آخرین اخبار از اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش

آخرین اخبار از اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش

جهت مشاوره در زمینه آخرین اخبار از اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آخرین اخبار از اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش در سال 1402 را در این مقاله مشاور گروپ بخوانید.

آخرین اخبار از اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش

  اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش

?تشریح آخرین اخبار در رابطه شرایط بومی گزینی و رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش

?خبر اول:

 مغایرت بومی‌گزینی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی با قانون اساسی

? عضو حقوقدان شورای نگهبان: طرح اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری درخصوص جذب داوطلبان بومی، خلاف نظام اداری صحیح و مغایر قانون اساسی شناخته شد. در صورت اجرای این طرح افرادی که در آزمون اخیر ثبت‌ نام کرده و پذیرفته شده بودند و نتیجه نهایی به آنها اعلام نشده بود نیز شامل این مصوبه می‌شدند و از این جهت حق آنها که پیش از تصویب این قانون مراحل را پشت سر گذاشته بودند، تضییع می‌شد.

?خبر دوم:

  اعلام اولویت رشته‌ های تحصیلی برای استخدام در آموزش و پرورش

? معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش: رشته‌ های مورد نیاز آموزش و پرورش در درجه اول برای ساماندهی یک سال تحصیلی است. رشته فناوری اطلاعات اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش نبوده است و اولویت ما عمدتاً دروس علوم پایه، آموزش ابتدایی، مراقبین سلامت و مربیان پرورشی است.


اعلام جزییات رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «چرا رشته مهندسی فناوری اطلاعات در آزمون استخدامی آموزش و پرورش جایی ندارد؟»، اظهار کرد: رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در درجه اول برای ساماندهی یک سال تحصیلی است و اینکه کلاس‌ها دارای معلم باشند و نیروهای مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: رشته فناوری اطلاعات در این مدت که کار کردیم با توجه به نیازهایی که در حوزه ابتدایی و علوم پایه داشتیم، در دستور کار قرار نگرفته است.

الهیار ترکمن اضافه کرد: در این چند سال اخیر، رشته فناوری اطلاعات اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش نبوده است و اولویت ما عمدتاً دروس علوم پایه، آموزش ابتدایی، مراقبین سلامت و مربیان پرورشی است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ابتدا باید نیازهای اساسی که داریم را تأمین کنیم و اگر سال‌های بعد با توجه به نیاز و حجم ورودی دانش‌آموزان، نیاز به رشته کامپیوتر باشد، به آن ورود پیدا می‌کنیم.

استخدام در آموزش و پرورش در کنکور سراسری

همانطور که گفته شد، یکی از روش های استخدام در آموزش و پرورش، شرکت در کنکور سراسری است. در این حالت داوطلبان ، کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی (رشته های مهارتی و استاد کاری) را انتخاب می نمایند.این داوطلبان از زمان قبولی در ٖآزمون، استخدام آموزش و پرورش بوده و جالب این است که ۴ سال زمان تحصیل آن ها در دوره کارشناسی نیز در سوابق خدمتی آن ها منظور می شود و حقوق مشخصی نیز دریافت می نمایند. در واقع این راه برای کسانی که به تدریس و دبیری علاقه مند هستند، تضمینی تر، بهتر و پر سود تر خواهد بود.


نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اسامی پذیرفته شدگان در نتایج اولیه آزمون استخدامی برای انجام بررسی های بیش تر دعوت به مصاحبه خواهند شد و سپس نتایج آن ها در قالب نتایج نهایی آزمون استخدامی برروی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می گیرد و داوطلبان برای مشاهده نتایج نهایی می بایست به ترزتیب مراحل زیر اقدام کنند:

وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس الکترونیکی sanjesh.org
انتخاب گزینه ی ” استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی “ از منوی سمت راست سایت
کلیک روی لینک فعال ” اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال “

سپس صفحه جدیدی برای داوطلبان گشوده خواهد شد که برای مشاهده نتایج به دو طریق می توانند عمل کنند:

روش اول: شماره پرونده + شماره شناسنامه + کدامنیتی

رو ش دوم: نام خانوادگی ، نام + شماره شناسنامه + کدامنیتی

نکته :متقاضیانی که به دلایل مختلف به شماره پرونده خود دسترسی ندارند می توانند برای بازیابی آن از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام نمایند. به این صورت که داوطلبان می توانند با عضویت در سایت سازمان سنجش آن را دریافت کنند .

دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش

پذیرفته شدگان استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش ، ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهیدرجایی می باشند.
کلیه پذیرفته شدگان ملزم به شرکت در دوره یکساله مهارت آموزی آموزش و پرورش و موفقیت در آزمون جامع بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی مشروط به موفقیت در این آزمون جامع خواهد بود.
بخشی از هزینه های دوره یکساله مهارت آموزی برعهده خود داوطلب و بخشی دیگر برعهده وزارت آموزش و پرورش می باشد به همین خاطر چنانچه داوطلبی در طول دوره یکساله از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شود وزارت آموزش و پرورش بنا برتشخیص خود می تواند نسبت به محاسبه هزینه ها و اخذ آن از داوطلب انصرافی اقدام نماید.
پذیرفته شدگان نهایی رشته های شغلی هنر آموز و استادکار می بایست برای کسب آگاهی بیشتر در مورد این دوره یک ساله به سایت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به آدرس sru.ac.ir مراجعه نمایند.
همچنین کسانی که در رشته های شغلی آموزگاری و دبیری پذیرفته شده اند ، جهت آگاهی از شرایط و چگونگی ثبت نام در این دوره ی مهارت آموزی یک ساله می توانند به سایت دانشگاه فرهنگیان به آدرس cfu.ac.ir مراجعه کنند.
شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام در دوره یکساله مهارت آموزی پس از قبولی نهایی و تایید صلاحیت های عمومی از سوی دانشگاه های مجری این دوره اعلام خواهد شد.
مدت دوره مهارت آموزی جزء سـنوات خدمتی محسـوب نخواهد شـد و صـرفاً به عنوان شـرط اسـتخدام پیمانی در آموزش و پرورش می باشد.
محل مهارت آموزی دوره یکساله بر اساس شغل محل پس از اعلام نتایح قطعی تعیین خواهد شد.تغییر محل تحصیل با موافقت مبداء و مقصد و صرفاً در صورت وجود رشته شغلی با رعایت جنسیت از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مهارت آموزان در زمان ثبت نام دوره مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL می باشند در غیر این صورت می بایست تعهد کتبی دهند که تا قبل از آغاز دوره یکساله مهارت آموزی مدرک را ارائه دهند.
دانشگاه های مجری دوره مهارت آموزی مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه قبول شدگان ندارند در صورت تقاضای افراد و امکان ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوط وجود دارد.
سهمیه های مربوط به آموزش و پرورش عشایری بعد از موفقیت در آزمون و گذراندن دوره یکساله دوره مهارت های در اختیار اداره کل آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان مربوط خواهد بود.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه آخرین اخبار از اعلام شرایط استخدام آموزش و پرورش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی