموزش پرورش ۱۴۰۲ خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

ابتدا به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. این امر با جستجوی عبارت sanjesh.org در گوگل امکان پذیر خواهد بود. همچنین می توانید از لینک مستقیم ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1401 – 1402 موجود در بخش قبل استفاده کنید. حالا روی بخش استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کلیک نمایید تا به صفحه آزمون های استخدامی وارد شوید.

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در بخش اطلاعیه آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی روی گزینه سیستم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی/ آموزگار ابتدایی استثنایی) سال 1401 کلیک کنید تا به صفحه اصلی ثبت نام هدایت شوید.

نحوه ورود به سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

قدم اول: بعد از ورود به سایت sanjesh.org و سیستم ثبت نام آزمون آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ باید کارت اعتباری را از لینک خرید کارت اعتباری در منوی سمت راست صفحه اصلی خریداری نمایید.

خرید کارت اعتباری آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در صفحه ی خرید کارت اعتباری، در بخش آزمون استخدامی سریال ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ را انتخاب نمایید. حالا روی گزینه تایید و ادامه را بزنید.

سریال ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در این قسمت باید اطلاعات خود را وارد نمایید. با تکمیل فرم سریال ثبت نام و فشردن دکمه تایید و ادامه به مرحله بعد می روید.

تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

در این قسمت قبل از ورود به درگاه بانکی و پرداخت هزینه ثبت نام، شماره پیگیری پرداخت برای شما صادر می شود و تا زمانی تاییدیه مربوطه به “یاداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت ” انجام نشود پرداخت هزینه صورت نمی گیرد.

شماره پیگیری پرداخت، یک عدد منحصر به فرد (یکتا) است که سازمان سنجش به هر سفارش اختصاص می دهد. با این شماره شما می‌توانید وضعیت خرید کارت اعتباری آزمون آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ خود را از بخش مشاهده مشخصات کارت پیگیری نمایید.

نکته مهم : شناسه پیگیری تراکنش را یادداشت نمایید تا در صورت بروز هرگونه اختلال در روند پرداخت هزینه، بتوانید با استفاده از آن تراکنش را در بانک مربوطه پیگیری نمایید.

شماره پیگیری پرداخت آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

قدم دوم: با خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ مجددا به صفحه سیستم ثبت نام بروید و بعد از خواندن تعهدنامه ثبت نام موجود در صفحه، گزینه تایید و ادامه – گام بعدی را انتخاب نمایید.

سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

 در این مرحله شماره سریال ثبت نام 12 رقمی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی را به همراه عبارت امنیتی نمایش داده شده در کادرهای مربوطه وارد نمایید و مطابق تصویر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.

ورود به سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ Moshavergroup.com

قدم سوم: حالا باید عکس خود را در سایت سنجش آپلود یا بارگذاری کنید. در هنگام ارسال عکس دقت کنید چون در صورت مغایرت عکس ارسالی، داوطلب متخلف شناخته شده و از حضور او در آزمون جلوگیری می شود.

قدم چهارم: در این مرحله تکمیل اطلاعات داوطلب صورت می گیرد. بعد از ثبت اطلاعات فردی خود باید به انتخاب شغل محل مورد نظر مطابق با اولویت های خود بپردازید. در ورود اطلاعات دقت کافی را داشته باشید چون در صورت مغایرت اطلاعات ثبت نامی با اطلاعات فرد داوطلب، سازمان سنجش استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ را لغو و از پذیرش داوطلب در آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ ممانعت به عمل می آورد.

قدم پنجم: در نهایت با صدور کد پیگیری ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ از طرف سازمان سنجش مراحل ثبت نام به پایان می رسد. کد پیگیری ثبت نام را حتما تا پایان فرآیند آزمون نزد خود نگاه دارید چرا که ثبت نام شما زمانی تکمیل می شود که از سیستم شماره پرونده 7 رقمی  و کد پیگیری ثبت نام 15 رقمی دریافت کرده باشید، وگرنه ثبت نام شما تکمیل نشده است.

نکته مهم : در صورتی که در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخوردید، تمامی پنجره های مرورگر را ببندید و از ابتدا مراحل ثبت نام را شروع نمایید. داوطلبان لازم است اطلاعات كارت اعتباری، شماره پرونده و كد پیگیری خود را تا اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ نزد خود نگهدارند.

منابع آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی

منابع آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ با انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش از سایت سازمان سنجش منتشر و از این طریق به اطلاع داوطلبان می رسد. همانطور که می دانید مطالعه دقیق این منابع عاملی تعیین کننده در میزان تسلط شما بر مباحث و مواد آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ بوده، در نتیجه می توانید به سوالات بیشتری پاسخ دهید و از این طریق شانس موفقیت خود را در آزمون کتبی آموزش و پرورش بالاتر ببرید.

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بر خلاف سال های گذشته، امسال منابع ازمون استخدامی اموزش پرورش ۱۴۰۲ به صورت شفاف و مشخص اعلام می گردد تا کلیه داوطلبان بتوانند با مطالعه این منابع معرفی شده خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. برای مشاهده لیست منابع آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ کلیک نمایید.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 8 اردیبهشت ماه 1402 خواهد بود. پیش از این معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفته بود که قرار است آزمون ۲۶ اسفند ماه برگزار شود، و  فرآیند مصاحبه و گزینش به سال بعد موکول شود.

اما با توجه به آخرین خبر از استخدام آموزش و پرورش، امکان برگزاری ازمون استخدامی اموزش پرورش ۱۴۰۲در اسفند ماه وجود نداشته و آزمون استخدام آموزش و پرورش در اردیبهشت 1402 در اولین فرصت برگزار خواهد شد.

همچنین شماره 9099071613 پل ارتباطی ما و شماست. در صورت بروز هرگونه سوال در رابطه با استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ می توانید با ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریاقت نمایید.

تاریخ آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲
8 اردیبهشت 1402

در صورت تغییر تاریخ آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ این مقاله به روز رسانی و اطلاعات لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

۲ شیوه استخدام در وزارت آموزش و پرورش سال 1402

ماده 28: وزارت آموزش و پرورش، همه ساله از طریق آزمون سراسری و ماده بیست و هشت یا همان استخدام آزاد، اقدام به جذب نیرو می کند و آزمون استخدامی با تکمیل ظرفیت نیز، امکان دیگر برای جذب سرمایه انسانی مورد نیاز این مجموعه است. داوطلبانی که دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را در آزمون سراسری انتخاب کنند و پذیرفته شوند، ۴ سال در این دانشگاه ها تحصیل کرده و هم زمان، جذب این وزارت خانه می شوند.

استخدام از طریق آزمون: اگر شما دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری هستید و دوست دارید، جذب این مجموعه بزرگ شوید، باید در آزمون استخدامی، حد نصاب را کسب کرده و دوره یک ساله مهارت آموزی (اصلح) را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی بگذرانید.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره اقدام آموزش و پرورش برای حل مشکل دارندگان «کارنامه سبز» گفت: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد و اگر این افراد بخواهند وارد آموزش و پرورش شوند، حتما باید در آزمون شرکت کند.

کارنامه‌سبزها گروهی از داوطلبان آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی هستند که در مرحله سه برابر ظرفیت پذیرش، نمره قبولی علمی را اخذ کرده اند، اما در مصاحبه پذیرفته نشده اند و طی هفته‌های اخیر با برپایی تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار استخدام خود هستند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اعتراض افرادی موسوم به «کارنامه سبزها» در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در روزهای گذشته، اظهار کرد: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد.

وی افزود: اما برای اینکه مشکل‌شان حل شود از سازمان اداری استخدامی کشور خواهش کرده‌ایم، سقف سنی پذیرش افراد واجد شرایط برای آزمون آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ را یک سال افزایش دهد تا آنها که محدودیت سقف سنی دارند بتوانند در آزمون ثبت نام و شرکت کنند.

رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش Moshavergroup.com

رشته های آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

رشته های آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ با انتشار دفترچه ثبت نام ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت دقیق اعلام خواهد شد. اما مطابق با آخرین اطلاعات منتشر شده استخدام در رشته های علوم پایه، هنرآموز فنی و حرفه ای و علوم انسانی : دبیری عربی – مربی امور تربیتی – دبیری معارف اسلامی – آموزگاری ابتدایی – دبیری ادبیات فارسی – دبیری علوم اجتماعی – دبیری تاریخ و دبیری فلسفه انجام می شود.

توجه داشته باشید که امكان شركت طلاب در هشت رشته علوم انسانی فراهم گردیده است.

برای دریافت لیست رشته های آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲

پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر (کتبی)، فرآیند اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402 آغاز می شود. بدین ترتیب نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی محاسبه خواهد شد براین اساس کسب حداقل پنجاه (۵۰) درصد میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل (۴۰) درصد برای حیطه عمومی و شصت (۶۰) درصد برای حیطه اختصاصی و تخصصی در هر شغل- شهرستان محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار می‌گیرد.

نتایج اولیه ازمون استخدامی اموزش پرورش ۱۴۰۲ نیز سه تا پنج (۳ تا ۵) برابر ظرفیت ازبین داوطلبان واجد شرایط، جهت ارزیابی تکمیلی از بین داوطلبان دارای حدنصاب اعلام می‌شود البته داوطلبان باید در مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل ۴۷۰ امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (۱۰۰۰ امتیاز) را کسب کنند.

در ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (۹۵) امتیاز از شایستگی های عمومی، حداقل (۷۰) امتیاز از شایستگی اختصاصی و (۴۰) امتیاز از شایستگی تخصصی مقرر در جدول شماره (۱) الزامی است.

نتایج نهایی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲  از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش و پرورش(حداکثر سه برابر) در سقف ظرفیت پذیرش و براساس نتیجه امتحان مشترک فراگیر (کتبی) با وزن چهل (۴۰) درصد و ارزیابی تکمیلی با وزن شصت (۶۰) درصد لحاظ می‌شود و بر اساس اولویت‌های انتخابی (حداکثر ۳ کد شغل محل) در مقایسه با سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت.

مشاوره تلفنی مشاور گروپ Moshavergroup.com

مشاوره استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲

در بخش پایانی به مشاوره استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ می پردازیم تا نکاتی که بر حسب سال ها حضور در دنیای تحصیلی به دست آورده ایم را با شما در میان بگذاریم.

توجه داشته باشید که استخدام آموزش و پرورش ۷ مرحله دارد و بعد از مرحله اول یعنی برگزاری آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی، به منظور تکمیل مراحل ارزیابی، از پذیرفته شدگان اولیه دعوت به مصاحبه به عمل می آید.

مرحله دوم قبولی در مصاحبه تخصصی آموزش و پرورش است که طی آن اطلاعات تخصصی و توانایی‌ های روانشناسی و علوم تربیتی شما مورد سنجش قرار می گیرد. به عنوان مثال باید امور علمی و فرهنگی که تا به حال انجام دادید (مقاله نویسی، سابقه تدریس، و …) را با کمترین میزان اضطراب و بیشترین تسلط  برای تیم مصاحبه کننده ۴ یا ۵ نفره حاضر در جلسه توضیح دهید. قدرت کلام شما و حتی وضعیت ظاهری شما در روند مصاحبه تاثیر خواهد داشت.

مرحله سوم مربوط به گزینش است که معمولا یک ماه بعد از مصاحبه اولیه از بین کسانی که در مصاحبه علمی قبول شده اند انجام خواهد شد تا اطلاعات سیاسی و مذهبی شما سنجیده گردد. لازم به ذکر است تحقیقات محلی، پرسش از دوستان نزدیک، تحقیق از دانشگاه محل تصیل و … از جمله اقداماتی است که در این مرحله استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ صورت می گیرد.

اگر از این مرحله هم سربلند بیرون بیایید، در مرحله چهارم باید برای انجام آزمایشات پاراکلینیکی اقدام نمایید.

مرحله پنجم شامل ورود به دانشگاه فرهنگیان و پاس کردن ۲۲ تا ۲۵ واحد درسی تئوری و عملی در سه پودمان در مدت ۹ ماه (یک سال تحصیلی) (پودمان اول؛ پودمان دوم؛ پودمان عملی و کاروزوی و آموزش پژوهی) به علاوه پودمان فرهنگی خواهد بود.

سپس در مرحله ششم باید اقدامات لازم در جهت کارورزی و مهارت‌آموزی عملی تدریس در مدارس و نوشتن یک گزارش در قالب یک مقاله در مورد مسائل مربوطه را انجام دهید.

با گذر از خان ششم، به مرحله هفتم یعنی قبولی در آزمون جامع فرهنگیان و دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی می رسید و با شکست دادن این هفت خان رستم شرط ورود به مدارس را احراز و به جامعه معلمان زحمت کش کشورمی پیوندید.


شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون، هزینه آزمون، منابع آزمون، ظرفیت و رشته های مورد نیاز و … با مشاوران ما در مرکز مشاوره “مشاور گروپ ” تماس بگیرید تا اطلاعات جامعی درباره جزئیات آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی در اختیار شما قرار دهند و پاسخگوی سؤالات شما باشند.

9099071613

.در صورت اشغال بودن خطوط، لطفا چندین بار شماره گیری نمایید.

 • آیا ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی شرط سنی دارد؟
 • منابع آزمون استخدام آموزش و پرورش 1402 چیست؟
 • نمونه سؤالات آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی را از کجا تهیه کنیم؟
 • برای استخدام آموزش و پرورش 1402 چه رشته هایی مورد نیاز است؟
 • آیا با مدرک فوق دیپلم هم می توان در آزمون استخدام آموزش و پرورش 1402 ثبت نام کرد؟
 • ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی از چه زمانی آغاز می شود؟

سوالات متداول ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی 1402

✔️سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش 1402 چیست؟

✔️ثبت نام داوطلبان آموزگار ابتدایی از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

✔️تاریخ برگزاری آزمون استخدامی معلم ابتدایی ۱۴۰۲ چه زمانی اعلام شده است؟

✔️براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش احتمالا در اردیبهشت 1402 برگزار می شود. زمان دقیق برگزاری آزمون را در مقاله مطالعه نمایید.

✔️شرایط سنی آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی چیست؟

✔️شرایط سنی داوطلبان آموزگار ابتدایی براساس مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. شرایط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ در این مقاله بیان شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی ۱۴۰۲ | زمان و شرایط معلمی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی