آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400 : حجت‌الاسلام ذوعلم در خصوص قانون حذف کنکور گفت: باید کارگروهی از سوی قوای سه گانه برای تعیین تکلیف آن تشکیل شود.

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400 ,حذف کنکور سراسری 1400 ,حذف کنکور 1400, سرانجام حذف کنکور 1400,حذف کنکور سازمان سنجش 1400,حذف کنکور تجربی 1400,حذف کنکور در سال 1400,حذف کنکور ۱۴۰۰,حذف کنکور 1400,حذف کنکور پزشکی 1400,حذف کنکور در مجلس 1400

N82738782 72006793

به روزرسانی : 7 مهر 99


جزئیات حذف کنکور سراسری 1400


🔰 حذف کنکور در مجلس یازدهم کلید خورد

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400  :   فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه رادیویی «گفتگوی اجتماعی» از انجام یک طرح جدید در مجلس درباره کنکور خبر داد و گفت: این طرح که در مجلس اعلام وصول شده است ممنوعیت جذب دانشجو توسط موسسات آموزش عالی غیر دولتی است.

🔻 اگر این طرح در کمیسیون و سپس در صحن علنی مجلس رای بیاورد، بخش زیادی از دغدغه‌هایی که در رابطه با تعارض منافع مدیران وجود دارد، از بین می‌رود، زیرا با این قانون، کسانی که هم پست دولتی دارند و هم دانشگاه خصوصی احداث می‌کنند، نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

🔻 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به موضوع حذف کنکور اشاره و بیان کرد: کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات در رابطه با طراحی ساز و کاری جهت حذف کنکور فعالیت می‌کنند و در این دوره اهتمام بیشتری برای حذف کنکور از سوی مجلس صورت خواهد گرفت.
آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400 :  به گزارش مشاورگروپ و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در برنامه پرسشگر درباره چالش‌های برنامه‌ریزی درسی اظهار کرد: امروزه کنکور به عنوان مقبول‌ترین شیوه ارزشیابی برای ورود به آموزش عالی در نظر گرفته شده است و هنوز نتوانستیم در سازمان این موضوع را تغییر دهیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به تبعاتی که کنکور برای دانش آموزان دارد، افزود: روز بعد از کنکور بسیاری از دانش آموزان با افسردگی و ناراحتی مواجه می‌شوند، بنابراین باید شیوه‌های تغییر کنکور مورد توجه قرار گیرد و ۸۰ درصد جهت دهی به محتوای آن به سمت سازمان پژوهش و تعلیم و تربیت عمومی سوق داده شود.

وی با انتقاد از توسعه کنکور به مقاطع تحصیلی پایین‌تر گفت: هنوز در برخی دبستان‌های ما، مطالبی را می‌آموزند که نیازی به آن ندارد.

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 99 ، حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم ادامه داد: باید کاستی‌ها را بپذیریم، چراکه در بین ۱۴ میلیون دانش آموز ، ممکن است برنامه‌ریزی‌های اشتباهی وجود داشته باشد؛ برای مثال ۳۰ درصد از نظام ارزشیابی موجب انحراف در نظام آموزشی شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه موضوع کنکور و تعیین روش‌های جایگزین آن قابل حل است، تصریح کرد: این موضوع باید در میان بخش‌های بالایی کشور هم مطرح شود همانطور که رئیس مجلس قبل‌تر در این باره اظهاراتی داشت؛ باید سعی کنیم روشی را در نظر بگیریم که تبعات کنکور را به حداقل برساند.

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 99 ،  وی به موضوع قانون حذف کنکور و تغییر شیوه ارزشیابی آن اشاره کرد و گفت: در این موضوع بار کارشناسی به سازمان پژوهش واگذار شد، اما هنوز هم استقلال نظر در این موضوع دیده نمی‌شود؛ بنابراین رؤسای قوای سه گانه باید مستقل از سازمان پژوهش و سازمان سنجش به دور از شتاب‌زدگی راهکاری برای حذف کنکور داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم درباره برگزاری آزمون پایه هفتم مدارس تیزهوشان گفت: برخی نقد جدی به آن دارند و برخی آن را مثبت می‌دانند که در این زمینه به جمع‌بندی روشنی نرسیدیم و می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین وظایف وزیر آموزش و پرورش تعیین و تکلیف این موضوع است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی معلمان را به عنوان شریک در برنامه‌ریزی، مدیریت محتوایی دانست و اظهار کرد: ساز و کار‌هایی که برای توانمندی معلمان در نظر گرفته می‌شود باید تقویت کنیم که در این زمینه بسیار ضعیف عمل کردیم و حالا به دلیل مشکلات مالی، آزمون‌های الکترونیکی جایگزین دوره‌های ضمن خدمت حضوری شده‌اند.

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400 ، وی به موضوع سیاست چند تألیفی کتاب‌های درسی هم اشاره کرد و گفت: با این موضوع کاملاً موافق هستم، اما باید بستر تشکیلاتی آن را محقق کنیم و هنوز سند مصوبی برای استاندارد‌های آن نداریم که با اصلاح ساختاری امیدواریم این موضوع محقق شود و بتوانیم بازه زمانی برای برنامه‌ها داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم تأکید کرد: ارزشیابی پایانی باید مبتنی بر محتوای کتاب‌های درسی باشد، در حالی‌که خانواده‌ها در ۳ سال پایانی دوره دبیرستان خواستار تبیین نکات کنکوری به فرزندانشان هستند که باید این شرایط را اصلاح کنیم.

وی درباره موضوع حجم کتاب‌های درسی با اشاره به اینکه در این زمینه اختلاف نظر‌های بسیاری وجود دارد، گفت: پیشنهاداتی را به شورای عالی آموزش و پرورش فرستادیم و مصوبات آن را اجرایی می‌کنیم هر چند به موضوع کتاب‌ها نقد‌هایی وارد است، اما هیچ کاری صد درصد موافق ندارد.

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400 ، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: یکی از مشکلات ما فرآیند اجراست؛ برای مثال وقتی درس تفکر و پژوهش را وارد برنامه درسی کردیم، آیا معلم توانمند در این زمینه داشته‌ایم یا خیر؟. هر چند روند کلی کار ما کاهش تنوع و سبک کردن کوله پشتی دانش آموزان است، اما در فرآیند اجرا با مشکلات متعددی مواجه هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم بیان کرد: در سازمان پژوهش فقط به متخصصان برنامه‌ریزی درسی نیاز نداریم، بلکه نیازمند متخصصان رشته‌های دیگری هستیم که اکنون با آن‌ها ارتباط داریم علاوه بر آن با انجمن برنامه‌ریزی درسی و متخصصان آن تعامل داریم تا بازخورد‌های لازم را از آن‌ها دریافت کنیم.

آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400 ، وی در واکنش به موضوع مافیای دفتر تألیف گفت: طراحی و برنامه‌ریزی درسی ۱۱ حوزه یادگیری را شامل می‌شود که تعیین استاندارد‌ها بخش تألیف کتب درسی را تفکیک می‌کند و همین موضوع اتهاماتی که به دفتر تألیف وارد است از بین می‌برد؛ بنابراین باید به جایی برسیم که هر کارشناس در صورت توانایی بتواند کتاب درسی تألیف کند.

4/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آخرین جزئیات حذف کنکور سراسری 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی